Kibrit çöpü bulmacası #4: Sadece 2 kibrit çöpünü hareket ettirerek 3 tane üçgen elde edebilir misin?

Sadece 2 kibrit çöpünü hareket ettirerek 3 tane üçgen elde edin ve zekâ testleri konusunda bir uzman olduğunuzu herkese kanıtlayın!

GİRİŞ 27.10.2023 09:13 GÜNCELLEME 27.10.2023 09:27
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Zekâ testleri yaratıcı ve aritmetik düşünme ile gözlem becerilerine dayanan bulmaca çeşitleridir. Beyni aktif olarak çalıştırarak güçlenmesini, zihinsel çevikliğin artmasına ve kısa süreli hafıza problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.

Zekâ testlerini çözmek aynı zamanda kişinin gerçek hayattaki problemlere çözüm üretmesine de destek olur. Kibrit çöpü bulmacaları da, beyninizin uyanmasına ve stresinizin azalmasına yardımcı olarak eğlenceli vakit geçirmeniz için tasarlanmıştır.

Kibrit çöpü bulmacası #1: Sadece bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi düzeltinKibrit çöpü bulmacası #1: Sadece bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi düzeltin

Haber7.com ekibi olarak bugün size kibrit çöpü bulmacası ile zihninizi aktif edeceğiniz bir zekâ testi hazırladık. Hazırsanız kibrit çöpü bulmacasına geçelim.

SADECE 2 KİBRİT ÇÖPÜNÜ HAREKET ETTİREREK 3 TANE ÜÇGEN ELDE EDİN

Sadece 2 kibrit çöpünü hareket ettirerek 3 tane üçgen elde edebilir misin?

Yukarıda yer alan görselde kibrit çöpleri ile oluşturulmuş bir şekil görüyorsunuz. Sizde istediğimiz bu kibrit çöplerinden sadece 2 tanesini hareket ettirerek 3 tane üçgen elde etmeniz. Bu zekâ testinde zorluk ise bu işlem için sadece 20 saniye süreniz olmasıdır.

Bu kibrit çöpü bulmacasını çözebilecek misiniz? Cevabınız evet ise süreyi şimdi başlatıyoruz.

Görsele dikkatlice bakın ve inceleyin. 3 tane üçgen elde etmek için oynatacağınız 2 kibrit çöpünü fark etmeniz için beyninizin uyanık olması gerekir. Süre bitmeden aklınızdaki tüm kombinasyonları deneyin. Belki de cevap gözünüzün önünde…

Kibrit çöpü bulmacası #2: Sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi yeniden düzenleyinKibrit çöpü bulmacası #2: Sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi yeniden düzenleyin

Zekâ testleri, alışılagelmişin dışında bir düşünme tarzı gerektirir. Bazen de niteliksel ve niceliksel yaklaşım ile de çözülebilir. Çözüm çok basit olmasına rağmen beyninizi zorlamanız gerekmektedir.

Hareket ettireceğiniz 2 kibrit çöpünün hangisi olduğunu bulabildiniz mi?

Süre bitiyor…

Tüm dikkatinizi görsele verin ve doğru hamleyi bulmaya çalışın.

20 SANİYE İÇERİSİNDE BULMANIZ GEREKEN 2 KİBRİT ÇÖPÜ HAMLESİ

Evet, süre doldu. 20 saniye içerisinde yapabileceğiniz doğru hamleyi buldunuz mu?

Kibrit çöpü bulmacasında 3 tane üçgen elde etmek için hareket ettirmeniz gereken 2 kibrit çöpünü doğru bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Bulmaca konusunda bir dâhisiniz!

Kibrit çöpü bulmacası #3: Sadece 3 kibrit çöpünü hareket ettirerek istenen cevabı bulunKibrit çöpü bulmacası #3: Sadece 3 kibrit çöpünü hareket ettirerek istenen cevabı bulun

Doğru hamleyi bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Çözüm görselini aşağıya bırakacağız. Bir sonraki kibrit çöpü bulmacamızda size yol göstermesi için onu referans alabilirsiniz ve nerede hata yaptığınızı düşünebilirsiniz.

İşte 3 tane üçgen elde etmek için hareket ettireceğiniz 2 kibrit çöpü;

Sadece 2 kibrit çöpünü hareket ettirerek 3 tane üçgen elde edebilir misin?

Peki, siz 3 tane üçgen oluşturmak için hareket ettirilmesi gereken 2 kibrit çöpünü verilen süre içerisinde bulabildiniz mi yoksa süreyi aştınız mı?

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 12
 • Abuzer Kaya 7 ay önce Şikayet Et
  Bir kaç çözümü var. Mesela içteki ucgenin üst koselerindelini aşağı çaprazdan yerleştir. 2 küçük üçgen olur. Yine içteki üçgenin sol kenardaki 2 cubugun birini alt koseyle birleştir, diğerini yukari birleştir alsana 2 farklı ilucgen daha.
  Cevapla
 • Saçma 7 ay önce Şikayet Et
  Çok saçma
  Cevapla
 • Naz 7 ay önce Şikayet Et
  Bu cevap yanlış.. küçük üçgendeki tepesindeki iki çöpü V şeklinde yerleştirilirse.. 3 adet üçgen oluşur
  Cevapla
 • Osmanoğlu 7 ay önce Şikayet Et
  Bende farklı yoldan buldum. Hemde doğru düzgün Üçgen bunların yaptığı gibi saçma sapan değil
  Cevapla
 • Sadiye Yıldırım 7 ay önce Şikayet Et
  3 üçgen oluşmuş. 1. Ve 2. Üçgen 9 parçadan oluşmuş, 3. Üçgen 6 parçadan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fatih Portakal yalana doymuyor! Milli yas algısı elinde patladı
Başıboş köpek tehdidi... Dünya üçüncüsü Türkiye'nin mavi bayrakları elinden alınabilir!