Dikkat gerektiren zekâ testi: F harfleri arasında farklı olanı 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Gözlem yeteneğinizi ve bilişsel gücünüzü test etmek için görselde diğerlerinden farklı olan "F" harfini 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

GİRİŞ 09.09.2023 09:24 GÜNCELLEME 09.09.2023 11:24
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Zekâ testleri, önemli ölçüde beyin gelişimini, zihinsel hızı ve kısa süreli hafızayı etkili bir şekilde geliştirir. Bazen bir matematik sorusu bazen gizli bir nesneyi aramak bazen de bir görsel içerisinde farklı olan ögeyi bulmak üzerine kurulur.

Zekâ testlerinin çoğu genellikle alışılagelmişin dışında bir düşünme gerektirir. Gözlerimiz tamamen aynı olan ama içerisinde küçük farklılıklar olan ögeleri birbirinden ayırmaz ve farkı göremez. Biraz dikkatli bakıp iyice konsantre olunduğunda tuhaf olan ögeyi fark etmeniz daha yüksektir.

Farklı ögeyi bul üzerine kurulu zekâ testlerinde aslında zorluk, bunu ne kadar hızlı bir şekilde çözdüğünüzdür. Aynı zamanda başkasının yardımına ihtiyaç duyup duymadığınız da burada oldukça önemlidir.

FARKLI OLANI 7 SANİYE İÇERİSİNDE BUL

Dikkat gerektiren zekâ testi: F harfleri arasında farklı olanı 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Evet, şimdi harekete geçme zamanı. Yukarıdaki görselde “F” harfleri arasında bir tanesi diğerlerinden farklı. Sizden istediğimiz 7 saniye içerisinde görseldeki farklı olan “F” harfini bulmanız.

Aslında cevap önünüzde ama beynimiz görselin hepsini aynı olarak görmemizi sağlıyor. Bunun için tüm dikkatinizi ve konsantrasyonunuzu vermeniz gerekiyor.

SÜRE BAŞLADI

Hazırsanız süreyi başlatalım. Süre kısa evet ama bu oyunun zorlayıcı olmasının asıl amacı da bu. Bize sizden bir tüyo iki kez denemekten çekinmeyin!

Ve süre başladı. Tüm konsantrenizi oyuna verin ve farklı olan “F” harfini aramaya başlayın. Başta hepsi birbirinin aynısı olsa da bir tanesi diğerlerinden farklı ve bu farkı keşfettiğinizde görsele tekrar baktığınız zaman bir daha asla eskisi gibi görmeyeceksiniz. Gözünüz direkt farklı olan harfe gidecek ve görselde bu durum sizi oldukça rahatsız edecek.

İŞTE FARKLI OLAN F HARFİ

Akan zaman ile yeterince strese girdiniz mi? Eğer verilen sürede farklı olanı bulduysanız tebrik ederiz. Siz artık gerçekten bir uzmansınız bu testlerde.

Eğer doğru cevabı bulamadıysanız süreyi tekrar başlatabilir ya da süreyi tamamen kapatıp doğru cevabı bulmaya odaklanabilirsiniz.

Hala doğru cevabı bulamayan okuyucularımız içinse aşağıya cevabın olduğu görseli bırakacağız.

İşte diğerlerine göre farklı olan “F” harfi;

Dikkat gerektiren zekâ testi: F harfleri arasında farklı olanı 7 saniye içerisinde bulabilir misin?

Peki, siz doğru cevabı kaç saniye içerisinde buldunuz ya da doğru cevabı bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  çok şükür yüzde doksan içindeyim
  Cevapla
 • Tek 8 ay önce Şikayet Et
  Biraz zaman aldı buldum
  Cevapla
 • cahit 8 ay önce Şikayet Et
  10 saniyede buldum
  Cevapla
 • mert 8 ay önce Şikayet Et
  buldum 1 saniyede.çünkü cevabınıda vermişsin.cevabı yayınlama yorumlarda yazsınlar.
  Cevapla
 • mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  ciddi misin yaw
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan'dan son dakika AB mesajı!
Emeklinin ücretsiz tatil yapacağı şehirler belli oldu