Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?

Kartal gözleriniz ile iki resim arasındaki 7 farkı 15 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu meydan okuma bulmacası ile gözlem ve dikkat seviyenizi test edin!

GİRİŞ 24.10.2023 08:52 GÜNCELLEME 24.10.2023 09:27
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Görsel hatırlamayı ve zihinsel çevikliği geliştirmenin mükemmel yollarında biri olan zekâ testi farkı bul bulmacaları neredeyse birbirinin aynısı olan iki resim arasındaki farkları bulmaya dayanır. Bu farkları keşfetmek için gözlem ve ayrıntılara dikkat etme becerinizi kullanmanız gerekir.

Günümüzde güçlü zihinsel yeteneklerin önemi git gide artmaya başlarken farkı bulma bulmacaları gözlem becerilerinizi ve bilişsel yeteneklerinizi geliştirmenin hem eğlenceli hem de öğretici harika bir yoludur. Yani beyninizi çalıştırırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bir şeyleri gözlemleme ve ayrıntılara dikkat etme konusunda ne kadar yeteneklisiniz? Hadi test edelim!

Göz yoran zekâ testi: Saniyeler içerisinde pazarda gizlenmiş rakunu bulabilir misiniz?Göz yoran zekâ testi: Saniyeler içerisinde pazarda gizlenmiş rakunu bulabilir misiniz?

15 SANİYEDE 7 FARKI TESPİT EDİN

Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?

Yukarıda yer alan illüstrasyon görselinde bir kadın ve etrafında yer alan beş çocuğu görüyorsunuz. İki görselde hemen hemen birbirinin aynısı olsa da arada toplam 7 tane farklılık bulunmakta. Sizden istediğimiz iki resim arasındaki 7 farkı 15 saniye içerisinde bulmanız.

İki resim arasındaki farkları bulmak için hazır mısınız?

O zaman süreyi başlatalım!

Dedektifler iş başına: 5 saniyede havuçlar arasına gizlenen kalemi bul!Dedektifler iş başına: 5 saniyede havuçlar arasına gizlenen kalemi bul!

MÜCADELE BAŞLADI

Geri sayım başladı. Farkı bul bulmacasını başarıyla tamamlamak hafızanızı, görsel algınızı ve aynı zamanda konsantre ola yeteneğinizi geliştirir. Dikkatli incelemeleriniz sonucunda gündelik yaşamda da ayrıntılara dikkat seviyeniz artar.

Şu ana kadar herhangi bir fark keşfedebildiniz mi?

Biraz fazla dikkat isteyen bir görsel olduğu için zorlanmanız normal karşılanacak bir durumdur. Ama keskin gözlere sahip, ayrıntılara dikkat etme seviyesi yüksek olan kişiler çoğu farkı keşfetti bile!

Artık biraz hızlanmanız gerekiyor, süre gittikçe azalıyor.

Acele edin…

3...

2…

Ve 1…

Süre bitti.

Verilen sürede iki resim arasındaki farklılıkları bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Eğer bu farklılıkların tamamını ya da bir kısmını bulamadıysanız endişelenmeyin. Çünkü bu fark bulmacasının cevabını birazdan sizlerle paylaşacağız.

Keskin gözlerinizi ve zekâ testlerinde ustalığınızı kanıtlama fırsatı: İki görsel arasındaki 5 farkı 10 saniyede bulabilir misiniz?Keskin gözlerinizi ve zekâ testlerinde ustalığınızı kanıtlama fırsatı: İki görsel arasındaki 5 farkı 10 saniyede bulabilir misiniz?

7 FARKI BUL BULMACASI ÇÖZÜMÜ

Bugünkü zekâ testi farkı bul bulmacasında sizden iki resim arasındaki 7 farkı 15 saniye içerisinde bulmanızı istemiştik.

İşte iki resim arasındaki o 7 fark;

Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?

Peki, siz iki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabildiniz mi, yorumlarda bizimle paylaşın! Daha fazla bu tarz zeka testleri için bizi takip etmeye devam edin.

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • mert 9 ay önce Şikayet Et
    buldum!!! 3 tanesini 4 saniyede.digerlerinide cevaba bakarak buldum.bu kadar zormu olur.üniversite sınavına girsek daha iyiydi.o bile bundan daha kolaydır.
    Cevapla
  • Onur 9 ay önce Şikayet Et
    Ayıcık yüzündeki detay çok zevkli ama küçük kızın cebi ve gölge çok saçma
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Otomotiv sektöründe takas dönemi! Sıfır araçlarda kampanya dönemi sürüyor
Antalya'da 57 oğlağı parçalayan 3 Rottweiler cinsi köpek için karar verildi