Resimdeki mantarlar arasına gizlenmiş fareyi 6 saniyede fark edebilirseniz dünyanın en keskin gözlerine sahip olursunuz!

Zeka testleri köşemizde bu gün optik illüzyon testi ile karşınızdayız! Resimde mantarlar arasına kendini ustaca gizlemiş olan fareyi 6 saniyede bularak, keskin gözlerinizi ve dikkat seviyenizin ne denli yüksek olduğunu kanıtlayın!

GİRİŞ 09.10.2023 09:29 GÜNCELLEME 09.10.2023 09:55
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Zekâ testleri çeşitlerinden biri olan optik illüzyonlar, beynimizi kandırmak için yapılmış görsel bulmacalardır. Bu tarz bulmacalara görsel illüzyonda denir. Çoğu zaman basit zekâ testleri olarak karşımıza çıkarlar. Son zamanlarda popülerleşerek, yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Optik yanılsama türleri üçe ayrılır bunlar; gerçek, fizyolojik ve bilişsel. Bir nesnenin fiziksel özelliklerini yanlış yorumladığımızda gerçek yanılsamalar ortaya çıkar. Fizyolojik yanılsama ise; gözlerimizin ve beynimizin ışığı ve rengi işleme biçiminden kaynaklanır. Beynimiz gördüklerimiz hakkında varsayımda bulunurken ortada ki kanıtlar ile çelişiyorsa bu durumda da bilişsel yanılsamalar ortaya çıkar.

Yapılan araştırmalara göre, optik illüzyon testleri kişilerde konsantrasyon arttırmaya ve ileriki yaşlarda oluşabilecek bilişsel gerilemeleri önlemeye büyük oranda yardımcı oluyor.

Sizin de detaylara dikkat eden meraklı gözleriniz var mı? Şimdi öğrenmenin tam zamanı!

GÖRÜŞÜNÜZÜ TEST EDECEK OPTİK YANILSAMA TESTİ: 6 SANİYE İÇERİSİNDE GİZLİ FAREYİ BULUN

Resimdeki mantarlar arasına gizlenmiş fareyi 6 saniyede fark edebilirseniz dünyanın en keskin gözlerine sahip olursunuz!

Yukarıda paylaştığımız illüstrasyon görselinde birbirine benzeyen bir sürü mantar çizimi görüyoruz. Ama bu resimde başka bir şey daha var ve bir kenardan bize bakıyor.

Bu göz önünde saklanan bir fare. Sizden istediğimiz mantarlar arasına saklanmış olan bu fareyi 6 saniye içerisinde bulmanız.

Zamanınız şimdi başlıyor.

6 saniye içerisinde gizlenen fareyi tespit etmek için olağanüstü bir görüşe ve detaylara dikkat seviyenizin yüksek olması gerekir. Fare gözlerimizin önünde ama optik illüzyonlu test bu işi biraz zorlaştırıyor.

Resme çok dikkatli bakın, sizde bu tatlı fareyi fark edeceksiniz.

Acele etmeniz gerekiyor, zaman daralıyor.

Fareyi fark edebildiniz mi?

Süre bitiyor…

SÜRE BİTTİ! İŞTE GİZLİ FARENİN YERİ

Evet, süre bitti. Dikkat seviyesi yüksek ve keskin gözlere sahip okuyucularımız süre içerisinde minik fareyi fark ettiklerini düşünüyoruz. Tebrikler! Fazlasıyla keskin gözleriniz ve mükemmel bir görüşünüz var.

Gizlenmiş fareyi 6 saniye içerisinde bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesine gerek yok. Çünkü cevabı aşağıda sizinle paylaşacağız.

İşte mantarlar arasına kendini ustalıkla gizlemiş olan farenin gizli yeri;

Resimdeki mantarlar arasına gizlenmiş fareyi 6 saniyede fark edebilirseniz dünyanın en keskin gözlerine sahip olursunuz!

Bu oldukça zordu değil mi? Peki, siz verilen süre içerisinde gizlenmiş olan fareyi bulabildiniz mi? Yoksa süreyi aştınız mı, yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 9
 • Panda 7 ay önce Şikayet Et
  Ben buldum☺️
  Cevapla
 • Panda 7 ay önce Şikayet Et
  Ben buldum☺️
  Cevapla
 • HarunG 7 ay önce Şikayet Et
  Bizzat sahsen kendim super aptal oldugumu kesfettim.
  Cevapla
 • ucrun 7 ay önce Şikayet Et
  8 saniye... o kadar zeki olmadığımın farkındaydım :)
  Cevapla
 • Tatar 7 ay önce Şikayet Et
  Niye kafa yorayım.Hemen aşagıda sonuca bakıp buluyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump'ın paylaşımı ortalığı karıştırdı! Silmek zorunda kaldı
İran'da yas: İranlılar Reisi'yi uğurluyor