Artvin'de 10 yıl sonra eşini yeniden defnetti!

Artvin'de yapımı devam eden Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan ilçede mezarlıkların taşınma işlemi devam ediyor.10 yıl önce vefat eden eşinin mezarı da yeni yerleşim yerine taşınan Fatma Coşkun yaşadığı acıyı anlattı.

GİRİŞ 26.08.2021 12:53 GÜNCELLEME 26.08.2021 13:05
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren ve 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise ‘çift eğrilikli ince kemer baraj tipi’ kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerinde çalışmalar devam ediyor. İlçede defin işlemleri yeni yerleşim yerinde yapılırken, sular altında kalacak olan mevcut ilçede bulunan mezarlıkların taşınma işlemi de sürüyor. Vefat eden yakınlarının mezarlarının su altında kalmasını istemeyen ilçe sakinlerinin nakil başvurusunun ardından nakil işlemleri başladı. 2011 yılında eşi Mustafa Coşkun’u kaybeden Fatma Coşkun, eşinin kabrinin yeni yerleşim yerine taşınması talebinde bulundu. Yapılan inceleme sonrasında Mustafa Coşkun’un mezarının nakil işlemleri başlatıldı. Oğlu Nejdet Coşkun’la birlikte eşinin yeniden defnedilmesi işlemine katılan Fatma Coşkun gözyaşlarına hakim olamadı.  

Aşı oldu, başına talih kuşu kondu! ABD'li kadın aşı sayesinde 2 milyon dolar kazandıAşı oldu, başına talih kuşu kondu! ABD'li kadın aşı sayesinde 2 milyon dolar kazandı 
EŞİMİN KEMİKLERİNİ TOPLAYIP YENİDEN MEZARA KOYMAK ÇOK ACI

"Bu acı tarifsiz" diyen Coşkun, "Ben acımı unutmuştum yeniden yaşadım. Kimse yakınının mezarını taşımasın, bırakın sular altında kalsın. Bu devlet tarafından yapılan bir iş olduğu için insan dayanıyor, yoksa dayanılacak gibi bir şey değil. Mezarları açıp bir daha kemikleri toplayıp bir daha yeniden mezara koymak başka bir şey. Yeniden bir daha cenaze işlemleri gerçekleştirdik. Çok acı bir şey, bence kimse yakınının mezarına ellemesin” ifadelerini kullandı. 


 
BUGÜN ÖLMÜŞ GİBİ 

Nejdet Coşkun ise, “Babam 2011 yılında vefat etmişti. Babamı görmek yeniden nasip oldu ama bu şekilde olması acı oldu. Kimse babasını, yakınlarının mezarını çıkartmasın, suyun altında kalsın. Çok acı bir şey. Bu acının tarifi yok. İkinci kez yaşamam çok zor. Bugün ölmüş gibi yeniden aynı acıyı hissediyoruz. Allah kimseye vermesin” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • Ö¹k⁴k⁵e³şﷻ 1 yıl önce Şikayet Et
  Cok aci bir durum, sevdigin insani ikinci defa topraga vermek. Ayni aciyi insan yeniden yasar ve etkisi yine sürer. hatiralar gelir insanin gözünün önüne. Allah kimseye yasatmasin bu ayni aciyi iki defa.
  Cevapla
 • gurbetçi 1 yıl önce Şikayet Et
  Düşünsenize burda almanyada baraj yapılıyor mezarlıklar su altında kalıyor orada politikacılar dışarı çıkamaz Çok acayip bir ülkede yaşıyorsunuz Allah yardımcınız olsunn
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne yaparlar mesela adamlar kapitalistin dibi, bu kadar gelirden ülkenin bu kadar faydasından vaz geçmezler, lütfen elin gavurunu göklere çıkarmayın, Türkleri NSU tezgahıyla evleriyle yaktılar, sekiz dönerci kardeşimizi öldürdüler, çeşitli bahanelerle beş bin çocuğumuzu alıp hristiyan yaptılar, 12 eylül 1980 döneminden beri buradan kaçan teröristleri merkezi almanyadır !..
  Cevapla
 • ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  ölüm en büyük vaizdir, hatipdir
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Ehli iman geçmişlerimize Allah cc rahmet eylesin inşaAllah. Ölümü tadanlar taşındı berzah alemine . Ruh sağ. Son nefeste Rabbim cc nasip etsin şehadet inşaAllah bizlere
  Cevapla
DİĞER HABERLER
84 yaşındaki Fatma teyze 62 saat sonra enkazdan sağ çıkartıldı
Bakan Kurum duyurdu: TOKİ deprem bölgesi için harekete geçti