Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Nazik formülü ile bebek şampuanı “yumuşak sabun” gerektiren tüm temizlik işlemlerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şeyi sizler için derledik…

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey
Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey
GİRİŞ 17.11.2023 08:03 GÜNCELLEME 17.11.2023 09:22

Bebek şampuanı formülü gereği oldukça yumuşak bir yapıya sahiptir ve saç temizliği dışında birçok alanda iyi çalışır. Bebeklerin kullanımına uygun üretildiği için içerisinde diğer şampuanlar gibi sıvıların yüzey gerilimini arttıran ve yağları gidermeye çalışan sodyum lauril sülfat gibi maddeler içermez.

Bebek şampuanları üretilirken temizliğe yardımcı olması için küçük miktarlarda daha yumuşak ve uzun zincirli yüzey aktif maddeleri kullanılır. Bu yüzden yumuşak sabun gerektiren her temizlikte gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Hassas kumaşlardan makyaj fırçalarına kadar pek çok şeyi bebek şampuanı ile temizlemek en güvenilir seçenektir.

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Haber7.com ekibi olarak bebek şampuanı ile temizlemekten asla pişman olmayacağınız 7 şeyi sizler için araştırdık. İşte bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey…

5 basit adım: Bebek oyuncakları nasıl temizlenir?5 basit adım: Bebek oyuncakları nasıl temizlenir?

BEBEK ŞAMPUANI İLE TEMİZLEYEBİLECEĞİNİZ 7 ŞEY

  • Makyaj Fırçalarını Bebek Şampuanı İle Temizleyin

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Makyaj fırçaları, kozmetik ürünleri kullandıktan sonra kalan kalıntıların yanı sıra tene temas etmesi sebebiyle ölü deri ve cilt yağına maruz kalarak kirlenir. Makyaj fırçalarının barındıracağı bu kirleri temizlemek ve cilt sağlığını korumak için makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemek gerekir. Makyaj fırçalarını bebek şampuanı ile temizlemek hem ucuz hem de iyi bir alternatiftir.

3 kolay yöntem: Şapkadan ter lekesi nasıl çıkarılır?3 kolay yöntem: Şapkadan ter lekesi nasıl çıkarılır?

Makyaj fırçalarını bebek şampuanı ile temizlemek için ılık su ile birkaç damla bebek şampuanını seyreltin. Makyaj fırçanızı bu temizleme solüsyonu içerisinde güzelce temizleyin. Temizleme solüsyonunun makyaj fırçasının kıllarının tamamına nüfuz etmesi için su içerisinde bir müddet bekletin.

3 farklı yöntem: Dermaroller nasıl temizlenir?3 farklı yöntem: Dermaroller nasıl temizlenir?

İyice ıslanan makyaj fırçanızı sudan çıkarın ve avucunuzun içinde ileri geri hafifçe fırçalayarak iyice temizleyin ve ardından durulamaya geçin. Makyaj fırçası temizlendikten sonra fazla suyunu sıkın ve tekrar kıllarını düzeltip kuruması için bırakın.

  • Narin Kıyafetleri Bebek Şampuanı İle Temizleyin

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Bazı hassas ve narin kumaşa sahip iç çamaşırları, kazaklar ya da süslü kıyafetleri çamaşır makinesinde yıkamak yerine elde yıkama daha doğru olur. Elde yıkanan çamaşırlar için birçok farklı deterjan tipi bulunur. Narin kıyafetleri bebek şampuanı ile temizlemek de bir seçenektir.

3 Adımda Duş Başlığı Temizlemeye Dair Her Şey3 Adımda Duş Başlığı Temizlemeye Dair Her Şey

  • Saçla Temas Eden Eşyaları Bebek Şampuanı İle Temizleyin

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Saçla temas eden şapka, kask ve eşarp gibi eşyalar saçta biriken yağları, ölü deriyi, teri ve saç bakım ürünlerinin kalıntılarını barındırır. Saçla temas eden eşyaları bebek şampuanı ile temizlemek doğru bir tercihtir. Bebek şampuanı aynı zamanda kask gibi eşyaların kokmasına sebep olan koku bakterilerini temizlemede oldukça iyi iş görür.

4 etkili yöntem: Duvardaki yağ lekeleri nasıl temizlenir?4 etkili yöntem: Duvardaki yağ lekeleri nasıl temizlenir?

Kaskı temizlemek için ılık suya birkaç damla bebek şampuanı damlatın. Açık renkli bir temizleme solüsyonu oluşturun. Temiz bir mikrofiber bezi bu temizleme solüsyonuna batırın ve iyice sıkın. Ardından kaskın iç kısmını kir kalıntılarının tamamen gittiğine emin olana kadar bez ile silin. Kir kalıntılarının bittiğine emin olduktan sonra bezi temiz su ile durulayıp iyice sıkın. Kaskın içerisini köpükten arındırana kadar birkaç kez tekrar silin ve kurumaya bırakın.

Yumuşatıcı nedir ve gerçekten kullanılmalı mı?Yumuşatıcı nedir ve gerçekten kullanılmalı mı?

  • Saç Şekillendirme Araçlarını Bebek Şampuanı İle Temizleyin

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Saç fırçaları, düzleştiriciler gibi birçok saç şekillendirme aletleri belli bir kullanım sonrasında saçlardaki ölü deri, kir ve yağ kalıntılarına maruz kalır. Bu araçlar düzenli olarak temizlenmez ise temiz saça değdiğinde onu hem kirletir hem de bakterilerin yayılmasına sebep olur. Bu yüzden saç şekillendirme araçlarını da bebek şampuanı ile temizlemek en mantıklı yaklaşımdır.

Yanmış ütü tabanı nasıl temizlenir?Yanmış ütü tabanı nasıl temizlenir?

  • Boya ve Boya Lekelerini Bebek Şampuanı İle Temizleyin

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Su bazlı boya ve bazı saç boyalarının kıyafetler üzerinde sebep olduğu lekeleri çıkarmak için bebek şampuanı ile temizlemek oldukça iyi sonuçlar verir. Boya lekeli kıyafetleri ya da fırçaları yıkamadan önce lekenin üzerine bebek şampuanı sürün ve bir süre elinizle güzelce yıkayın.

Limonla asla temizlememeniz gereken 5 şeyLimonla asla temizlememeniz gereken 5 şey

  • İğne Oyası, Nakış ve Diğer El İşlerini Bebek Şampuanı İle Temizleyin

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

El işi, iğne oyası gibi nakışlı kumaşlar hassas olduğu için kirlendiğinde çamaşır makinesinde yıkanmaz. Bunun yerine bu tarz nakışlı kumaşları bebek şampuanı ile temizlemek gerekir. Ancak bebek şampuanı ile temizlemeden önce kumaşın görünmeyen bir köşesinde işlemi test etmenizde fayda bulunur. Eğer kumaş herhangi bir reaksiyon göstermiyor ise gönül rahatlığıyla temizleme işlemine geçebilirsiniz.

Sirkeyle asla temizlememeniz gereken 8 şeySirkeyle asla temizlememeniz gereken 8 şey

El işi kumaşlarından kir lekelerini çıkarmak için ılık suya birkaç damla bebek şampuanı ekleyin ve kumaşı bu karışım içerisinde 10 dakika kadar ıslatın. Ardından hafifçe çitileyin ve durulayın. Emiciliği yüksek bir havlu ile fazla suyunu alın. Açık havada kurumaya bırakın. Eğer lekeler çıkmadıysa aynı işlemi tekrar edin.

Kahve telvesi ile temizleyebileceğiniz 6 şeyKahve telvesi ile temizleyebileceğiniz 6 şey

  • Krom Takılarını Bebek Şampuanı İle Temizleyin

Bebek şampuanı ile temizleyebileceğiniz 7 şey

Kostümlerin vazgeçilmez parçalarından biri olan krom takıları bebek şampuanı ile temizlemek güvenlidir. Krom takıları bebek şampuanı ile temizlemek için birkaç damla bebek şampuanı, yarım çay kaşığı karbonatı azar azar su ekleyerek macun haline getirin. Yumuşak bir bez ile bu karışımı takıların üzerine sürün ve bekletin. Bir süre beklettikten sonra nemli bir bez ile temizleyerek parlatın. Kararmayı önlemek adına kurulamayı asla ihmal etmeyin!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump son ankette fırtına gibi
Parasını kaptıranlar bir kez daha üzülecek! Yeni Seçil Erzan parayı estetiğe harcamış