Üst düzey düşünenler için: Resimdeki üç dondurma çubuğunu kırmadan “4” yapabilir misin?

Günün zekâ testi oyununda 3 çubuğu kırmadan “4” yapmanızı isteyen bir görsel ile karşınızdayız. Zorlayıcı olduğu kadar kolay olan bu zekâ testi ile üst düzey düşündüğünüzü herkese kanıtlayın!

Üst düzey düşünenler için: Resimdeki üç dondurma çubuğunu kırmadan “4” yapabilir misin?
Üst düzey düşünenler için: Resimdeki üç dondurma çubuğunu kırmadan “4” yapabilir misin?
GİRİŞ 07.01.2024 08:22 GÜNCELLEME 07.01.2024 09:30
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

3 çubuğu kırmadan “4” yapmanızı isteyen bulmaca, son zamanlarda popüler hale gelen bir zekâ testi oyunudur. Zekâ testi oyunları, akıllara durgunluk veren ve gizli zekânızı uyandırmaya çalışan ilgi çekici bulmacalardır. Verilen koşullar doğrultusunda alışılagelmişin dışında düşünmenizi ister. Yanal düşünme becerisini geliştirmenin en eğlenceli ve hızlı yoludur.

Beyninizi uyandırarak günlük hayatta karşılaştığınız stresi azaltmanıza yardımcı olacak zekâ testi oyunları, bilişsel ve eleştirel düşünmenizi tetikler. Problem çözme becerinizi geliştirerek gündelik problemlere farklı bakış açıları ile bakmanıza olanak sağlar.

Beyninizi çalıştırarak onu diri tutacak ve üst düzey düşünme yeteneklerinizi sınayacak zekâ testi oyunu için hazır mısınız? Hadi devam edelim!

ÜST DÜZEY DÜŞÜNENLER İÇİN: RESİMDEKİ ÜÇ DONDURMA ÇUBUĞUNU KIRMADAN “4” YAPABİLİR MİSİN?

Üst düzey düşünenler için: Resimdeki üç dondurma çubuğunu kırmadan “4” yapabilir misin?

Yukarıdaki görselde yan yana yerleştirilmiş 3 tane dondurma çubuğu görüyorsunuz. Sizden istediğimiz bu 3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız. Bunun için size verilen süre ise 20 saniye. Keskin bir zihne sahip olan kişiler bu zekâ testi oyununu 20 saniye içerisinde kolaylıkla çözebilecektir.

3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız için tasarlanan bu zekâ testi oyununda resme dikkatlice bakmanız ve her çubuğu istediğiniz gibi hareket ettirebileceğinizi bilmeniz gerekir. Cevap çok kolay ama fark edene kadar sizi oldukça zorlayacak bir testtir.

Üst düzey düşünenler için: Resimdeki üç dondurma çubuğunu kırmadan “4” yapabilir misin?

3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız için izlemeniz gereken adımları bulmak için sadece 20 saniye süreniz var. Bu bulmacayı çözmek için zihninizin tam anlamıyla uyanık olması ve farklı düşünce tarzlarına açık olmanız gerekir.

Strese girmeden cevabı bulmaya çalışın ama acele etmeniz gerektiğini de unutmayın. Süre arka planda hızlıca akıyor ve her an bitti bitecek. Resmi dikkatlice inceleyin ve 3 çubuğu kırmadan “4” yapmak için nasıl bir yol izleyeceğinizi düşünmeye çalışın.

Blok bulmacası #1: Fotoğrafçının durduğu yerden bakan bir kişi şekli nasıl görür?Blok bulmacası #1: Fotoğrafçının durduğu yerden bakan bir kişi şekli nasıl görür?

ZİHNİNİZİ UYANDIRIN: SÜRE BİTİYOR

3 çubuğu kırmadan “4” yapmak neredeyse imkânsız görünüyor.  Ancak tek bir yöntem hariç…

Son 3…

İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!İyi bir dinleyici misiniz? Bu optik yanılsama testi kişiliğiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracak!

2…

3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın3. farkı sadece üstün gözlem becerisine sahip olan kişiler bulabiliyor! 7 saniyede iki görsel arasındaki 3 farkı bulun ve kendinizi kanıtlayın

1…

Süre doldu.

3 çubuğu kırmadan “4” yapmanız için tasarlanan zekâ testi oyununu verilen süre içerisinde çözebildiniz mi? Bulmacanın doğru cevabını verilen süre zarfında bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Belli ki zihniniz gerçek anlamda uyanmış ve her problemin üstesinden gelmeye hazır.

Verilen süre zarfında 3 çubuğu kırmadan “4” yapmanın yolunu bulamayan okuyucularımız ise endişelenmesin. Bu tarz testlerde düşünme sistemlerini değiştirmek için sitemizde yer alan diğer zekâ testi oyunlarını çözerek kendilerini geliştirebilir.

Görsel IQ’nuzu test etmek için optik illüzyon testi: Görseldeki insanlardan saklanan rakunu 15 saniye içerisinde sadece bir dahi görebilir!Görsel IQ’nuzu test etmek için optik illüzyon testi: Görseldeki insanlardan saklanan rakunu 15 saniye içerisinde sadece bir dahi görebilir!

Evet, gelelim 3 çubuğu kırmadan “4” yapmak için hazırlanan zekâ testinin çözümüne…

İşte kafanızı kaşımanıza sebep olan, 3 çubuğu kırmadan “4” yapmanın tek yolu;

Üst düzey düşünenler için: Resimdeki üç dondurma çubuğunu kırmadan “4” yapabilir misin?

Yaratıcı düşünme becerinizi aktif olarak kullanmanızı isteyen 3 çubuğu kırmadan “4” yapma adı altındaki zekâ testi oyununda cevap bu şekildeydi. Sizden 3 çubuğu 4 çubuğa çıkarmanız değil, 3 çubuktan oluşan bir “4” yazmanızı istemişti.

Matematik becerinizi gösterin #3: Yalnızca matematik konusunda uzman bir beyin bu viral matematik problemini 15 saniyede çözebilir!Matematik becerinizi gösterin #3: Yalnızca matematik konusunda uzman bir beyin bu viral matematik problemini 15 saniyede çözebilir!

Peki, siz verilen süre içerisinde bu kelime oyununu fark ederek 3 çubuğu kırmadan “4” yapabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 14
 • Dört 5 ay önce Şikayet Et
  IV da dört değil mi :)
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  bunu ilk saniyede düşündüm tahmin ettim, çok basit olmuş, bende önemli bir şey bekliyordum
  Cevapla
 • Mrt 5 ay önce Şikayet Et
  Birde 4 rakamından 3 yapın deseydi kırmadan tam makaleye uygun olurdu.
  Cevapla
 • ___1_yolchu___ 5 ay önce Şikayet Et
  Şartı okur-okumaz hayalimde 4 rakamı kurdum.
  Cevapla
 • H öztan 5 ay önce Şikayet Et
  Ne varki bunda
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Şimşek'ten vergi açıklaması: TBMM'ye sunulacak
Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın formatı değişti