Beyniniz farklılıkları tespit etme konusunda ne kadar başarılı? Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bularak açığa çıkarın!

Görsel zekanızı test ederek, dikkatinizi ölçecek bir test ile karşınızdayız. Resimde diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bulun ve ayrıntılara dikkat etmenin sizin ata sporunuz olduğunu kanıtlayın!

GİRİŞ 05.12.2023 08:39 GÜNCELLEME 05.12.2023 09:40

Zekâ testleri arasında en interaktif olanlardan biri görsel zekâ testleridir. Görsel zekâ testleri kişinin gördüğü bir resim üzerindeki detayları nasıl algıladığını ve yorumladığını anlamak üzerine kurulmuştur. Çoğu zaman görsel içerisine birkaç farklı nesne saklanarak kişinin dikkatini ölçerken bazen de resimdeki farklılıkları tespit etmesini isteyebilir.

Hem çocuklara hem yetişkinlere hitap etmesi sebebiyle oldukça sevilen zekâ testi içeriğidir. Bu tarz oyunlarda başarılı olmak için gözlem yeteneklerinizi aktif olarak kullanmanız gerekir. Zorlukların üstesinden gelmek için dikkatli ve görsele yoğunlaşmanız çok önemlidir.

RESİMDE DİĞERLERİNDEN FARKLI OLAN 4 ADET KALEMİ BULUN

Beyniniz farklılıkları tespit etme konusunda ne kadar başarılı? Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bularak açığa çıkarın!

Yukarıda yer alan resimde rengârenk kalemlerin olduğunu görüyorsunuz. Kalemlerin tipi aynı ama renkleri değişiklik gösteriyor. Bu illüstrasyon görselinde yer alan kalemler arasında 4 tanesi diğer tüm kalemlerden farklı. Sizden diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bulmanızı istiyoruz. Bunun için size verilen süre ise sadece 25 saniye.

Mantık testi #3: Hangi kabın ilk önce dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Mantık testi #3: Hangi kabın ilk önce dolacağını 40 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bulmak için yakından tüm ayrıntılara dikkatle bakın. Farklılıkları gözden kaçırmamaya özen gösterin. Sabırlı ve emin adımlarla tüm resmi tarayın. Dikkatli bir şekilde resme yoğunlaşırsanız diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bulmanız çok kolaylaşacaktır. Gözlerinizi ve zihninizi test etmeye hazır mısınız? Hadi başlayalım!

Beyniniz farklılıkları tespit etme konusunda ne kadar başarılı? Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bularak açığa çıkarın!

Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bulmak için tüm resmi düzenli bir şekilde taramanız gerekir. İşte size bir ipucu; kalemlerin hepsini tek tek inceleyin ve diğerleri ile karşılaştırın. Kalemlerin rengini, şeklini ve diğer ayrıntılarını göz ardı etmeyin. Aradığınız cevaplar bu detayların arasında olabilir.

Optik yanılsama IQ testi: Resimde yer alan tüm “B” harflerini 6 saniye içerisinde bulabilir misiniz?Optik yanılsama IQ testi: Resimde yer alan tüm “B” harflerini 6 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Mücadele için sadece 25 saniyeniz olduğunu unutmayın. Süreye yönetiminizi iyi tutmanız gerekir. Süreye karşı yapılan bu testlerin bir amacı da zaman yönetiminizi geliştirmektir. Eğer süreye takılı kalıp soruya odaklanamazsanız başarısızlık beklenen bir son olacaktır.

DETAYLARI GÖZDEN KAÇIRMAYIN!

Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bulmak için size verilen sürenin sonuna geldik. Tüm farklı olan kalemleri bulabildiyseniz sizi tebrik ederiz. Metodik bir yaklaşım ve iyi bir analiz ile üstesinden gelemeyeceğiniz bir zorluk yok.

Ne yersen osun: En sevdiğiniz atıştırmalık kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?Ne yersen osun: En sevdiğiniz atıştırmalık kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bulma üzerine kurulu görsel zekâ testinde farklı olan kalemleri bulamadınız mı? Endişelenmeyin. Bu görsel zekânızın kötü olduğu anlamına gelmez. Ancak süre yönetiminiz de ve gözlemleme kısmında kendinizi geliştirmeniz gerektiğini gösterir.

Meyve kodu kırma bulmacası: Denklemleri tamamlayarak kirazın değerini bulabilir misin?Meyve kodu kırma bulmacası: Denklemleri tamamlayarak kirazın değerini bulabilir misin?

Süre yönetiminde ve gözlem konusunda kendinizi geliştirmek için sitemizde yer alan diğer zeka testlerini çözebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve yakın çevreniz ile de paylaşarak da onların da eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Evet, gelelim diğerlerinden farklı olan 4 kalemin yerine;

İşte diğerlerinden farklı olan 4 kalem;

Beyniniz farklılıkları tespit etme konusunda ne kadar başarılı? Diğerlerinden farklı olan 4 kalemi bularak açığa çıkarın!

Peki, siz diğerlerinden farklı olan 4 kalemin yerlerini bulabildiniz mi birkaç tanesini gözden mi kaçırdınız? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Sadece gözleriyle kontrol etti! işte MWC 2024'te sergilenen teknolojiler...
AK Parti'nin İstanbul stratejisi hazır! Büyük hazırlık