Görsel IQ’nuzu test edecek zekâ oyunu: Fotoğraftaki hatayı 5 saniyede bulabilir misiniz?

Fotoğrafta yer ala mantık hatasını 5 saniye içerisinde bularak görsel IQ’nuzu ve gözlem becerilerinizi kanıtlamanın tam zamanı! Fotoğraftaki hatayı 5 saniye içerisinde sadece yüksek gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir!

GİRİŞ 25.09.2023 12:51 GÜNCELLEME 25.09.2023 13:51
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Zekâ testleri, eğlenirken beyni aktif olarak çalışmasını sağlayan bulmacalardır. Bu tarz zekâ testleri, basit bir bulmacayı ya da bilmeceyi daha eğlenceli ve ilginç bir hale getirir. Bunun amacı ise bu tarz soruların hayal gücüyle birlikte üretken zekâ kullanarak çözümü bulmaktır.

Zekâ testlerini çözerken, sorunu farklı açıdan gözlemleme ve üretken düşünme gerekir. Gözlemci olmak, çevrenizde olan her şeyi izlemek ve bu izledikleriniz hakkında eleştirel düşünerek anlamlandırmaya dayanır.

Gözlem becerilerimiz, olayları anlama ve buna bağlı yorum yapma, kişilerle iletişim kurmada oldukça önemli olduğu için gözlem becerilerini geliştirmekte oldukça önemlidir. Haber7.com ekibi olarak gözlem becerilerinizi zorlayacak ve görsel IQ’nuzu test edecek illüstrasyon görseli hazırladık.

MANTIK HATASINI 5 SANİYE İÇERİSİNDE BULUN

Görsel IQ’nuzu test edecek zekâ oyunu: Fotoğraftaki hatayı 5 saniyede bulabilir misiniz?

Yukarıda yer alan fotoğrafta bir kır evi ve bahçesi görüyoruz. Ama bu resimde bir hata mevcut ve bu hatayı bulmanızı istiyoruz. Tüm algıları açık ve gözlem yeteneği yüksek olan bir beyin bu fotoğraftaki hatayı 5 saniye içerisinde fark edebilir.

Sorunun cevabı aslında oldukça basit ama yanıltıcı olması sebebiyle vereceğiniz cevabı iki kez kontrol etmeniz gerekebilir.

SÜRE BAŞLADI

Evet, kendinizi hazır hissediyorsanız süreyi başlatalım. Tüm dikkatinizi fotoğrafa verin ve mantık hatasını bulmaya çalışın. Zaman kısıtlaması ile zekâ testinin zorluğunu arttırıldı, bu sayede kendinizi ve çevrenizdeki kişileri sınama fırsatınız olacak.

Mantık hatasını bulmak için fotoğrafa daha yakından bakın. Bazen küçük bir ayrıntı bile sizi cevaba götüren bir yol haritası oluşturabilir. Görsele tekrar bakın ve bir kez daha düşünün.

Görsel IQ’nuzu test edecek zekâ oyunu: Fotoğraftaki hatayı 5 saniyede bulabilir misiniz?

Ve süre bitiyor.

3…

2...

1...

Süre bitti.

İŞTE FOTOĞRAFTAKİ BÜYÜK MANTIK HATASI

Verilen süre içerisinde fotoğrafta yer alan mantık hatasını bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Gözlem yeteneğiniz oldukça yüksek. Mantık hataları büyük ya da küçük fark etmez sizin radarınıza mutlaka takılıyor.

Doğru cevabı bulamayan okuyucularımız ise endişe etmesine gerek yok. Cevabı aşağıda paylaşacağız ve dikkatlice inceleyerek ve diğer sorular ile pratik yaparak bu işlerde kısa zamanda uzmanlaşabilirler.

İşte fotoğrafta yer alan mantık hatası…

Görsel IQ’nuzu test edecek zekâ oyunu: Fotoğraftaki hatayı 5 saniyede bulabilir misiniz?

Evet, işte mantık hatası buydu. Evin bacasından çıkan dumanın estiği yön ile ağaçların rüzgâra kapıldığı yön farklı.

Peki, siz doğru cevabı verilen süre içerisinde buldunuz mu yoksa süreyi aştınız mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 18
 • Hediye 7 ay önce Şikayet Et
  Zeka geliştirici diye düşünüyorum çabuk buldum
  Cevapla
 • Bedia 8 ay önce Şikayet Et
  Heryer yemyeşil. Sanırım yaz mevsimi. Soba yanması bana mantık hatası gibi gelmişti
  Cevapla
 • Erhan eki 8 ay önce Şikayet Et
  Ne alaka bir kaç yön rüzgarının aynı estiği coğrafik bölgeler çok mesela Rusya kırım kerç boğazı ve bölgeleri abd deki okyanusa yakın yerleşik yerlerde dediklerime örnek verebiliriz .....
  Cevapla
 • volkan 8 ay önce Şikayet Et
  resime bakar bakmaz gördüm , zaten çok net belli oluyor.
  Cevapla
 • mert 8 ay önce Şikayet Et
  olabilirde olmayabilirde.kuantum dedikleri bu.hem var hem yok.kilise tarafından atılmış bir saçmalık.einstein canlı yayında bunu çürütebilirim dedigi anda panik yapıp ailesi ve çocukları üzerinden tehdit edilmiştir.einstein mecburen bu konuyu pas geçmiştir.öylede olabilir böylede olabilir diye bir bilim olmaz.einstein tanrı zar atmaz demiştir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan kesin çözüm için talimatı verdi! Türkiye gündeminden düşecek...
Selçuk Bayraktar müthiş gelişmeyi açıkladı: 2 ay içinde prototiplerini üreteceğiz