Sakarya'da görme engelli çift engelleri aşıp dünya evine girdi

Sakarya'da yaklaşık 8 ay önce arkadaşları vasıtasıyla tanışan doğuştan görme engelli 45 yaşındaki Şeref Ali Ayhan ve 41 yaşındaki Aylin Yıldız tüm engelleri aşarak dünya evine girdi.

Sakarya'da görme engelli çift engelleri aşıp dünya evine girdi
Sakarya'da görme engelli çift engelleri aşıp dünya evine girdi
GİRİŞ 29.08.2021 12:10 GÜNCELLEME 29.08.2021 12:10

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde yaşayan ve doğuştan görme engelli olan 45 yaşındaki Şeref Ali Ayhan ile 41 yaşındaki Aylin Yıldız, tanışıp birbirlerine aşık olunca evlenmeye karar verdi. Arkadaşları vasıtası ile tanışan çift, yaklaşık 8 ay süren arkadaşlıkları sonrasında ailelerinin de onayını alarak dünyaevine girdi. Çifti en mutlu günlerinde Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Yardımcısı Zehra Koç, Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Vekili İbrahim İşçi ile yakınları yalnız bırakmadı. Tüm engelleri aşan çift, 8 ay önce başlayan aşklarını gönüllerince eğlendikleri düğün töreni ile noktaladılar. 

73 yaşındaki Kanada vatandaşı şifayı İzmir'de buldu73 yaşındaki Kanada vatandaşı şifayı İzmir'de buldu

   
İNAT ETTİK BURALARA GELDİK

Yaşadığı mutluluğu aktaran damat Şeref Ali Ayhan, “Eşimle arkadaşım vasıtası ile tanıştım. Biraz inat ettik ve buraya kadar geldik. Sağ olsunlar kırmadı bizi ailelerimiz. Bizi birbirimize uygun gören herkesten Allah razı olsun. Rabbim inşallah mutluluğumuzu daim etsin. Mutlu ve huzurluyuz” dedi. Gelin Aylin Yıldız da, “Bir arkadaşımız vesilesi ile tanıştık. Biraz kavuşmamız zor oldu ama iyi oldu, mutluyuz. Başta ailelerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ederiz. Şubat ayından beri tanışıyoruz. Her şey çok çabuk oldu, hızlı oldu. Çok mutluyuz” diye konuştu. 


   
ENGELLİLERİMİZ ARTIK TOPLUMA KAZANDIRILIYOR

Katıldığı düğün töreninde konuşan Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Vekili İbrahim İşçi, “Devletimize ve sayın Cumhurbaşkanıma teşekkür ediyorum. Neden, artık engellilerimiz topluma kazandırılıyor. Engellilerimiz evleniyor, engellilerimiz iş ve aş sahibi oluyor. Engelli kardeşlerimiz artık evlenecek, yuva kuracak, bir fiil topluma faydalı olması için artık sahalarda. Yani engelli kardeşlerimizle birlikte olmak kadar güzel bir şey yok. Allah, kimseyi elden ayaktan kesmesin, biz her zaman engellilerimizin her zaman yanındayız” ifadelerine yer verdi. 
   
ENGELLİ BİREYLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ

Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkan Yardımcısı Zehra Koç ise, “Öncelikle mutluluklar diliyoruz, Allah her daim huzur ve sağlık versin inşallah. Bizler de engellilerimizi topluma kazandırabilmek için elimizden gelen uğraşı yapıyoruz ve her daim yanlarındayız” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kriz Volkswagen'i vurdu: Vanaları kısıp mont dağıttılar
AK Parti'den asgari ücrete zam açıklaması: İlk kez rakam verildi