Çocukluktan gelen eşya biriktirme hobisi yüzünden antikacı oldu

Diyarbakır'da çocukluğundan beri eşya biriktirmeyi seven 40 yaşındaki İsmail Yaman hobisini iş haline getirerek Yanık Çarşı'daki dükkanında antikacılık yapıyor..

Çocukluktan gelen eşya biriktirme hobisi yüzünden antikacı oldu
Çocukluktan gelen eşya biriktirme hobisi yüzünden antikacı oldu
GİRİŞ 27.08.2021 12:52 GÜNCELLEME 27.08.2021 14:12

Küçük yaşlarda antika merakının başladığını, aslında bir hikaye, bir anı sattığını söyleyen İsmail Yaman, "Kendimi bildim bileli eski eşya topluyorum, merakım var. Çünkü antikanın bir hikaye, bir anı olduğunu düşünüyorum. Bu merakım beni bu işi yapmama yönlendirdi. Ezelden beri topluyorum, bu işi keyifle yapıyorum. Bir süre sonra bunu ticarete döktüm. Yaklaşık 10 yıldır profesyonel olarak bu işi yapıyorum. Ben sevdiğim işi yapıyorum. İnsanlara tavsiyem herkes sevdiği işi yapsın, o zaman huzur buluyor insan. Antika bana keyif veriyor. Her baktığım ürün beni alıp başka yerlere, geçmişe götürüyor. Gezmeyi çok sevdiğim için gittiğim her yerden bir antika ürün getiriyorum. Tabii ağırlıklı olarak insanlar getiriyor eski ürünlerini" dedi.  

Arkadaş tavsiyesiyle hacamat yaptırdı! Emlakçı kadın ölümden döndüArkadaş tavsiyesiyle hacamat yaptırdı! Emlakçı kadın ölümden döndü   
PANDEMİ İLE BERABER GEÇMİŞE ÖZLEM OLUŞTU

İnsanların özellikle ev hanımlarının antikaya yoğun ilgisi olduğunu söyleyen Yaman, "Son birkaç yıldır özellikle pandemi sürecinden beri antikaya olan ilgi artmış durumda, bu da insanların eskiye olan özleminden kaynaklanıyor. Böyle olunca antika yaygınlaşıyor. İnsanlarla güzel bir bağ kurduk gelip bir çay içip buranın havasını soluyup gidenlerde oluyor, bu bile bize yetiyor" diye konuştu.ANTİKA BİR SEVDA

Dükkana gelen müşterilerden Mahmut Tül, antikanın bir sevda olduğunu söyleyerek, "Antika geçmişe özlemdir, anıların yaşatılmasıdır. Antika merakım dokuma halılarla başladı. Şimdi de hoşuma giden antikaları İsmail beye veriyorum. Gençlerimiz antikayla artık çok uğraşmıyor. Benim için antika çok değerli, bence bir özlem bir sevdadır antika" şeklinde konuştu. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Batı tahtından oldu! Kıtaya imzamızı attık: Umudumuz Türkiye
TOGG'da heyecanlandıran gelişme: 29 Ekim'de fabrika açılıyor!