Sadece yüksek IQ’ya sahip kişiler görseldeki hatayı 7 saniye içerisinde fark edebiliyor!

Zekâ testlerinde mantık hatasını bulmak, sağduyunuzu geliştirerek çevrenizdeki olayları daha dikkatli incelemenize katkı sağlar. Sizin için hazırladığımız bu zekâ testinde de görselde bir mantık hatası bulunuyor. Sizden istediğimiz ise 7 saniye içerisinde görseldeki mantık hatasını bulmanız.

GİRİŞ 06.09.2023 08:11 GÜNCELLEME 06.09.2023 10:11
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Zekâ testlerinde, resimli bulmacalar IQ’nuzu test etmede ve problem çözme becerinizi geliştirmede oldukça yardımcıdır. Eğlenceli olmasının yanı sıra detaylara olan dikkatinizi ölçmede de büyük ölçüde destek olur.

Görselde yer alan mantık hatasını bulma adlı testlerde zekâ testlerinin bir çeşididir. Görselin bütünüyle fark ettirmenden içerisinde bir hata yer alır ve bu hatayı bulmak için üstün bir dikkat becerisi gerekir.

BURADA YANLIŞ OLAN NE?

Sadece yüksek IQ’ya sahip kişiler görseldeki hatayı 7 saniye içerisinde fark edebiliyor!

Yukarıda yer alan görselde mum ışığında akşam yemeği yiyen mutlu ve sevgi dolu bir çift görüyoruz. Ama bu resimde büyük bir mantık hatası var. Verilen sürede görseldeki hatayı sadece 1000 kişiden sadece 1’i bulabildi. Peki, siz bu hatanın ne olduğunu söyleyebilir misiniz?

Sizden istediğimiz içimizi ısıtan bu görselin içerisinde yer alan mantık hatasını 7 saniye içerisinde fark etmeniz.

GÖZLEM BECERİNİZİ KONUŞTURUN

Bu şekilde görseldeki hatayı bulma üzerine yapılan zekâ testleri, hatanın ne olduğunu ararken gözlem becerinizi ve ayrıntılara dikkat etmenizi geliştirmeye yardım olmak için mükemmel bir yoldur. Görseldeki hatayı verilen sürede bularak kartal kadar keskin gözlere sahip olduğunuzu kanıtlama zamanı geldi.

Hazırsanız süreyi başlatalım! Görseli dikkatlice inceleyin. Görselin içerisinde yer alan mantık hatası o kadar fark edilmeyecek bir haldeki eğer hatayı bulabilirseniz siz bir dâhisiniz!

SÜRE BİTİYOR

Evet, süre bitiyor. Hatayı fark edebildiniz mi?  Eğer, görseldeki hatayı fark edemediyseniz paniklemeniz gerek yok. İsterseniz süreyi tekrar başlatın ve tekrar deneyin dilerseniz sayfayı biraz daha aşağı kaydırarak doğru cevabı paylaştığımız görsele bakabilirsiniz.

İŞTE YANLIŞ OLAN DURUM

Görseldeki her şey aslında o kadar normal ve hoş ki bakınca içiniz ısınıyor. Peki, bu mantık hatası nerede? İşte görseldeki o mantık hatası…

Sadece yüksek IQ’ya sahip kişiler görseldeki hatayı 7 saniye içerisinde fark edebiliyor!

Gördüğünüz gibi görselde eti kesmek için bıçağın olması gereken yerde iki tane çatal bulunuyor. Cevabı artık bildiğiniz de görsele her baktığınızda aslında ne kadar göz önünde ve dikkat çekici bir hata olduğunu fark edeceksiniz.

Peki, siz bu hatayı verilen süre içerisinde bulabildiniz mi ya da kaç saniye içerisinde fark ettiniz? Yorumlarda buluşalım!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 33
 • 421 8 ay önce Şikayet Et
  GECE BULUTLAR BU KADAR NET GÖRÜLMEz KADIN TAVUK YİYOR ADAM biftek :))
  Cevapla
 • A.Cemal 8 ay önce Şikayet Et
  anında dikatimi çekti ve buldum.
  Cevapla
 • Adnan Polatcan 8 ay önce Şikayet Et
  iki çatalın nersi hata? ben eşimi ilk gördüğümde çatal ve kaşıkla et yiyordum. ""kayınbabam böylesi daha mı kolay?"" demişti yinede anlamamıştım. birader uyarmasa anlamıyacaktımda.. sonu Allahın emriyle bitti iş tatlıya bağlandı... saygılar
  Cevapla
 • Chdpkk sinemalarda 8 ay önce Şikayet Et
  Üç saniye surmedi
  Cevapla
 • Abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  Bayağı zeki yim o zaman, hemen buldum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
​Beşiktaş - Trabzonspor! CANLI
Fatih Altaylı'dan CHP'li belediye başkanına: Ar damarı çatlamış