Bu testi sadece çok zekiler çözebiliyor! Denklemi tamamlayarak yeşil üçgenin değerini 20 saniyede bulun

Matematik zekâ testi, verilen denklem üzerinden gidilerek ögelerin değerlerini bulmaya bağlı bir oyundur. Bu matematik testi ise en zeki insanların bile zorlayacak. Resimdeki denklemi çözerek 20 saniyede yeşil üçgenin değerini bulun ve zekânız ile herkesi alt edin!

GİRİŞ 30.09.2023 09:32 GÜNCELLEME 30.09.2023 10:32
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Zekâ testleri, düşünme ve hafıza becerilerini geliştirmek için tasarlanmış, eğlenirken zorlayan ve düşündüren bir çeşit oyun türüdür. Zekâ testleri bazen bir fark bulma, bazen gizli bir nesneyi arama bazen de matematik denklem çözmek gibi birden farklı biçimde karşımıza çıkabilir.

Zekâ testleri arasında popüler olanlardan bir tanesi de meyveler, hayvanlar, objeler ve şekiller üzerinden yapılan denklemlerde istenilen cevabı bulmaktır. Bu tür zekâ testleri, gözlem ve hesaplama becerinizi geliştirmenin en harika yollarından bir tanesidir. Aynı zamanda çözümü bulmak için matematik bilginizi ve dikkatli gözlem yeteneğinizi kullanmanız da gerekir.

Bu tarz testler eleştirel ve yaratıcı düşünmenizi geliştirerek, ruh halinizin iyileşmesinde de büyük ölçüde etkisi vardır. Peki, siz matematik becerinize ve gözlem yeteneğinize güveniyor musunuz? O zaman sizi soruya alalım.

ZEKÂ TESTİ: YEŞİL ÜÇGENİN DEĞERİNİ 20 SANİYE İÇERİSİNDE BULUN

Matematik zekâ testi: Denklemi tamamlayarak yeşil üçgenin değerini 20 saniyede bulabilir misin?

Yukarıdaki görselde kar, kalp ve üçgen şekilleri ve bunların değerleri ile yapılan bazı matematik denklemleri bulunmaktadır. Sizden istediğimiz ise yukarıdaki denklemlerden yardım alarak yeşil üçgenin değerini 20 saniye içerisinde bulmanız.

Bu ögelerin değerlerini bulmaya çalışmak, mantık ve yaratıcı düşünmenizi test eder. Denklemleri dikkatlice inceleyin ve temel matematik becerilerinizi kullanarak çözmeye çalışın.

Bu zekâ testini çözmek için mantığınızı ve yaratıcı düşünme becerilerinizi kullanmanız gerekir. Verilen denklemler ile ögelerin değerlerini bulabilmeniz için ipucu sağlar ama bunları bulmak için beyninizi aktif olarak kullanmanız gerekir.

Kibrit çöpü bulmacası: Sadece bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi düzeltinKibrit çöpü bulmacası: Sadece bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi düzeltin

SÜRE BAŞLADI

Tüm dikkatinizi görsele verin ve derin bir nefes alarak süreyi başlatın.

Bu tür zekâ testleri sayesinde temel matematik becerinizi geliştirirken sıradanlaşmış rutinlerinizden kurtularak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Zaman dolmak üzere… Süre baskısı altında olunca dikkatli bir şekilde odaklamanız bazen mümkün olmayabilir. Bu yüzden sakin olun ve hızlı düşünmeye çalışın.

İŞTE YEŞİL ÜÇGENİN DEĞERİ

Ve… Zaman doldu!

Zaman su gibi akıp gitti yine. Yeşil üçgenin doğru cevabını bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Süre yetmeyip doğru cevabı bulamayan okuyucularımız ise aşağıda vereceğimiz çözüme bakarak nerede takıldıklarına bakabilirler.

İşte yeşil üçgenin ve diğer ögelerin değerleri;

Matematik zekâ testi: Denklemi tamamlayarak yeşil üçgenin değerini 20 saniyede bulabilir misin?

Peki, siz doğru cevabı bulabildiniz mi ya da hangi ögelerin değerlerini bulabildiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 8
 • fezzi 6 ay önce Şikayet Et
  "1" olmalı
  Cevapla
 • Gül 8 ay önce Şikayet Et
  Ben de 19 buldum parantez yokki soruda öncelik olsun
  Cevapla
 • Hiyarlar 8 ay önce Şikayet Et
  Cevap yanlış 19 olmalı
  Cevapla
 • Üzeyir 8 ay önce Şikayet Et
  Verdiğiniz 1 bana göre yanlış Şöyle ki; 10*2=20-1 derseniz. 19*10=190 olması gerekir.Doğrusu 10*2=20-19=1*10=10 olmalı
  Cevapla
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  (10*2)-(1*10):10 çarpmanın işlem önceliği var
  Cevapla
 • Ömer 8 ay önce Şikayet Et
  1 olmaz 19 olur. neden mi ? 10*2=20 20-19=1 1*10=10 olur 1 olamaz cevap 19 dur
  Cevapla
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  Çarpmanın önceliği olduğu için (10*2)-(1*10):10 şekilde işlem yapılır
  Cevapla
 • Vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Bu aşırı sıcakların bir süre daha devam edeceği tahmin ediliyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin savunma sanayii'ndeki gururu Bayraktar'a övgü!
Antalya'da otomobil köprüden dereye uçtu...5 kişi araçtaydı