Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm "M" harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?

Optik illüzyon testleri problem çözme ve gözlem becerilerini, görsel algıyı ve karmaşık bilgileri çözme yeteneklerinizi geliştirir. Bu optik illüzyon testinde de “n” harfleri arasında yer alan tüm “m” harflerini 8 saniye içerisinde bularak tüm hünerlerinizi gösterin!

GİRİŞ 01.10.2023 09:21 GÜNCELLEME 01.10.2023 09:21
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Optik illüzyon testleri, gözlerimizi ve beynimizi aldatan görsel hileli bulmacalardır. Optik illüzyon testleri başlı başına zor olsa da bir grup harf içerisinde başka bir harfi aramak daha zordur. Çünkü harf grupları birbirine benzeyeceği, aynı boyut ve renkte olduğu için çok daha fazla karışması olasıdır.

Haber7.com ekibi olarak, gizli ögelerden hayvanlara kadar en iyi optik illüzyon testlerini sizler için derliyoruz. Bu optik illüzyonlar sayesinde bilişsel işlevlerinizi, beyin gücünüzü ve görsel becerilerinizi değerlendirebilirsiniz.

Optik illüzyon testleri ile dikkatinizi geliştirerek günlük hayatta ne kadar dikkatli olduğunuzu ortaya çıkarabilirsiniz. Görsel zekâ açısından zeki olan kişiler herhangi biri optik yanılsama görüntüsündeki gizli bilgileri diğer kişilere göre daha hızlı ve doğru fark edebilir.

Siz de bu optik yanılsama testi ile kendinizi test edebilir ve ne kadar hızlı test edebileceğinizi görmek için mücadeleye hazır mısınız?

TÜM M HARFLERİNİ 8 SANİYE İÇERİSİNDE BULABİLECEK MİSİN?

Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm m harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?

Yukarıda yer alan resimde “n” harfleri arasında gizlenmiş “m” harfleri bulunuyor. Sizden istediğimiz 8 saniye içerisinde bu resimde yer alan tüm “m” harflerini bulmanız.

Bu optik illüzyon testi biraz zaman ve konsantrasyon gerektirebilir, ancak ararken eğleneceğiniz de bir gerçek.

Arkanıza yaslanın ve derin birkaç nefes alın. Gözlerinizi dinlendirin ve süreyi başlatıp yavaşça görüntüyü taramaya başlayın. Her satırda “m” harfini arayın ve hiçbir “m” harfini kaçırmadığınızdan emin olun.

Optik illüzyon testleri sizi yanıltmaması için resme farklı açılardan da bakmaya çalışın. Bazen bakış açısını değiştirmek gizli olan harfleri bulmanızı kolaylaştırabilir.

MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Vazgeçmeyin! Tüm gizli “m” harflerini bulmak biraz zaman ve sabır gerektiriyor.

Optik illüzyon testinin cevabını aşağıya bırakacağız. Oradan kontrol edebilirsiniz. Tüm “m” harflerini bulabildiniz mi yoksa gözden kaçırdığınız olmuş mu, anlayabilirsiniz. Evet, süre bitiyor. Hazır mısınız cevabı görmeye?

İşte resimde yer alan “n” harfleri arasındaki tüm “m” harfleri;

Optik illüzyonlu IQ testinde yer alan tüm m harflerini 8 saniye içerisinde bulabilecek misiniz?

Peki, siz tüm “m” harflerini 8 saniye içerisinde bulabildiniz mi yoksa gözden kaçırdığınız oldu mu? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • 421 6 ay önce Şikayet Et
  7 buldum
  Cevapla
 • mert 6 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 5 tanesini 4 saniyede.ama 8 tane varmış yine kaybettim.acaba bendeki gelişme geriye dogrumu oluyor.hergün daha zor bulmaya başladım.
  Cevapla
 • Fehmi 6 ay önce Şikayet Et
  Bakar bakmaz gören var mı
  Cevapla
 • OKN 6 ay önce Şikayet Et
  Var.Ben
  Cevapla
 • Hasan 6 ay önce Şikayet Et
  buldum dahimiyim ;)))
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kulüpler Dünya Kupası'nda takımlar netleşti!
Mavi Balina’dan sonra ‘SimSimi’ tehlikesi! Hedefinde çocuklar var…