Mantık testi #3: Hangi kabın ilk önce dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Eğlenirken zorlanacağınız mantık testi ile karşınızdayız. 40 saniye içerisinde hangi kabın ilk önce dolacağını bulun ve sorun çözme becerinizi herkese kanıtlayın!

GİRİŞ 29.11.2023 08:15 GÜNCELLEME 29.11.2023 10:15
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Zekâ testi çeşitlerinden biri olan mantık testleri, beyninizi tam performans çalıştırarak verilen soruya uygun senaryolar üretmenizi sağlar. Hayal gücü yeteneğinizi ve mantığınızın senkronize çalışmasına yardımcı olur.

Mantık testleri, son zamanlarda popüler hale gelerek, çevrimiçi ortamlarda sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. Bazen matematik bilgisi gerektiren mantık testleri, çoğu zaman da hayal gücü yeteneğini kullanmanızı bekler.

Mantığınızı test edin #2: İlk önce hangi kabın dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misin?Mantığınızı test edin #2: İlk önce hangi kabın dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misin?

Haber7.com olarak, hayal gücü yeteneğinizi zorlayacak ve mantığınızı kullanmanız için beyninizi uyaracak bir zekâ testi hazırladık. Becerilerinizi test etmeye, mantığınızı ve hayal gücünüzü zorlamaya hazır mısınız?

HANGİ KABIN İLK ÖNCE DOLACAĞINI BULUN: SADECE 40 SANİYENİZ VAR

Mantık testi #3: Hangi kabın ilk önce dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Yukarıdaki görselde açık bir musluk ve altında 6 tane birbiri ile bağlantılı kaplar olduğunu görüyorsunuz. Sizden 40 saniye içerisinde hangi kabın ilk önce dolacağını bulmanızı istiyoruz. İlk bakışta zor gibi görünse de çözümü bulmak için odaklanmanız gerekecek.

Hangi kabın ilk önce dolacağını bulmak için acele etmeyin. Süreniz yeterince çok. Tüm dikkatinizi toparlayın ve görsele odaklanın. Hayal gücünüzü çalıştırın ve kapların su ile dolduğunu düşünün. Süreniz yavaş yavaş ilerliyor.

Matematik becerinizi gösterin #1: Soru işareti olan yere gelecek sayıyı bulunMatematik becerinizi gösterin #1: Soru işareti olan yere gelecek sayıyı bulun

Mantık testleri, analitik düşünmeyi ve karmaşık problemleri çözme becerilerinizi geliştirirken anı zamanda rasyonel stratejiler oluşturmanıza da yardımcı olur. Bu tarz bulmacalar beyin gelişimi için ilginç ve teşvik edici aktiviteler arasında yer alır.

Mantık testi #3: Hangi kabın ilk önce dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Hangi kabın ilk önce dolacağını bulmanız için hazırladığımız zekâ testinde sürenin sonuna doğru geliyoruz. Hala bir cevap bulamadınız mı? Tüm senaryoları iyice düşünün ve bağlantılar arasında kopukluk olan ya da tıkalı olan olup olmadığını iyice kontrol edin.

Mantık testleri, hızı karar almanızı ve sorun çözme becerilerinizi geliştirecek, hafıza ve konsantrasyonunuzu geliştirecek. Ve süre bitti. Hangi kabın ilk önce dolacağını buldunuz mu? Kafanızı karıştıran durumlar oldu mu? Hadi gelin çözüme geçelim…

Bu testi sadece çok zekiler çözebiliyor! Denklemi tamamlayarak yeşil üçgenin değerini 20 saniyede bulunBu testi sadece çok zekiler çözebiliyor! Denklemi tamamlayarak yeşil üçgenin değerini 20 saniyede bulun

MEYDAN OKUMA SONA ERDİ

Mantık testi #3: Hangi kabın ilk önce dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Evet, 2 numaralı kap diğerlerinden önce dolacaktır.

Matematik becerinizi gösterin #5: Görseldeki örüntüyü çözerek soru işaretli yere gelecek olan sayıyı 15 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Matematik becerinizi gösterin #5: Görseldeki örüntüyü çözerek soru işaretli yere gelecek olan sayıyı 15 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Peki, siz hangi kabın ilk önce dolacağını bulabildiniz mi yoksa farklı bir cevabınız mı var? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 9
 • Poyraz 6 ay önce Şikayet Et
  Aga 3 önce dolar kabın toplam uzunluğu 3 ü 4 e bağlayan borunun toplam yerden uzunluğu 2 numaralı kabın uzunluğundan daha kısa olması 3ün önce dolacağı anlamına geliyor 3 diyenler haklıdır
  Cevapla
 • Kutlay Gergin 6 ay önce Şikayet Et
  Doğru cevap 3 numara. 2 numarayı doldurmaya çalıştığınız resimde bileşik kaplar teorisini ağlatmışsınız. Bu sistemde 3 dolmadan 2 taşmaz.
  Cevapla
 • Hasan 6 ay önce Şikayet Et
  Lazmısım sen ya bu me inat adam cevabını vermişya zaten (2numara) sen hala 3 numara diyorsun
  Cevapla
 • Emrah 6 ay önce Şikayet Et
  Vatandaş ismi ben kafalı ben az önce 3 dedim
  Cevapla
 • Emrah 6 ay önce Şikayet Et
  Ben 3 dedim
  Cevapla
 • cevap 2 6 ay önce Şikayet Et
  beyler doğru cevap 2 numara. yanlış diyenler tekrardan çalıştırsınlar saksıları
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni modeller yolda! Togg, Avrupa'ya açılmaya hazırlanıyor
Milyarlar kazanıp vergi ödemiyorlar! Bakanlığa şikayet edildiler