Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!

Duygularınız ile başa çıkma yönteminizin ne olduğunu biliyor musunuz? Resimde gördüğünüz ilk şey duygularınız ile başa çıkma yönteminizin ne olduğunu ortaya çıkaracak! Hadi gelin birlikte duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı öğrenelim!

Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!
Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!
GİRİŞ 27.04.2024 08:27 GÜNCELLEME 27.04.2024 10:27
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Duygularınız ile başa çıkma yöntemi kişiden kişiye değişiklik gösteren bir olgudur. Kimi insan duyguları ile başa çıkma yöntemi olarak içine kapanmayı kimisi de her şeyi dışa vurarak çözmeye çalışır. Kişilik testleri bizim bu özelliklerimizi fark etmemize destek olan rehberlerdir.

Kişilik testleri, gördüğümüz şeyler karşısında dünyayı nasıl algıladığımızı anlamak için oldukça faydalı araçlardır. Bu araçlar sayesinde gördüğümüz bir bilgiyi ya da görseli beynimizin nasıl algılayıp işlediğini keşfedebiliriz.

Kişilik testi: Resimde ilk gördüğünüz şey kişiliğiniz hakkında en önemli özelliklerinizi ortaya çıkarıyor! Kişilik testi: Resimde ilk gördüğünüz şey kişiliğiniz hakkında en önemli özelliklerinizi ortaya çıkarıyor!

Kişilik testleri uzmanlar tarafından hazırlanarak insanların kendilerini daha iyi tanımalarına, kişisel bazı sorunlarının yanıtlarını aramalarına, güçlü ve zayıf yönlerini keşfetmelerine yardımcı olur. Psikanaliz alanında sıklıkla kullanılan kişilik testleri genellikle işim alım mülakatlarında, klinik teşhislerde ve kariyer rehberliğinde ışık tutması için tercih edilir.

Haber7.com ekibi olarak zekâ testi köşemizde bugün duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı öğrenmeniz için bir kişilik testi hazırladık. Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile başa çıkma metodunuzu ortaya çıkaracak! Hazırsanız teste geçelim!

DUYGULARINIZ İLE BAŞA ÇIKMA METODUNUZ: GÖZÜNÜZE ÇARPAN İLK ŞEY NE OLDU?

Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!Yukarıdaki resimde bir bahçe, kuzular, ağaca yaslanmış dinlenen bir çoban görüyorsunuz. Bu görünen resimden farklı olarak bir de bu resimde optik illüzyonlu bir yüz ifadesi bulunuyor. Siz bu resme baktığınızda ilk ne gördünüz?

Bu görsel kişinin duygular ile başa çıkma metodunu anlamak üzerine özel olarak hazırlanmıştır. Hadi gelin, ilk gördüğünüz şeyin duygularınız ile başa çıkma metodunuz hakkında ne söylediğini birlikte öğrenelim!

Kişilik testi: İlk yapacağınız şey kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyorKişilik testi: İlk yapacağınız şey kişiliğiniz hakkında çok şey söylüyor

YÜZ İFADESİ GÖRENLER

Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!Resme ilk baktığınızda ağaçların ve evlerin oluşturduğu bir yüz ifadesi mi gözünüze çarptı?  Eğer öyleyse siz duygularınız ile başa çıkmada zorlanıyorsunuz demektir. Kendi kararlarınızı verirken kararsızlık en büyük düşmanınız haline gelmiş, çevrenizdeki insanların duygularına aşırı önem verme eğilimindesiniz.

Çevrenizdeki insanların değerini bilen, onların farkında olan ve kişisel ilişkilere değer veren birisiniz. Duygularınız ile başa çıkma yöntemlerinizden biride empati yeteneğinizdir. Kendinizi başkalarının penceresinden görerek olaylara farklı bakış açıları yaklaşmayı ve onların gözünden görmeyi seviyorsunuz.

Kişilik testi: Yumruk sıkma şeklinizin kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?Kişilik testi: Yumruk sıkma şeklinizin kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

KOYUN GÖRENLER

Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!Resme ilk baktığınızda koyun mu gördünüz? O zaman siz duygularınız ile başa çıkma yöntemi olarak içinize kapanmayı uygun görüyorsunuz demektir. İçe dönük bir yapınız var ve duygularınız ile başa çıkmak için yalnız başınıza vakit geçirmek istersiniz.

Sezgisel bir kişiliğiniz var ve farklı orijinal fikirleriniz bulunur. Başkalarının ne düşündüğü sizin için pek önemli değil çünkü siz kendi sezgilerinize güvenip onların peşinden koşmayı tercih ediyorsunuz.  Ancak bu başınıza buyruk hal sizin duygularınızı ifade etmekte zorluk yaşamanıza sebep olmaktadır.

Kişilik testi: Resimdeki yüzü önden mi yoksa yandan mı görüyorsunuz? Cevabınız kişiliğiniz hakkında çok şey ortaya çıkarıyorKişilik testi: Resimdeki yüzü önden mi yoksa yandan mı görüyorsunuz? Cevabınız kişiliğiniz hakkında çok şey ortaya çıkarıyor

ÇOBAN GÖRENLER

Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!Resme ilk baktığınızda dikkatinizi ağaca yaslanan çoban mı çekti? O zaman siz oldukça pragmatik ve organize bir kişisiniz. Sorumluluk almak sizin için bir yaşam biçimidir. Hedef doğrultusunda ilerlerken sınırları ve kuraları hızlıca aklınıza not edersiniz.

Sizin duygularınız ile başa çıkma yolunuz kurallar ve en doğru yanıt çerçevesinde gerçekleşir. Sizin için yapacağınız bir hareket çevrenizi nasıl etkileyeceği oldukça önemli bir konudur. Bir karar almadan önce enine boyuna düşünerek en doğru kararı vermek için uğraşırsınız. Kendinize yüklediğini bu sorumluluk güdüsü sizi bazen baskı altında bırakabilir.

Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?Yürüyüş tarzına göre kişilik testi: Yürüyüş tarzınız kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

EV GÖRENLER

Kişilik testi: Duygularınız ile nasıl başa çıkıyorsunuz? Resimde ilk gördüğünüz şey duygularınız ile nasıl başa çıktığınızı analiz ediyor!Resme ilk baktığınızda önce evleri mi gördünüz? Öyleyse siz çevrenizdeki her şeye fazlasıyla dikkat eden bir kişisiniz. Ayrıntılara karşı aşırı duyarlısınız. Duygularınız ile başa çıkma yönteminiz çok yaratıcıdır. Onlara yenilikçi çözümler getirmeyi seversiniz. Kendinizi eleştirmeyi çok severken dışarıdan gelen eleştiriler sizi rahatsız edebilir.

Evet, resimde ilk gördüğünüz şeyin duygularınız ile başa çıkma yönteminizi nasıl analiz ettiğini öğrendik. Peki, sizin duygularınız ile başa çıkma yöntemleriniz neler? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 9
 • Beleş adam 5 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar da boş vaktim varmış
  Cevapla
 • hakan 5 ay önce Şikayet Et
  Böyle saçma şeylere inanan var mıdır?
  Cevapla
 • misafir 6 ay önce Şikayet Et
  evet ilk görünen koca bir surat
  Cevapla
 • murat 6 ay önce Şikayet Et
  burda resmen insan suratı var yaşlı bıyıklı bi dayııı
  Cevapla
 • ZEYNEP 6 ay önce Şikayet Et
  Evet bende
  Cevapla
 • Esila 6 ay önce Şikayet Et
  Evet bende öyle gördüm ilk baktığımda haklısınız..
  Cevapla
 • Birisi 6 ay önce Şikayet Et
  Ben ilk bakışta hepsini gördüm. Eee sonuç? Ben şimdi deha mıyım? Romantik miyim? Vs.. Vs... Hangisiyim?
  Cevapla
 • kul ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  sen gidiksin arkadaş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bölgede yürek sızlatan son dakika gelişmesi! Filistin hükümeti duyurdu: Kabus geri döndü
İsrail'de Güvenlik Kabinesi karıştı: Aşırı sağcı Ben-Gvir'e yumruklu saldırı