Gözlerinize meydan okumaya hazırlanın: İki resim arasındaki 5 farkı 12 saniye içerisinde tespit edebilir misiniz?

Gözlerinize meydan okuyacak, görsel zekâ testi ile beyninize kısa bir egzersiz yaptırmaya hazırlanın. 12 saniye içerisinde iki resim arasındaki 5 farkı bul ve mükemmel gözlem becerilerinizi ortaya çıkarın!

Gözlerinize meydan okumaya hazırlanın: İki resim arasındaki 5 farkı 12 saniye içerisinde tespit edebilir misiniz?
Gözlerinize meydan okumaya hazırlanın: İki resim arasındaki 5 farkı 12 saniye içerisinde tespit edebilir misiniz?
GİRİŞ 30.11.2023 08:27 GÜNCELLEME 30.11.2023 09:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İki resim arasındaki farkları bulmak üzere hazırlanan görsel zekâ testleri, zihinsel çevikliği ve detayları algılama becerilerinizi geliştirmek adına oluşturulmuştur. Başlangıçta birbirinin aynısı iki resim olarak düşünülse de biraz dikkatli bakıldığında iki resim arasında farklılıkların olduğunu tespit edebilirsiniz.

İki resim arasındaki bu farklılıkları tespit etmek için gözlem ve ayrıntılara dikkat etme becerilerinizi kullanmalısınız. Bu tarz içerikleri düzenli olarak çözmeye devam ettiğinizde zaman içerisinde zihinsel yeteneklerinizin geliştiğine ve hafıza problemlerinizin azaldığına şahit olabilirsiniz.

Akıllara durgunluk veren zekâ testi: Nilüfer yaprakları arasına gizlenmiş kaplumbağayı 5 saniye içinde bulun!Akıllara durgunluk veren zekâ testi: Nilüfer yaprakları arasına gizlenmiş kaplumbağayı 5 saniye içinde bulun!

Görsel zekâ testleri, beyninizi çalıştırmanın ve bilişsel işlevlerinizi geliştirmenin en etkili ve eğlenceli yollarından bir tanesidir. Bir şeyleri gözlemleme, ayrıntılara dikkat etme konusunda kendinize güveniyorsanız sizi böyle alalım. Aşağıda yer alan iki resim arasındaki 5 farkı bulmak üzerine kurulmuş görsel zekâ testini deneyin ve beyninizin nasıl teki verdiğini görün!

GÖZLEM AVCISI: İKİ RESİM ARASINDAKİ 5 FARKI BULUN

Gözlerinize meydan okumaya hazırlanın: İki resim arasındaki 5 farkı 12 saniye içerisinde tespit edebilir misiniz?

İki resim arasındaki 5 farkı bulmanız için hazırlanmış olan yukarıdaki görselde, çiçekler ve gülen yüzlerden oluşan neredeyse birbirinin aynısı iki adet illüstrasyon görseli görüyorsunuz. Sizden bu iki resim arasındaki 5 farkı bulmanızı istiyoruz. Ve bu görev içinde süreniz sadece 12 saniye.

30 saniyelik dikkat gerektiren zekâ testi: Dâhilerin sadece %0,1’i aynı anda kaç telefonun şarj edilebileceğini doğru tahmin edebilir. Sizde onlardan biri misiniz?30 saniyelik dikkat gerektiren zekâ testi: Dâhilerin sadece %0,1’i aynı anda kaç telefonun şarj edilebileceğini doğru tahmin edebilir. Sizde onlardan biri misiniz?

Gözlem yeteneklerinizi test etmeye hazır mısınız? Süreniz başlıyor. Mücadeleyi başarılı şekilde tamamlamak için tüm konsantrasyonunuzu toplayın ve iki resim arasındaki 5 farkı bulun. O halde süre başladı!

3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın

İki resim arasındaki 5 farkı bulmak için zihninizin uyanık olması ve farklılıkların tamamını fark edecek kadar süreyi orantılı kullanması gerekir. Bu görsel zekâ testi sayesinde süre yönetimi konusunda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Gündelik hayatta da zamanla yarışırken planlama yapmanıza yardımcı olur.

4. farkı bulabilen neredeyse yok! Kartal gözlü olduğunuzu kanıtlayacak zekâ testi4. farkı bulabilen neredeyse yok! Kartal gözlü olduğunuzu kanıtlayacak zekâ testi

Süre giderek azalıyor. İki resim arasındaki 5 farkı bulabildiniz mi? Acele etmeyin ve görseli tekrar kontrol edin. Bu gibi görsel zekâ testlerinde sol üst köşeden zikzaklar çizerek aşağıya doğru kontrol etmek cevapları bulmada büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Gözlerinize meydan okumaya hazırlanın: İki resim arasındaki 5 farkı 12 saniye içerisinde tespit edebilir misiniz?

İki resim arasındaki 5 farkı bulmak üzerine kurulu olan görsel zekâ testinde bir fark bulduktan sonra beyninizin iki resmin birbiri ile aynı olmadığını fark edecek ve diğer hataları daha hızlı tespit etmeniz için üstün performans ile çalışacaktır.

Dedektif ruhunuzu ortaya çıkarın: İki resim arasındaki 10 farkı 40 saniyede bulabilir misin?Dedektif ruhunuzu ortaya çıkarın: İki resim arasındaki 10 farkı 40 saniyede bulabilir misin?

İki resim arasındaki 5 farkı bulma oyununda sürenin sonuna geldik. Tüm farklılıkları bulamayan okuyucularımız endişelenmesin. Size bu görseldeki tüm farklılıkların işaretli olduğu çözüm görselini haberin sonuna bırakacağız. Oradan nereleri gözden kaçırdığınızı kontrol edebilir, sitemizdeki diğer görsel zekâ testleri ile alıştırmalar yapabilirsiniz.

Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 60 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu mücadeleyi insanların sadece %5’i tamamlayabiliyor!Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 60 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu mücadeleyi insanların sadece %5’i tamamlayabiliyor!

12 saniye içerisinde iki resim arasındaki 5 farkı bulan okuyucularımızı isse tebrik ederiz. Gözlem becerilerinizi geliştirmek için bugüne kadar çözdüğünüz tüm görsel zekâ testleri faydasını gösteriyor. Ancak gözünüzden bir şey kaçmıyor diye zekâ testlerini çözmeyi bırakmayın. Çünkü insan beyni çok nankördür ve eğer aktif olarak çalıştırılmazsa gerilemeye başlar.

Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?Farkları bulun: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilir misin?

Evet, gelelim iki resim arasındaki 5 farkı bulmak için hazırladığımız görselin çözümüne…

İşte iki resim arasındaki 5 fark;

Gözlerinize meydan okumaya hazırlanın: İki resim arasındaki 5 farkı 12 saniye içerisinde tespit edebilir misiniz?

Peki, siz 12 saniye içerisinde iki resim arasındaki 5 farkı bulabildiniz mi yoksa bazı farklılıklar gözünüzden kaçtı mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • mert 7 ay önce Şikayet Et
    buldum !!! 1.5 dakikada.gözlerime meydan okudum ve sonunda buldum.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
YKS tercih takvimi belli oldu
Kassam'ın keskin nişancısı 12'den vurdu