Doktoru izin vermedi, hac için biriktirdiği parayı kanser hastası çocuklara bağışladı

Eskişehir'de yaşayan ve eşini kanserden kaybeden 80 yaşındaki Kıymet Üstündağ kendisi de kolon kanseri tedavisi görerek iyileşince hac ibadeti için biriktirdiği 60 bin lira parayı kanser hastası çocuklar için bağışladı.

Doktoru izin vermedi, hac için biriktirdiği parayı kanser hastası çocuklara bağışladı
Doktoru izin vermedi, hac için biriktirdiği parayı kanser hastası çocuklara bağışladı
GİRİŞ 28.09.2021 10:47 GÜNCELLEME 28.09.2021 11:58
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Eskişehir’de yaşayan 80 yaşındaki Kıymet Üstündağ, 1985 yılında eşi Ahmet Üstündağ’ı akciğer kanseri nedeniyle kaybetti. Eşinin ardından yıllar sonra 1994 yılında kolon kanserine yakalanan Kıymet Üstündağ, tedavi altına alınarak yakalandığı hastalıktan kurtuldu. Yıllar boyunca eşiyle birlikte hayalini kurduğu hac ibadetini yerine getirmek için para biriktiren Üstündağ’a, sağlık sorunlarının bulunması nedeniyle doktoru tarafından seyahat etmesinin uygun olmadığı söylendi. Bunun üzerine ibadeti için biriktirdiği 60 bin lirayı bağışlamaya karar veren Üstündağ, tanıdıklarının vasıtasıyla Osmangazi Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisiyle iletişim kurdu. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra birikimini bağışlayan 80 yaşındaki Kıymet Üstündağ ve eşi Ahmet Üstündağ’ın isimleri, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisinde bulunan iki farklı odaya verildi. Kendi tedavi sürecinde de yattığı odaya verilen isimlere dua ettiğini söyleyen Üstündağ, yapılan bağışların kanser hastası çocukların rahat tedavi görmesi için kullanıldığı belirtti..

40 yaşındaki kadın hem kanseri hem koronavirüsü yendi! 40 yaşındaki kadın hem kanseri hem koronavirüsü yendi!

 


BENDE İYİ OLURSAM ODA YAPTIRACAĞIM DEDİM

Hayatı boyunca farklı yerlere ve insanlara bağış yapmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Üstündağ, “1985 yılında kanserden dolayı eşimi kaybettim. Daha sonra da 1994 yılında ben kansere yakalandım. Kendimi bu bağışlara adadım. Bu bağışlar beni çok mutlu ediyor. Hacca gitmek istedim ama birçok hastalığım var. Kalp doktorum gitmeme müsaade etmedi. Ben hastanede yatarken, yattığım oda da iki karı-kocanın isimleri vardı. Ben onlara hep dua ediyordum. Ben de iyi olursam böyle bir oda yaptıracağım dedim. Şimdi muradıma erdim, çok mutluyum. Bağış için bazı yerlere başvurdum ama sonuç alamadım. Bu mutluluk öyle bir mutluluk ki tarif edilemez. Allah herkese nasip etsin. Kanser hastası yavrularımıza Allah şifalar versin. Bütün dualarımız onlara olsun. Ben çok mutluyum. Yardım etmesini çok seviyorum. Herkese tavsiye ederim. Allah onlara sağlık ve sıhhat versin ki biz de mutlu olalım” şeklinde konuştu. 
 


ONKOLOJİDE TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLAR İÇİN BÜYÜK BAĞIŞ YAPTI

Kıymet Üstündağ’ın bağış yapmasına vesile olan Türkiye Motosiklet Platformu üyesi Gürkan Güler, platform olarak da bağış yaptıkları için bir odaya da kendi isimlerinin verildiğini söyledi. Kendi oğlunun da kanser tedavisi gördüğünü ve yapılan bağışların tedavi sürecinde hayati önem taşıdığını belirten Güler, “Oğlum lösemi, onkoloji bölümünde kanser tedavisi görüyor. Camiamızdan arkadaşlarımızın vasıtasıyla kıymet teyzemizi tanıdık. Teyzemiz çok örnek bir insan. Kendisi onkolojide tedavi gören çocuklar için büyük bir bağış yaptı. Bu bağışlar oradaki ailelere ve tedavi gören çocuklara gerçekten şifa olacaktır. Kıymet teyzemiz kendi haç parasını çocuklarımız için bağışladı. Biz de vesile olduk. Allah kabul etsin. Tüm vatandaşlarımızın bu tür duyarlı davranışlar yapmasını bekliyoruz. Şu anda o bölümde tedavi olan çocuklarımızın 3 odasına isim verildi. Odalardaki eksiklikler giderildi. Tabi ki bunlar da şifaya döndü. O isimleri görenler dua da ediyor” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 4
 • İl 58 2 yıl önce Şikayet Et
  Mezhepsiz bir toplumda ameller zâi olur. Nasipsiz insanlar cüzi ameller ile kendilerini kandırır
  Cevapla
 • Mehmet Kandemir 2 yıl önce Şikayet Et
  Biri sadaka (sevabı var...) Diğeri Farz (Sevabı var...) Ama birbiri ile kıyaslanamaz.. Sevaplar.. En az üç doktordan onay alması gerekirdi.. Dini bütün doktorlardan... Doktor müsvettelerinden değil..
  Cevapla
 • ABDULLAH TAHİR 2 yıl önce Şikayet Et
  Teyzenin yaptığı güzel bir hareket.Lakin üzerine hac farz ise bu farziyeti yerine getirmiş olmaz yerine hac için vekil göndermesi gerekir.Hac farz vermiş olduğu sadaka.
  Cevapla
 • muşlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun herkes kendince bunu yapsa ne güzel olur.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Filistin'e destek verdi diye kovulmuştu! Mahkemeden karar çıktı
Boğarak öldürüp 6 parçaya bölmüştü! Korkunç cinayette kan dondurdan detay