Dikkat seviyenizi zorlayacak: Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 90 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Gözlem yeteneğinizi üst düzeye çıkaracak görsel zekâ testi ile karşınızdayız. Panayır görseli içerisine birden fazla nesne yerleştirdik ve 90 saniye içerisinde resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulmanızı istiyoruz. Mücadeleye hazır mısınız?

GİRİŞ 01.12.2023 08:22 GÜNCELLEME 01.12.2023 09:22
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Görsel zeka testleri, herhangi bir görsel üzerindeki nesneleri beynimizin algılamasına meydan okuyan bir illüzyon çeşididir. Algıladığımız nesneleri gerçekliğinden dışarı çıkararak farklı olarak görmemizi ister.

Görsel zekâ testleri arasında en popüler olan hiç şüphesiz ki iki resim arasındaki farkları bulmak üzerine kurulu olan oyunlardır. Ancak son zamanlar onun kadar popüler hale gelen bir diğer görsel zekâ testi ise görselin içerisine birden fazla nesneyi yerleştirerek bulmaya çalışmaktır.

Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 60 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu mücadeleyi insanların sadece %5’i tamamlayabiliyor!Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 60 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu mücadeleyi insanların sadece %5’i tamamlayabiliyor!

Resimdeki gizli nesnelerin bulma oyunu bazen bir eşya bazen de bir hayvan gibi birçok nesne üzerine uyarlanabilir. Yüksek dikkat isteyen bu oyunlar bazen aranan bir nesnenin göz önünde verilebileceği gibi bazen de bu nesnenin resim içerisine profesyonelce gizlenmesi ile yapılabilir.

Haber7.com olarak bugün sizi zorlayacak bir görsel zekâ testi hazırladık. Kendinize güveniyor ve meydan okumaya hazırsanız eğer, sizi şöyle alalım!

Sadece dikkat seviyesi çok yüksek kişiler bu zekâ testinin cevabını 7 saniye içerisinde bulabiliyor: Turuncu çiçeğin değerini bulabilir misin?Sadece dikkat seviyesi çok yüksek kişiler bu zekâ testinin cevabını 7 saniye içerisinde bulabiliyor: Turuncu çiçeğin değerini bulabilir misin?

90 SANİYE İÇERİSİNDE RESİMDEKİ GİZLİ NESNELERİN TAMAMINI BULABİLİR MİSİN?

Dikkat seviyenizi zorlayacak: Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 90 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Yukarıdaki illüstrasyon görselinde bir şenlik ortamının hakim olduğunu ve birçok insanın eğlenceli vakit geçirdiğini görüyorsunuz. Hayvanların ve insanların çoğunlukta olduğu bu görselde sizden resmin aşağısında belirtilen nesnelerin ve hayvanların tamamını bulmanızı istiyoruz.

Resmin yan tarafında aramanız gereken hayvanlar ve eşyalar belirtilmiştir. Başta gözünüze karışık gelen bu resimde aslında sizden istenen tüm nesneler göz önünde açıkça yer alıyor. Görüntünün her detayını incelemek için size verilen süre ise; 90 saniye.

Göründüğü kadar kolay olmayan zekâ testi bulmacası: Resimdeki hatayı 6 saniyede bulabilir misin?Göründüğü kadar kolay olmayan zekâ testi bulmacası: Resimdeki hatayı 6 saniyede bulabilir misin?

Dikkatli olun ve bu testi 90 saniyeden önce tamamlamaya çalışın. Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulmak ve daha sonra karıştırmamak için bir kâğıda not alın.

Gözlem yeteneklerinizi tüm performansı ile kullanmalı ve ayrıntıları gözden kaçırmamalısınız. Tüm detaylar göz önünde olabilir ama ortamda bir kargaşa hâkim olduğu için fark etmeniz biraz zorlaşacaktır.

Dikkat seviyenizi zorlayacak: Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 90 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulmak için resmi olabildiğince yakınlaştırın ve sol üst köşeden başlayarak gözleriniz ile tarama yapın. Bulduğunuz her nesnenin üzerini çizin. Hayvanları sona bırakın ve tek tek sayarak bulmaya çalışın.

Diğer zekâ testlerine göre süre size fazla gelebilir ama doğru şekilde koordine etmezseniz eğer göz açıp kapayana kadar bitecek ve nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Süreniz giderek azalıyor. Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulabildiniz mi yoksa hala arıyor musunuz? Şuana kadar kaç tane gizli nesneyi bulabildiniz?

Beyninizin keskinliğini test edecek zekâ testi: 9 Saniye içerisinde 4 haneli şifreyi tahmin edebilir misin?Beyninizin keskinliğini test edecek zekâ testi: 9 Saniye içerisinde 4 haneli şifreyi tahmin edebilir misin?

Endişelenmeyin. Sürenin bitiminde tüm gizli nesnelerin yer aldığı çözüm görselini sizlerle paylaşacağız. Oradan bulamadıklarınızı tespit edebilirsiniz. Evet, son kez resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulmak için görsele bakın. Çünkü artık süre bitti bitiyor. Birazdan sizinle çözüm görselini paylaşacağız.  

Evet, süre bitti. Resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Sizi zorlayacak test yok artık maalesef. Sizin için yapabileceğimiz tek şey zekâ testlerimizin süresini kısaltarak zamana karşı işinizi zorlaştırmak olabilir.

Optik illüzyon ile görsel IQ’nuzu test edin! Pelikanların arasında gizlenen pengueni arayanların sadece %5’i 9 saniye içerisinde görebiliyorOptik illüzyon ile görsel IQ’nuzu test edin! Pelikanların arasında gizlenen pengueni arayanların sadece %5’i 9 saniye içerisinde görebiliyor

Resimdeki gizli nesnelerin çoğunu buldunuz ama birkaçı için zamanınız yetmedi mi? Gelin onları da çözüm görselinde beraber keşfedelim!

İşte resimdeki gizli nesnelerin tamamı;

Dikkat seviyenizi zorlayacak: Resimdeki gizli nesnelerin tamamını 90 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Peki, siz resimdeki gizli nesnelerin tamamını bulabildiniz mi yoksa bazı nesneleri ararken fazla mı vakit kaybettiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • mert 7 ay önce Şikayet Et
    buldum !!! tam 17 dakikada.hocam böyle eglenceli şeyler sorun.zor sorupta bizi kedere bogmayın.matematik gibi.
    Cevapla
  • YATIRIM HESABI 7 ay önce Şikayet Et
    2 saatdir möl möl bakıyorum
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Çinli dev otomobil devi Türkiye'den çekildi
Yunanistan'dan F-35 ve İHA atağı