10 yaşındaki Alperen afetzedelere kumbarasını bağışladı

Manisa'da yaşayan 10 yaşındaki Alperen Şeker ülkeyi kasıp kavuran orman yangınlarının ardından kumbarasında biriktirdiği paraları yangın bölgesindeki mağdurlara ulaştırılmak üzere Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'e teslim etti.

10 yaşındaki Alperen afetzedelere kumbarasını bağışladı
10 yaşındaki Alperen afetzedelere kumbarasını bağışladı
GİRİŞ 03.08.2021 13:08 GÜNCELLEME 03.08.2021 13:08
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i, babası Çetin Şeker ile birlikte ziyaret eden 10 yaşındaki Alperen Şeker, harçlıklarını biriktirdiği kumbarasını yangın bölgesindeki mağdurlara ulaştırması için Başkan Çelik’e teslim etti. Alperen Şeker’e örnek davranışı nedeniyle teşekkür eden Başkan Çelik, “Alperen kardeşime ve onu yetiştiren ailesine teşekkür ediyorum. İyi ki varsın Alperen” dedi.

Gaziantep'te bir berber traş ettiği her kişi için 1 fidan bağışlıyorGaziantep'te bir berber traş ettiği her kişi için 1 fidan bağışlıyor


KENDİ KÜÇÜK KALBİ BÜYÜK

Türkiye’nin güneyini etkisi altına alan yangınların sebep olduğu mağduriyetlerden etkilenen Manisa’da yaşayan 10 yaşındaki Alperen Şeker, bölgedeki mağdurlara kumbarasında biriktirdiği harçlıkları gönderme kararı aldı. Babası Çetin Şeker ile birlikte Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i ziyaret eden Alperen Şeker, harçlıklarını bölgedeki mağdurlara ulaştırması için Başkan Çelik’e teslim etti. 


 
KUMBARA KIZILAYA TESLİM EDİLECEK 

Türk milletinin büyüklüğü bir kez daha gözler önüne seren bir an yaşadıklarını kaydeden Başkan Çelik şöyle dedi: “Belediyemize geldiğimde Alperen kardeşimiz beni karşıladı ve dedi ki ‘Başkanım ben harçlıklarımı biriktirdiğim kumbaramı size getirdim. Kumbaramdaki paraları yangın bölgesindeki mağdurlara ulaştırmanızı istiyorum’ Çok mutlu oldum, çok duygulandım. İşte bu millet budur. 7’sinden 70’ine çocuğundan büyüğüne ülkemizin herhangi bir yerinde hatta gönül coğrafyamızda bir mazlum, mağdur olduğunda elindeki imkanları seferber eder. Çocuklarımız harçlıklarını getirip verir. Bu vesile ile Alperen kardeşime, onu yetiştiren ailesine teşekkür ediyorum. Allah hayrını kabul etsin. Biz de birazdan kumbarayı sayıp içerisinde ne kadar para varsa tutanakla Türk Kızılayımıza teslim edeceğiz. Türk Kızılayı vasıtasıyla da yangından etkilenen vatandaşlarımız için göndermiş olacağız. Alperen’i kutluyorum. İyi ki varsın Alperen.” Kumbarasındaki harçlıklarını yangın bölgesindeki mağdurlar için bağışlayan Alperen Şeker ise duygularını şöyle anlattı: “Yangınlardan dolayı çok üzüldüm. Onun için oradaki insanlar ve ağaçlar için kumbaramı gönderiyorum.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Delinin biri 2 yıl önce Şikayet Et
    seni yarada kurban olayım ayrıca bu aile yede çok teşekkür ediyorum bu yaşta bir çocuğu milli ve manevi değerlerle yetiştirdiği için
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hamas: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerinden gurur duyduk
TFF Başkanlığı için iki resmi aday!