Resimde kaç tane hayvan görebiliyorsunuz? Resimdeki tüm hayvanları sadece dahi bir beyin 10 saniyede fark edebilir!

Sosyal medyada viral hale gelen optik yanılsama testi ile karşınızdayız. Resimdeki gizlenmiş hayvanları tespit edin ve beyninizin şu an ki durumu hakkında bilgi sahibi olun.

GİRİŞ 09.11.2023 07:00 GÜNCELLEME 09.11.2023 09:28
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Zeka testi çeşitlerinden biri olan optik yanılsama testleri, farklı perspektiflerden bakıldığında farklı algılar oluşturmak için tasarlanmış zihni uyaran illüstrasyon görselleridir. Optik yanılsama testleri fiziksel, fizyolojik ve bilişsel yanılsamalar gibi birçok optik yanılsama testi türleri vardır.

Optik illüzyon testleri aynı zamanda kişilik özelliklerini ortaya çıkardığı için psikanaliz alanında da sıklıkla kullanılmaktadır. İnsan beyni nesneleri ve görüntüleri farklı farklı şekillerde yorumlayabilir ve buna bağlı olarak farklı algılar oluşturabilir.

Haber7.com ekibi olarak algılarınızı test edecek optik yanılsama testi ile karşınızdayız. Hazırsanız vakit kaybetmeden teste geçelim!

En keskin zekâlılar için görsel bulmaca: Süre dolmadan 5 farkı bulabilir misiniz?En keskin zekâlılar için görsel bulmaca: Süre dolmadan 5 farkı bulabilir misiniz?

10 SANİYE İÇERİSİNDE TÜM HAYVANLARI BULABİLİR MİSİNİZ?

Resimde kaç tane hayvan görebiliyorsunuz? Resimdeki tüm hayvanları sadece dahi bir beyin 10 saniyede fark edebilir!

Yukarıda yer alan optik illüzyon görselinde birden fazla hayvanın silueti bulunuyor. Bu görüntüdeki tüm hayvanları keşfetmek için üstün bir dikkat ve hız gerektiriyor. Peki, bu hayvanlar hangileri? Resimde yer alan tüm hayvanları tespit etmeniz için sadece 10 saniyeniz var.

Bu optik illüzyon testindeki zorluk, resimdeki hayvan siluetlerini 10 saniye içerisinde bulmanız. Bu sayede beyninizin en iyi durumda olup olmadığını anlayabileceksiniz.

Bu optik illüzyon testinde 10 saniyede tespit ettiğiniz hayvan sayısı beyninizin şu andaki durumunu ortaya çıkaracak. Bu sayede uyanık bir beyne sahip olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Süre akıyor. İyice odaklanın ve tek tek tüm hayvanları tespit edin.

Keskin gözlüler dikkat: Yatak odasında saklanan tacı 5 saniyede bulabilir misin?Keskin gözlüler dikkat: Yatak odasında saklanan tacı 5 saniyede bulabilir misin?

Optik illüzyon testine tekrar yakından bakın ve tüm keşfettiğiniz hayvanları sayın. Bakalım kaç tane hayvanı fark edebileceksiniz ve beyniniz şu an ne durumda?

Süre bitiyor. Tüm hayvanları fark edebildiniz mi? Merak etmeyin aşağıya tüm hayvanların yerlerini içeren bir görsel bırakacağız. Ama öncelikle sizin bu hayvanları keşfetmenizi istiyoruz.

Optik illüzyon testleri her zaman beynin nasıl çalıştığına dair önemli bilgiler verir. Bazen bir renk bazen bir ışık bazen de bir desen beynimizi etkileyerek gördüğümüz şeyi farklı algılamamızı sağlar.

İşte süre bitti. Şimdi kaç tane hayvan gördünüz bunu aklınızda tutun. Bizde size cevapları verelim.

Göz yoran zekâ testi: Saniyeler içerisinde pazarda gizlenmiş rakunu bulabilir misiniz?Göz yoran zekâ testi: Saniyeler içerisinde pazarda gizlenmiş rakunu bulabilir misiniz?

RESİMDEKİ GİZLENEN TÜM HAYVANLAR

Bu optik yanılsama testi beyninizin şu anda ne durumda olduğunu anlamanıza yardımcı olacak. İşte resimde tespit ettiğiniz hayvan sayılarına göre beyninizin şu an ki durumu;

Eğer resimde 8 ve daha fazla hayvan tespit ettiyseniz, beyniniz şu anda aktif olarak çalışıyor ve “en iyi” durumunda,

5 ya da daha fazla hayvan tespit ettiyseniz, beyniniz yarı uyanık bir durumda,

5’ten daha az hayvan tespit ettiyseniz beyniniz şu an tam anlamıyla uyanamamış, “uyanmak için yardımda ihtiyacı var” demektir.

Peki, resimde kaç tane hayvan var ve bunlar hangileri merak ediyor musunuz? İşte resimde gizlenen hayvanlar;

Resimde kaç tane hayvan görebiliyorsunuz? Resimdeki tüm hayvanları sadece dahi bir beyin 10 saniyede fark edebilir!

Şimdi siz söyleyin, kaç tane hayvan tespit edebildiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 12
 • Bilmem 4 ay önce Şikayet Et
  10 tane buldum burda sayılanlar kelebek ve tavşan artı olarak
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  çok açık bir çizim.
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  İyide göz kulak burun kuyruk
  Cevapla
 • Ahmet Rifat 7 ay önce Şikayet Et
  Yunus, balık, fil, eşek, köpek, kedi, fare, yılan, timsah
  Cevapla
 • mehmet63 7 ay önce Şikayet Et
  9 adet
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
100 ülke katıldı! Zirve ilk günden kilitlendi: Hepimiz farkındayız...
İsrail saldırıları altındaki Gazze'de bayrama hazırlık