Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Yürüyüş tarzınıza göre kişilik özellikleriniz neler olduğunu sizler için derledik. Yavaş, hızlı ve uzun adımlar ile yürüyüş tarzınız, kişiliğiniz hakkında neler söylüyor gelin birlikte öğrenelim!

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?
Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?
GİRİŞ 26.08.2023 15:09 GÜNCELLEME 26.08.2023 15:10

Her kişinin kendine özgü düşünme, konuşma, yürüme, yemek yeme gibi özellikleri vardır. Herkeste geçerli olan bu eylemler aslında kişiyle özdeşleşerek kişiliğinin bir parçası haline gelir. Bu eylemler tıpkı uyku tarzınız, göz renginiz ve saç tipiniz gibi kişiliğiniz hakkında pek çok şeyi ortaya çıkarır.

Etrafınıza baktığınızda bazı insanların hızlı bazılarının yavaş bazılarının da uzun adımlar atarak yürüdüğünü fark edebilirsiniz. Kimi insan kendinden emin adımlarla ilerlerken kimisi de başları önde yavaş yavaş ilerler.

Saç tipine göre kişilik testi: Saç tipiniz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor? Saç tipine göre kişilik testi: Saç tipiniz kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Yürüyüş tarzı ve kişilik özellikleri arasındaki ilk çalışmalar 1935 yılında Almanya doğulu psikolog Werner Wolff tarafından yapılmıştır. Günümüzde yapılan araştırmalarda Wollf’un yaptığı araştırmaları doğruladı. Yapılan araştırmalarda yürüme şekli ile kişilik arasında çok net bağlantılar keşfedildi. Yürüme şekliniz, baskınlık, sosyallik gibi kişilik özelliklerinizi ortaya çıkarabiliyor.

Yürüyüş tarzınız göre kişilik özelliklerinizi öğreneceğiniz; yürüyüş tarzınız göre kişilik testini sizler için hazırladık. İşte yürüyüş tarzına göre kişilik özellikleriniz…

YÜRÜYÜŞ TARZINA GÖRE KİŞİLİK TESTİ: YÜRÜYÜŞ TARZINIZ KİŞİLİĞİNİZ HAKKINDA NE SÖYLÜYOR?

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Yürüyüş tarzı genel olarak 3’e ayrılır. Bunlar; yavaş, hızlı ve uzun adımlar ile yürüme şeklindedir.

  • Yavaş Yürüyen Kişi Tipi

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Yürüyüş tarzı yavaş yürüme olan kişiler; omuzlar ve baş dik bir şekilde ve emi adımlar atarlar. Bu tarz yürüyüş şekline sahip kişiler; sakin, karizmatik ve büyüleyici bir kişiliğe sahiptir. Yürüyüş tarzı ile verdiği güven, dışarıya onun kaygısız ve rahat bir tip olduğunu yansıtır. Ve insanlar bu havaya kapılır.

Üzerinde olan gözleri fark ederler ama asla dikkatini dağıtmasına izin vermezler. Yollarında emin adımlar ile ilerlerler. Karşısındaki insanlara bilerek ya da bilmeyerek psikolojik destekte bulunurlar. Karşısındaki insanların tam potansiyeline ulaşmaları onlar için önemlidir. Çevresine her zaman ilham verirler.

Sosyal ve arkadaş canlısı kişilerdir. Çevresi ne kadar kalabalık olsa da gerçek arkadaş sayısı o kadar azdır. Yeni deneyimler ve bilgiler onları heyecanlandırır ama çabuk sıkılma eğilimleri vardır. Çevresindeki kişilerin hatalarını tolere ederler ama aynı hatanın defalarca tekrarlanmasından hoşlanmazlar. Böyle durumda o kişileri sessiz sedasız hayatlarından çıkarırlar. Özellikle ihanete uğradığı kişileri asla affetmezler.

Yavaş yürüyen insan tiplerinden bir tanesi de başı öne eğik yürüme şeklidir. Bu şekilde yürüyen kişiler ise; içe dönük, korkak, üzgün ve geçmişte yaşadığı problemlere takıntılı kişiler olabilir. Hayata olumlu bakmak isterler ama bu konuda çok zorlanırlar. İnsanlara karşı güven problemleri vardır.

  • Hızlı Yürüyen Kişi Tipi

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Hızlı yürüme şekline sahip kişiler; gözü pek, her şeyi göze alan kişilerdir. Oldukça dışa dönük, yeni deneyimlere açık ve vicdanlı yapıları vardır. Günlük hayattaki rutinlerini hızlı bir şekilde halletme eğilimindedirler. Hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmak onlar için elzemdir.

Yeni insanlar ile tanışma esnasında herhangi bir utangaçlık ya da tereddüt yaşamazlar. Kolayca kaynaşabilen, arkadaş canlısı ve girişkenlerdir. Risk almaktan korkmazlar. Düşüncelerini ve görüşlerini korkusuzca ifade ederler.

Cesur ve açık sözlü kişilerdir. Hayatlarına başkalarının müdahale etmesinden hoşlanmadıkları gibi buna izinde vermezler. Drama dolu şeyleri sevmezler, bu tarz kişilerden uzaklaşırlar. Yüksek enerjili ve coşkulu bir tipleri vardır. Bu yüzden her zaman son derece aktif ve tetiktedirler.

Kendinden farklı düşünen insanlar ile bazen enerjiyi tutturamama sorunu yaşayabilirler. Hızlı ve pratik oldukları için yavaş kişilere tahammülleri yoktur. İnsanların onun hakkında ne düşündüğünü merak eder ve bu durum onları oldukça rahatsız eder.

Çoğu zaman kafalarında düşünce bulutlarını çözmeye çalışarak, ellerinde telefon, hızlı ve kendinden emin adımlar ile yürürler. Çok fazla düşündükleri için problem çözmede ve her problem için alternatif yol bulmada oldukça başarılıdırlar.

  • Uzun Adımlar ile Yürüyen Kişi Tipi

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Uzun adımlar ile yürüme şekline sahip kişiler; kendine güvenen ve bu güveni her yerde ortaya koyan kişilerdir. Belirli bir amcaları hep vardır ve buna emin adımlar ile ilerlerler. Kontrol sahibi oldukları için daha az stresli ve endişesizlerdir.

Uzun ve geniş atılan adımlar, kişinin yer kaplamaktan korkmadığını gösterir ve buda bir özgüven göstergesidir. Her zaman bir yere varmak için yola çıkarlar. Dışarıya saygı duyulacak, acelesi olan ve bir yere yetişen kişi imajı verirler.

Kafasına koyduğu hedefler ve inançlara tutkuyla bağlanırlar. İnandıkları şeyleri savunma konusunda oldukça başarılıdır. Hayatlarını hızlı ve aceleci olarak yaşadıkları için bazen sinirli ve çabuk öfkelenme sorunları yaşayabilirler.

Yaşadıkları olaylar karşısında neyin doğru ya da yanlış olduğunda dair güçlü yargıları vardır. Kendi ayakları üzerinde emin adımlarla durdukları için başkalarının da böyle olmasını isterler. Kendi gibi olan kişileri korumak için ne pahasına olursa olsun çabalarlar.

Her türlü durum karşısında nezaket ve zekâ ile çözüm üretebilirler. Israrcı bir yapı sahiptirler. Oldukça keskin kişiler olmasına rağmen sevdikleri ve yakın çevresinde içerisindeki çocuğu ortaya çıkarabilirler.

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AA muhabirinden BM Özel Temsilcisi Gamba'yı köşeye sıkıştıran Gazze sorusu
Partide tanıştığı genç kızı evinde alıkoydu! Hasan Can Kaya’ya polis baskını