Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?

Anne – kıza ait iç ısıtan iki resim arasındaki farkı bulma bulmacası ile karşınızdayız. Sadece 4 saniye içerisinde iki resim arasındaki tek farkı bulabilecek misin?

GİRİŞ 07.01.2024 08:28 GÜNCELLEME 07.01.2024 09:29
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İki resim arasındaki farkı bulma zekâ testleri, beyin egzersizi yapmanız ve bilişsel yeteneklerinizi geliştirmek üzerine tasarlanır. Zekâ gelişimi için yapılan egzersizlerin sıkıcılığını gidermek için eğlenceli hale getirmenin en iyi yollarından birisidir.

Gözlem becerilerinizi ve bilişsel yeteneklerinizi geliştirmek isterseniz her gün düzenli olarak zekâ testi bulmacalarından çözmeniz gerekir. Detaylara olan dikkatinizi arttırmak içinse iki resim arasındaki farkı bulmak için tasarlanan farkı bulma bulmacalarını düzenli olarak çözmeniz büyük fayda sağlar.

Becerilerinizin ne denli iyi olup olmadığını test etmeniz için hazırladığımız iki resim arasındaki farkı bulma oyununu deneyin!

TEK FARKI 4 SANİYEDE TESPİT EDİN

Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?

Yukarıda verilen görselde, bir anne ve kızının iç ısıtan sarılmasını görüyorsunuz. İki görüntü neredeyse birbirinin birebir aynısı ve arada en ufak bir fark göze çarpmıyor. Ancak bu iki resme daha yakından bakarsanız aralarında bir farkın olduğunu fark edeceksiniz.

İki resim arasındaki farkı bulmanız için hazırlanan bu zekâ testi oyununda mücadeleyi tamamlamanız için sadece 4 saniye süreniz var. Daha fazlası değil, sadece 4 saniye…

Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?

Zamana karşı zorlu bir yarış ile hemen zaman kontrolü sağlayacak hem de görseli hızlı şekilde tarayacaksınız. Bu sayede günlük hayatta olayları algılama süreniz kısalacak ve hızlı çözümler üretebileceksiniz.

İki resim arasındaki farkı bulma oyununda farkı tespit edemiyorsanız endişelenmenize gerek yok. Çünkü sizinle iki resim arasındaki farkı bulma bulmacasının çözümünü paylaşıyor olacağız. Çözümü görmek için sayfayı aşağı kaydırmanız yeterli olacak. Ancak kendinizi zorlayarak iki resim arasındaki farkı bulmaya çalışabilirsiniz.

Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?

İKİ RESİM ARASINDAKİ FARKI BULMA BULMACASININ ÇÖZÜMÜ

İşte iki resim arasındaki farkı bulma bulmacasının çözümü;

Dikkatinizi test edin: İki resim arasındaki tek farkı 4 saniye içerisinde bulabilir misin?

İki resim arasındaki farkı bulma bulmacasına ait anne- kıs görselinde cevap kızın saçının boyutuydu. Farkı bulma bulmacalarında başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız bu testleri düzenli olarak çözmeniz gerekiyor.

Peki, siz iki resim arasındaki farkı bulma bulmacasında eğlenceli vakit geçirebildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın! Aşağıya beğenebileceğinizi düşündüğümüz birkaç fark bulmacası bırakacağız. Kendinizi onlar ile test edebilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz:

Dikkat seviyenizi zorlayacak: Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 90 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Dikkat seviyenizi zorlayacak: Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 90 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Dedektif ruhunuzu ortaya çıkarın: İki resim arasındaki 10 farkı 40 saniyede bulabilir misin?Dedektif ruhunuzu ortaya çıkarın: İki resim arasındaki 10 farkı 40 saniyede bulabilir misin?

İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 7
 • Çok bilmiş 5 ay önce Şikayet Et
  Kızın saçı birinde küçük birinde büyük
  Cevapla
 • Hatice 5 ay önce Şikayet Et
  Kızın saçlarının topuzunun biri büyük
  Cevapla
 • Gamze Karta 5 ay önce Şikayet Et
  basitmiş arkadaşlar :)
  Cevapla
 • mert 5 ay önce Şikayet Et
  bazı arkadaşlar saçma demiş.saçma olan nedir.burada bilim kurgu veya korku filmi seyretmiyoruz ki saçma olsun.soru gayet basit farkı bulun.
  Cevapla
 • mert 5 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 5 saniyede.kadının elleri ne kadar büyük.dev kadar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tarihi zirveden ortak bildiri! 80 ülke onayladı, 16 ülke çekimser kaldı
Başkan Erdoğan Bahçeli ile görüştü