Bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Bahçe resminde mantık hatası var ve sizden bu mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulmanızı istiyoruz. Gözlem ve yaratıcı düşünme yeteneklerinizi test edin!

GİRİŞ 15.11.2023 06:32 GÜNCELLEME 15.11.2023 09:32
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Zekâ testleri, zihnini geliştirirken eğlenmeyi tercih edenler için hazırlanmış araçlardır. Basit bir soruyu ya da bilmeceyi eğlenceli hale getirerek yaratıcı düşünme becerisini geliştirmenize yardımcı olur. Zekâ testlerini çözerken yaratıcı düşünme yeteneğinizi ve alışılmışın dışında farklı analiz metotları kullanmanız gerekir.

Zekâ testleri, bazen bir matematik sorusu, bazen iki resim arasındaki farkları bulmaca, bazen de resimdeki mantık hatasını bulma üzerine kurulup karşımıza çıkabilir. Resimdeki mantık hatasını bulmak için hazırlanan zeka testleri yüksek dikkat ve konsantrasyon becerisi ister. Kendinizi test etmeniz için mantık hatası içeren bir zekâ testi hazırladık.

Mantık testi: Resimdeki mantık hatasını bulabilir misin?Mantık testi: Resimdeki mantık hatasını bulabilir misin?

BAHÇE RESMİNDEKİ MANTIK HATASINI 10 SANİYE İÇERİSİNDE BUL

Bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Yukarıdaki resimde bir bahçe, bahçe malzemeleri ve ekilmeyi bekleyen çiçekler olduğunu görüyorsunuz. İlk bakışta her şeyin normal ve doğru olduğunu görüyorsunuz. Ancak bu bahçe resminde bir mantık hatası var ve sizden bunu 10 saniye içerisinde bulmanızı istiyoruz.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulma mücadelesi için hazırsanız eğer sürenizi başlatıyoruz. Cevap her ne kadar çok basit olsa da yanıltıcı olduğu bir gerçek. Bu yüzden soruyu cevaplamadan önce resmin genelini çok dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Ve süreniz başladı.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulma sorusunun cevabını haberin sonunda sizinle paylaşıyor olacağız. Bu yüzden sayfayı aşağı doğru hızlı bir şekilde kaydırmamaya dikkat edin.

Bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulma gibi hazırlanan zekâ testleri, günlük hayatta karşımıza çıkabilecek problemlere de farklı bir bakış açısı ile bakmanızı ve alternatif çözümler üretmenize yardımcı olacaktır. Geniş ve yaratıcı düşünmeye teşvik eder.

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulmak için öncelikle resmin tamamını bir bütün halinde incelemeli ve genel bir mantık hatası olup olmadığına bakmalısınız. Eğer mantık hatası resmin genelinde değilse hemen ardından objeleri hızlıca tek tek inceleyerek mantık hatasının kaynağının onlar olup olmadığını bulabilirsiniz.

İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!

MÜCADELE BİTİYOR…

Bahçe resmindeki mantık hatası adlı zekâ testimizin sonuna geldik sayılır. Süre bitti bitiyor. Cevap aslında oldukça basit bir şey ama zekâ testleri cevabı bulmak için işi eğlenceli hale getirdiği için fark etmek bazen zorlaşabiliyor.

Süre bitti. Bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulan kartal gözlü okuyucularımızı tebrik ederiz. Gözünüzden bir şey kaçmadığını bir kez daha kanıtlamış oldunuz. Size basit gelen bu tarz zekâ testlerinde süreyi biraz daha kısa tutarak işin zorluk seviyesini arttırabilirsiniz. Böylelikle zaman yöntemi konusunda da kendinizi geliştirmiş olursunuz.

Resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi 20 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Tuhaf olanı sadece iyi bir dedektif bulabilir!Resimde diğerlerinden farklı olan emojiyi 20 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Tuhaf olanı sadece iyi bir dedektif bulabilir!

Bahçe resmindeki mantık hatasını bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Birazdan sizler ile cevabı paylaşacağız. Resmi güzelce inceleyin ve diğer mantık hatası bulma üzerine hazırladığımız zekâ testleri ile kendinizi test edebilirsiniz.

Gelelim bahçe resmindeki mantık hatasına…

İşte bahçe resmindeki mantık hatası;

Bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Evet, bahçe resmindeki mantık hatası sulama kabındaydı. Sulama kabının ağız kısmı delikli olması gerekirken bu resimde kapalı şekilde olduğunu görüyorsunuz.

İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!

Peki, siz bahçe resmindeki mantık hatasını 10 saniye içerisinde bulabildiniz mi yoksa detayı gözden mi kaçırdınız? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 8
 • hhüseyin 7 ay önce Şikayet Et
  Bence o değil. El arabasının kollarının gölgesi yapılmamış hata bu bence. Delikler olmayabilir de
  Cevapla
 • Sahipkıran 7 ay önce Şikayet Et
  Bir tane daha var o da gölgelere bakılırsa ortaya çıkar... El arabası gölgesi!
  Cevapla
 • Ali 7 ay önce Şikayet Et
  Düzgün olmayan resim için saçma bir soru. El arabasının da ön teker(ler)i yok vb başka şeyler de bulunabiliyor.
  Cevapla
 • ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  bir diğer hata da el arabasının gölgesi.
  Cevapla
 • mert 7 ay önce Şikayet Et
  ben gölge olmaz demedimki.güneş tam tepedeyse gölge yanlarda olmaz dedim.eger güneş tam dikey olmasaydı arabanın veya küregin gölgeleri yanlarda olacaktı.
  Cevapla
 • Sahipkıran 7 ay önce Şikayet Et
  Mert güneş tepede ise kürek ve sulama kovasının gölgesi ne olur...
  Cevapla
 • mert 7 ay önce Şikayet Et
  güneş tam tepede dikine olamazmı.mesela yazın ögle saati.
  Cevapla
 • mert 7 ay önce Şikayet Et
  buldum!!! 5 saniyede.ama emin degildim.çünkü kapalı oldugu tam belli degil.çok ince gözenekte olabilir diye düşündüm.hocam matematik sormayın böyle şeyler sorun.benim matematik zayıf.yoksa kazan kaldırcam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşgalci İsrail'i korkutan saldırı uyarısı: Püskürtülmesi zor
Osmanlı'dan gelen 200 yıllık gelenek! 'Deliler' ortaya çıktı