Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı bulmanız için hazırlanan bu görsel zekâ testi ile görsel hafızanızın ve konsantrasyonunuzun ne denli başarılı olduğunu kanıtlamaya ne dersiniz?

GİRİŞ 20.02.2024 08:50 GÜNCELLEME 20.02.2024 09:53

Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı bulmanız için hazırlanan bir görsel zekâ testi ile karşınızdayız. İki resim arasındaki farkları tespit etme bulmacaları, görsel hafızayı ve zihinsel gelişimi geliştirmenin en basit araçlarından bir tanesidir. Hemen hemen birbirinin aynısı iki resim arasındaki ufak ve detay isteyen farklılıkları tespit etmek zor olduğu için gözlem yeteneklerinizi ve dikkatinizi büyük ölçüde zorlar.

Beyni çalışmaya zorlarken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmenin en işlevsel yoludur. Bu tarz bulmacalar sadece sizi eğlendirmekle kalmaz aynı zamanda odaklanma ve konsantrasyon becerilerinizi de geliştirir.

İki resim arasındaki farkları tespit etme bulmacaları düzenli olarak çözülür ise bilişsel işlevin geliştirilmesine fırsat sunar. Peki, siz bu tarz bulmacaları çözüp zihniniz üzerindeki olumlu etkiyi gözlemlemek ister misiniz?

TAVUK VE YAVRU CİVCİVE AİT İKİ RESİM ARASINDAKİ 3 FARKI BULUN

Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Yukarıdaki resimde bir tavuk ve yavrusuna ait birbiriyle aynı iki adet görsel görüyorsunuz. İki görselde neredeyse birbirinin aynısı gibi görünse de aslında aralarında 3 fark bulunuyor. Siz bu tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Mücadeleye katılmak istiyorsanız, süreyi sizin için başlatıyoruz. Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı bulmak için görsele olabildiğince yakında bakın. Bu testteki farklılıkları ararken aynı zamanda görsel hafızanız, algınız ve konsantre olma yeteneğiniz de gelişecektir.

Şu ana kadar herhangi bir farklılık tespit edebildiniz mi?

Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Görsele iyice odaklanın ve tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı bulmak için süreye karşı mücadele edin! Gözden kaçırabileceğiniz kadar küçük detaylara odaklanmayı unutmayın. Farklılıklar her zaman göz önünde olacak diye bir şey yok.

Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı bulabildiniz mi? Süre bitti bitecek. Farklılıkları bulanların doğruluğunu kontrol etmesi, bulamayanların ise meraklarını gidermesi için bulmacanın çözümünü aşağıya bırakacağız.

TAVUK VE YAVRU CİVCİVE AİT İKİ RESİM ARASINDAKİ 3 FARK BULMACASININ ÇÖZÜMÜ

Görsel hafızanızı ve zihinsel gelişiminizi desteklemek için hazırlanan tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı bulma bulmacasında sürenin sonuna geldik. Şimdi arkanıza yaslanın ve bulduğunuz farklılıkların doğruluğunu kontrol etmek ya da bulamadığınız farklılıkların yerini tespit etmek için sayfayı aşağıya kaydırın.

İşte tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 fark bulmacasının çözümü;

Tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Evet, farklılıkların yeri bu şekildeydi. Peki, siz tavuk ve yavru civcive ait iki resim arasındaki 3 farkı bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Görsel bir dahi misiniz? Ceket giyen iki ördek resmi arasındaki 3 farkı 8 saniyede tespit edebilir misiniz?Görsel bir dahi misiniz? Ceket giyen iki ördek resmi arasındaki 3 farkı 8 saniyede tespit edebilir misiniz?

Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulabilir misin? Keskin görsel zekâya sahip kişilerin sadece %2’si bu testte başarılı olabiliyor!Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulabilir misin? Keskin görsel zekâya sahip kişilerin sadece %2’si bu testte başarılı olabiliyor!

Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MSB kaynakları iddialar sonrası duyurdu: Tuğgeneral emekli edildi, tutuklamalar var...
Ermenistan pes etti! Paşinyan resmen duyurdu: Topraklarımızı...