Eğlenceli zekâ testi: Resimde saklanmış 4 hatanın tamamını 9 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Ayrıntılara dikkat eden gözlere sahipseniz bu zekâ testi tam size göre! Bilişsel yeteneklerinizi ve görsel keskinliğinizi test etmenin tam zamanı, resimdeki 4 hatayı 9 saniye içerisinde bularak kendiniz kanıtlayın!

GİRİŞ 26.09.2023 10:10 GÜNCELLEME 26.09.2023 10:21
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Zekâ testleri, beyin hücreleri arasındaki bağlantıların egzersiz yapmasını sağlayarak güçlenmesine sebep olur. Zihinsel çevikliği arttırarak kısa süreli hafıza sorunlarına yardımcı olur. Düzenli olarak çözülen zekâ testlerinin bilişsel gelişimde büyük oranda katkısı olduğu kanıtlanmıştır.

Zekâ testleri bazen matematik bazen optik yanılsama bazen de mantık hatası gibi birçok farklı alanda karşımıza çıkabilir. Hangi alanda olursa olsun zekâ testleri hafıza gelişimine katkısı bulunur. Haber7.com ekibi olarak bu gün sizler için hazırladığımız bu zekâ testinde gözlem gücünüzü test ederek yaratıcı düşünme becerilerinizi sınayacağız.

Hazırsanız eğlenirken gözlem gücünüzü ve yaratıcı düşünme becerinizi geliştirecek zekâ testi sorumuza geçelim.

4 HATAYI 9 SANİYE İÇERİSİNDE BULABİLECEK MİSİNİZ?

Eğlenceli zekâ testi: Resimde saklanmış 4 hatanın tamamını 9 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Yukarıda yer alan illüstrasyon görselinde göl kenarında balık tutan iki tane adam görüyoruz. Bu resmin tamamına bakınca oldukça huzurlu ve keyifli bir ortam olduğu anlaşılıyor. Ancak bu resimde toplam 4 tane hata bulunuyor.

Sizden istediğimiz bu 4 hatayı 9 saniye içerisinde bulmanız. Tüm dikkatinizi toplayın ve süreye sadık kalın. Hazırsanız süreyi başlatalım!

MÜCADELE BAŞLADI

Zekâ testleri çoğu zaman alışılagelmiş düşünme tarzından farklı bir düşünme biçimi ister. Hafızamız görsel olarak hâkim olduğu çoğu parçayı resimler içerisinde eksik dahi olsa bakınca aslında eksiksizmiş gibi lanse edebilir. Bunun içinde daha dikkatli olmamız gerekir ve tüm odağınızı resme odaklamanız gerekir.

Hatayı bulma zekâ testi, geçmişte hazırladığımız zekâ testlerine kıyasla daha zahmetsiz ve basit. Tek yapmanız gereken beyin gücünüzü biraz zorlayarak detaylara odaklanmak.

Süre bitiyor, hataları fark edebildiniz mi? Tüm hataları bulanları tebrik ederiz. Bu testi arkadaşlarınız le paylaşıp onlarında eğlenirken gözlem becerilerini geliştirmesine destek olabilirsiniz.

Ve süre bitti. Resimdeki hataların yer aldığı görseli aşağıya bırakacağız ama hala tüm hataları bulamadıysanız cevapları görmeden tekrar deneme şansınızı kaçırmayın.

Evet, hazırsanız tüm hataların işaretlendiği cevap görseline geçelim.

İşte resimde yer alan ve sizden bulmanızı istediğimiz 4 hata;

Eğlenceli zekâ testi: Resimde saklanmış 4 hatanın tamamını 9 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Evet, burası bir göl ve yunuslar gölde yaşamaz. Beyaz atın ise bir tek boynuzu var ve tel boynuzlu atlar gerek değil. Köpeği seven adamın oturduğu sandalyenin de bir ayağı yok ve havada duruyor. Son olarak da balık tutan diğer adamı oltasının ucu bir fırça başlığı. İşte hepsi bu kadardı.

Peki, siz verilen süre içerisinde 4 hatayı bulabildiniz mi yoksa süreyi aştınız mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 13
 • Napcan ismimi 6 ay önce Şikayet Et
  Bir şey dicem kova niye su dolu balık atıldığında kovaya yine yaşarlar sonra kaçabilir yeniden o yüzden kovanın içi boş olmayacak mı birde baykuşlar geceleri çıkar ortaya zaten balıklarda denizlerde yaşarlar dere, göl yada ırmaklarda değil.
  Cevapla
 • Yusuf 7 ay önce Şikayet Et
  Baykuşlar gece görünürler diye biliyorum. Atın boynuzunu göremedim.
  Cevapla
 • mert 7 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 5 saniyede 3 tane.yunus hiç aklıma gelmedi.çünkü tatlı su yunusuda olabilir.belgeselde görmüştüm.
  Cevapla
 • Hasan 7 ay önce Şikayet Et
  Merhabalar bana göre 4. hatada sandelyenin ayağı makas seklindeyse görülmiyebilir 4.hata ikinci oltada misine yok.
  Cevapla
 • hhüseyin 7 ay önce Şikayet Et
  :))) Burası göl değil ırmak, atın boynuzu resimde anlaşılmıyor. Ayrıca baykuş kitap okuyor ve baykuşlar kitap okumazlar :)))
  Cevapla
 • Ayşe 7 ay önce Şikayet Et
  Baykuşun gövdesi o kitap değil
  Cevapla
 • mert 7 ay önce Şikayet Et
  baykuş kitap okumuyor.tüy rengi öyle.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gürcistan meydan okumuştu...ABD'den yaptırım kararı
Türkiye tarihinde bir ilk! Doğal gaz üretiminde tarihi rekor! Flaş 1 Temmuz müjdesi