Yalnızca keskin bir görsel hafızaya sahip olan kişiler sadece 9 saniye içerisinde resimdeki 0 rakamının nerede olduğunu bulabilir

Eğlenceli vakit geçirmeniz için hazırlanan ve zihninizi canlandırarak egzersiz yapmasını sağlayacağınız bu zeka testi ile 0 rakamının nerede olduğunu sadece 9 saniye içerisinde bulun.

GİRİŞ 15.05.2024 08:20 GÜNCELLEME 15.05.2024 09:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

0 rakamının nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu görsel, gözlem yeteneklerinizi test eden bir zeka testi oyunudur. Zeka testleri, eğlenceli ve keyifli zaman geçirmenize yararken aynı zamanda zihinsel gelişimi de destekleyen araçlardır. Zeka testleri pek çok farklı biçimde tasarlanarak karşınıza çıkabilir ve yeteneklerinizi test edebilir.

Zeka testleri bazen bir optik illüzyon testi, bazen bir matematik problemi, bazen de mantık problemi olarak karşımıza çıkabilir. Türü her ne olursa olsun zeka testleri, okuyucunun kısıtlı zaman içerisinde mümkün olan en hızlı ve dikkatli şekilde odağını toplayarak cevabı bulmasını ister.

Ev bitkisi bakarken muhtemelen yaptığınız 5 yaygın hataEv bitkisi bakarken muhtemelen yaptığınız 5 yaygın hata

Deneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilirDeneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir

0 rakamının nerede olduğunu bulmanız için hazırlanan bu zeka testide sizi eğlendirirken, keskin bir görsel hafızaya sahip olup olmadığınızı test edecek bir içeriktir. Birkaç saniye de olsa eğlenceli vakit geçirerek kendinizi test etmek istiyorsanız sizi böyle alalım.

0 RAKAMININ NEREDE OLDUĞUNU BULUN

Yalnızca keskin bir görsel hafızaya sahip olan kişiler sadece 9 saniye içerisinde resimdeki 0 rakamının nerede olduğunu bulabilir

Yukarıdaki görsel, optik illüzyon uzmanları tarafından hazırlanmış ve keskin bir görsel hafızaya sahip olup olmadığınızı test etmek için hazırlanmış bir zeka testidir. Görselde gelişigüzel yerleştirilen rakamların arasına bir tanede “0” rakamı gizlenmiştir.

Sizden bu resimde gizlenmiş olan 0 rakamının nerede olduğunu bulmanızı ve bunu tam olarak 9 saniye içerisinde yapmanızı istiyoruz. Öyleyse süreniz başladı. Tüm dikkatlinizi toplayın ve 0 rakamının nerede olduğunu bulmak için görseli taramaya başlayın.

Yalnızca keskin bir görsel hafızaya sahip olan kişiler sadece 9 saniye içerisinde resimdeki 0 rakamının nerede olduğunu bulabilir

Beyin jimnastiği yapmanıza yardımcı olacak, çeşitli rakamlarla dolu olan görselde gizli olan 0 rakamının nerede olduğunu bulabildiniz mi? Bu tarz zeka oyunlarında amaç mümkün olan en erken sürede cevabı bularak konsantrasyon ve dikkatinizin ne denli yüksek olduğunu göstermektir.

Süre bitti. 0 rakamının nerede olduğunu bulabildiniz mi? Yoksa halen daha arıyor musunuz? O halde sayfayı kaydırmayı durdurun. Şimdi sizlerle bu zeka testi görselinin cevabını paylaşacağız ve gözünüzden kaçan 0 rakamının nerede olduğunu artık bileceksiniz.

Beyninizin sizi kandırmasına izin vermeyin: Gizli Hindistan cevizini 8 saniyede bulabilir misin?Beyninizin sizi kandırmasına izin vermeyin: Gizli Hindistan cevizini 8 saniyede bulabilir misin?

Sadece bir tane önermenin doğru olduğu bu zeka testi bulmacasında yüzüğün nerede olduğunu bularak eleştirel düşünme konusunda yeteneğinizi kanıtlayın!Sadece bir tane önermenin doğru olduğu bu zeka testi bulmacasında yüzüğün nerede olduğunu bularak eleştirel düşünme konusunda yeteneğinizi kanıtlayın!

İşte diğer rakamların arasına saklanmış ve bulması çok zor olan 0 rakamının yeri;

Yalnızca keskin bir görsel hafızaya sahip olan kişiler sadece 9 saniye içerisinde resimdeki 0 rakamının nerede olduğunu bulabilir

Evet, gözünüzden kaçan hatta belki de burada “0 rakamı falan yok!” demenize sebep olan görseldeki 0 rakamının olduğu yer yukarıda işaretlendiği gibiydi. Peki, siz sadece 9 saniye içerisinde 0 rakamının nerede olduğunu bulabildiniz mi?

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Hummad 1 hafta önce Şikayet Et
    2. saniyede
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ajanlar cirit atıyor! İstihbarat savaşı sosyal medyada
Ata Emre'yi öldüren şüphelinin babasına istenen ceza belli oldu