İftar menüleri 2023: 12. Gün iftar menüsü

Ramazan ayı için oluşturduğumuz iftar menümüzde bugün; irmik çorbası, ıspanak yemeği, kıymalı tirit ve havuç tarator mezesi var.

İftar menüleri 2023: 12. Gün iftar menüsü
İftar menüleri 2023: 12. Gün iftar menüsü
GİRİŞ 03.04.2023 18:25 GÜNCELLEME 03.04.2023 18:25

Ramazan ayının yolunu yarılamaya çok az kaldı. Oruç tutmaya alıştık, iftar sofralarında buluşmaya devam ediyoruz.

Ramazan’ın on ikinci günü için hazırladığımız iftar menümüze, farklı bir çorba tarifiyle başlangıç yapıyoruz. Ardından hazır mevsimindeyken, besleyiciliği ve doyuruculuğuyla bir sebze yemeği ve hemen yanına etten vazgeçemeyenler için lezzetli ve pratik bir yöresel yemekle devam ediyoruz. Böyle güzel iki ana yemeğin yanına yakışacak lezzetli ve basit bir mezeyle de menümüzü sonlandırıyoruz.

İftara ne pişirsem diye düşünenlere fikir vermek amacıyla çıktığımız bu yolda on ikinci gün iftar menüsü…

12.GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • İrmik çorbası,
  • Ispanak yemeği,
  • Kıymalı tirit,
  • Havuç tarator

İRMİK ÇORBASI

İrmik çorbası tarifi

İrmik çorbası ile iftar menümüze yumuşak ve lezzetli bir başlangıç yapıyoruz. Hafif içimi ve nefis tadıyla midemizi yormayacak bizi ana yemeğe hazırlayacak.

Denemeyen kalmasın: İrmik çorbası tarifi

ISPANAK YEMEĞİ

Ispanak yemeği tarifi

Ispanağın artık faydalarını bilmeyen kalmadı diye düşünüyoruz. Tüm gün oruç tutup akşama bin bir türlü hazırlıklar yapıyor ve çoğu zaman da fazla ağır besleniyoruz. Bugün ıspanak yemeği ile hafif bir öğün oluşturalım dedik.

Eti aratmaz: Ispanak yemeği tarifi

KIYMALI TİRİT

Kıymalı tirit tarifi

Dondurucunun derinliklerinde unuttuğunuz et sularını çıkarın, şimdi tam sırası! Kızartılmış ekmekleri et suyuyla ıslıyoruz ve üzerine çırpılmış yoğurt gezdiriyoruz. Hemen ardından baharatlar ile birlikte pişen kıymalı iç harcı da üzerine ekleyip iftarda afiyetle yiyoruz.

Tam bir lezzet şov: Kıymalı tirit tarifi

HAVUÇ TARATOR

Havuç tarator tarifi

Ispanak yemeğinin en iyi eşlikçisi yoğurt, et yemeklerinin en iyi eşlikçisi ise mezelerdir. İkisini bir arada tek tabakta birleştirmek istedik. Havuç tarator, iftar sofranızın favorisi olacak.

Tek tabakta dev lezzet: Havuç tarator tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kerem Aktürkoğlu fişi böyle çekti!
Hitit İmparatorluğu'na 3 bin 300 yıllık tablet bulundu