Aklınızı karıştıracak zekâ sorusu: 2 koyun ve bir kurdu nehrin karşısına nasıl geçirirsin?

Bilmece çözmeyi severlere müjde! Sadece 2 kişilik bir tekne ile görseldeki kurt ve koyunları çobanla birlikte nehrin karşısına nasıl geçireceğini bul ve zihninin uyanık olduğunu ispatla!

Aklınızı karıştıracak zekâ sorusu: 2 koyun ve bir kurdu nehrin karşısına nasıl geçirirsin?
Aklınızı karıştıracak zekâ sorusu: 2 koyun ve bir kurdu nehrin karşısına nasıl geçirirsin?
GİRİŞ 19.10.2023 09:08 GÜNCELLEME 19.10.2023 09:18
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Zekâ testi soruları, çözülmesi eğlenceli olmaktan ziyade aynı zamanda beyni uyararak çevikliğini test etmenin en pratik yoludur. Bu yüzden zihninizi harekete geçirmenin en iyi yollarından biri bulmaca çözmektir. Beyninizi zorlayacak bir sorunun çözümünü aramak zihninizin fazladan çalışmasını ve formda kalmasını sağlar.

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile bilgiye kısa ve kolay yoldan erişim sağlamamız bizi zihin aşısından tembelleştirdi. Zamanla tembelleşen zihin donuklaşır. Zekâ da ve dikkat süresinde gerileme olur. Bununla bağlantılı olarak kişi düşünmeden adım atmaya yani kötü kararlar verme gibi sorunlar yaşayabilir.

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Zekâ testi sorularında bir şaşırtmaca olmaması için, problemi iyi bir şekilde analiz etmek ve dikkatli olmak oldukça önemlidir. Analiz edip analitik ya da mantıksal akıl yürütme becerisi ile cevaba ulaşmak gerekir.

KURDA KOYUNLARI YEM ETMEDEN HERKESİ NEHİRDEN KARŞIYA GEÇİR

Aklınızı karıştıracak zekâ sorusu: 2 koyun ve bir kurdu nehrin karşısına nasıl geçirirsin?

Yukarıda yer alan görselde genç bir çoban, bir kurt ve 2 koyun görüyorsunuz. Bu ekip bir nehir kenarına gelir ve nehirde tek seferse sadece 2 kişiyi taşıyabilecek bir küçük tekne bulurlar. Peki, genç adam ne yapmalı? Kurt ile koyunu yalnız bırakmadan tüm herkesi nasıl nehrin karşısına geçirecek?

Bu tarz zeka soruları ve bulmacaları çözmek; konsantrasyon becerilerini, problem çözme kapasitenizi, eleştirel ve yaratıcı düşünme yetinizi de geliştirir.

Görsel algı testi: Bilinçaltınızda en derinlerde yatan korkunuzu ortaya çıkarmaya hazır mısınız?Görsel algı testi: Bilinçaltınızda en derinlerde yatan korkunuzu ortaya çıkarmaya hazır mısınız?

Bu zekâ testi sorusunda bulmacanı zorluk seviyesini ise süre belirliyor. Sizden istediğimiz 25 saniye içerisinde çobanın tüm hayvanları nehrin karşısına sağ salim geçirmeniz. Hazırsanız süreyi başlatıyoruz.

Aklınıza gelebilecek tüm kombinasyonları deneyin.

Teknenin sadece 2 kişiyi taşıdığını ve kurdun koyunları yiyebileceğini sakın unutmayın!

Görsele tekrar bakın ve olabildiğince konsantre olun.

OPERASYON BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLANDI

Kurt ve koyunları nehrin karşısına geçirme operasyonu aslında sanıldığı kadar kolay değil. Bunun için biraz kafa yormak gerekebilir.

Kurdu ve koyunları karşıya geçirmek için çobanın izleyeceği yolu bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Beyniniz aktif olarak çalışıyor ve bu sizin problemler karşısında her zaman oldukça çözüm odaklı biri olduğunuzu kanıtlıyor!

İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!

Nehrin karşısına geçmek için doğru yolu bulamayan okuyucularımız ise meraklanmasın. Birazdan çobanın izlemesi gereken yolu sırasıyla anlatacağız. Onu okuyarak nerede hata yaptığınızı hızlıca fark edebilirsiniz.

İŞTE ÇOBANIN ROTASI

Çobanın bulunduğu yerden nehrin karşısına hayvanları güvenle taşıması için şu adımları izlemesi gerekir;

Aklınızı karıştıracak zekâ sorusu: 2 koyun ve bir kurdu nehrin karşısına nasıl geçirirsin?

 • Teknenin kişi kapasitesi 2 kişi olduğu için çoban öncelikle kurdu alıp nehrin karşısına tarafına geçirir ve onu indirir. Ardından tekneye geri biner ve koyunların bulunduğu kıyıya tek başına geri döner.
 • Koyunların yanına gelen çoban tekneye bir tane koyun alır ve kurdun yanına yani nehrin karşısına geçer. Nehrin karşısına geçen çoban, koyunu indirir ve kurt ile koyun aynı kıyıda olur.
 • Çoban karşı kıyıda kalan son koyunu almak için tekrar dönmesi gerektiği için kurt ve koyunu da yalnız bırakamayacağı için kurdu tekrar tekneye alır ve başlangıç noktasına geri dönerler.
 • Başlangıç noktasına gelen çoban kurdu indirir ve o kıyıda kalan son koyunu da tekneye alarak nehrin karşısına geçer. Nehrin karşısına geçen çoban koyunu indirir ve böylelikle iki koyun karşıya güvenle geçmiş olur.
 • Son olarak başlangıç noktasında kalan kurdu almak için çoban tek başına geri döner ve kurdu tekneye alarak nehrin karşı kıyısına geçerler.

İşte kurtla koyunları nehrin karşısına geçirmek için uygulanası gereken adımlar bunlar. Peki, siz doğru adımları bulabildiniz mi yoksa işler biraz karıştı mı?

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 8
 • yokolisrail 8 ay önce Şikayet Et
  o koyunlar filistinli masum bebekler kurt ise bebek katili israil israil yok olunca koyunlar icin tehlike ortadan kendiliginden kalkacaktir dünyada huzur olacak
  Cevapla
 • Mücahit Çakır 8 ay önce Şikayet Et
  Kurdu karşıya bırakır , kendi döner. bir koyun alır ,koyunu bırakır kurdu geri alır,kurt ile birlikte geri döner,kurdu bırakır koyunu alır ve karşıda 2 koyun olur,sonra tekrar kendi döner. Geride kalan kurdu da alır ve karşıya geçer
  Cevapla
 • meraklı 8 ay önce Şikayet Et
  manyak mı bu çoban kurdu niye getiriyoki bıraksın orda
  Cevapla
 • Samet KARA 8 ay önce Şikayet Et
  ilk baş kurtla karşıya geçtşm kurtu bıraktım. geldim koyunu aldım koyunu karşıya bıraktım kurtu tekrar aldım.geri geldim kurtu indirdim diğer koyunu aldıım. onu da karşıya bıraktım. geldim tekrar kurtu aldım bu kadar. :D:D
  Cevapla
 • kemal 8 ay önce Şikayet Et
  saçma benim yöntem daha mantıklı
  Cevapla
 • anadolu 8 ay önce Şikayet Et
  Yöntemin nasıl?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Brezilya'dan Hamas kararı! ABD'nin talebini kabul ettiler: Terörist...
Bir ikiyüzlülük daha: CHP'li başkana 'çakarlı lüks araç' tepkisi!