Deneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir

Bu zorlayıcı ara bul bulmacasında görseldeki atmosfere uymayan bir nesne var ve bu nesne ustaca gizlenmiş. Deneyenlerin %99’nun başarısız olduğu bu zeka testi bulmacasında %1’lik dilime girebilecek misiniz?

GİRİŞ 21.03.2024 16:35 GÜNCELLEME 21.03.2024 16:36
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bulmanız için hazırlanan bu içerik bir optik ara ve bul bulmacasıdır. Zeka testi çeşitlerinden biri olan optik bulmacalar, sadece çocukları eğlendirmek için yapılan görsel oyunlar değil aynı zamanda yetişkinlerinde zihinsel gelişimi sürdürmek, hafıza problemlerini önlemek ve konsantrasyon becerilerini geliştirmek için de oldukça faydalıdır.

Ara ve bul bulmacaları zeka testleri arasında en popülerlerinden bir tanesidir. Zeka testi severlerin çözmekten en keyif aldığı bulmacalar arasında yer alır ve çoğunlukla görüntülerin içerisindeki gizli nesneleri/hayvanları tespit etmeye dayanır.

Diğerlerinden farklı olan korkuluğu 7 saniyede tespit edebilir misin? Bu bulmacanın doğru cevabını insanların sadece %3’ü doğru yanıtlayabiliyorDiğerlerinden farklı olan korkuluğu 7 saniyede tespit edebilir misin? Bu bulmacanın doğru cevabını insanların sadece %3’ü doğru yanıtlayabiliyor

Günlük hayatın telaşından bunalıp bir nebze de olsa eğlenmek istiyorsanız hadi gelin sizler için hazırladığımız “görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bul” isimli ara bul bulmacasına geçelim!

ATMOSFERİ BOZAN NESNEYİ BUL

Deneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir

Yukarıdaki görselde birkaç yetişkin ve çocuğun birlikte neşeli bir şekilde bir evin çitlerini boyadığını görüyorsunuz. Bir çocuk boya malzemelerini taşırken bir yetişkinde onları izliyor. Bu görselde boya yapan insanlar, ağaçlar, ev ve çimen dışında ne olabilir ki demeyin. Bu görselde atmosferi uymayan bir nesne var ve bu nesneyi yalnızca benzersiz gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir.

Ancak bu görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bulmak için yalnızca 8 saniyeniz var. Ve bu süre kısıtlaması ara bul bulmacasını daha eğlenceli ve zorlu bir hale getiriyor. Hazırsanız görseldeki atmosfere uymayan nesneyi bulma mücadelesine başlayalım!

Ağaç dalında gezinen sincaba ait fotoğrafların arasındaki 3 farkı bulabilir misin? Bu testi çözen kişilerin sadece %10’u bu farklılıkları fark edebiliyorAğaç dalında gezinen sincaba ait fotoğrafların arasındaki 3 farkı bulabilir misin? Bu testi çözen kişilerin sadece %10’u bu farklılıkları fark edebiliyor

İPUCUNA MI İHTİYACINIZ VAR

Deneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir

Süre akıyor. Görselin atmosferine uymayan herhangi bir detay gözünüze çarptı mı yoksa ipucuna mı ihtiyacınız var? Öyleyse size bir ipucu verelim. Görseldeki atmosfere uymayan nesne bir havuç. Ama bu havuç nerede, onu bulmak da size kaldı.

Süre giderek azalıyor. Hızlı olmanız lazım. Zamana karşı yaptığınız bu mücadele de kaybetmeyi göze alamazsınız. O yüzden tüm gözlem performansınızı kullanın. Tüm resmi hızlıca tarayın ve havucun yerini tespit etmeye çalışın.

Görsel algı testi: Bilinçaltınızda en derinlerde yatan korkunuzu ortaya çıkarmaya hazır mısınız?Görsel algı testi: Bilinçaltınızda en derinlerde yatan korkunuzu ortaya çıkarmaya hazır mısınız?

GÖRSELDEKİ ATMOSFERE UYMAYAN NESNE NEREDE?

Evet, süre bitti. Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yani havucu bulabildiniz mi? Eğer doğru yanıtı bulabildiyseniz benzersiz bir gözlem yeteneğine sahipsiniz demektir. Ancak halen daha bulamadıysanız süreyi tekrar başlatarak kendinize bir ikinci şans verebilir ya da aşağıda sizin için verdiğimiz çözüme bakarak havucun yerini görebilirsiniz.

Gelelim görseldeki atmosfere uymayan nesnenin yani havucun yerine… Eğer çok dikkatli bakarsanız verandada çitleri boyayan insanları izleyen kadının arkasında evin duvarında gizli havucu göreceksiniz.

İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!İki resim arasındaki 12 farkı 45 saniye içerisinde bulabilir misiniz? Bu görsel zeka testi sizi çok zorlayacak!

Deneyenlerin %99’u başarısız oluyor! Görseldeki atmosfere uymayan nesneyi yalnızca benzersiz bir gözlem yeteneğine sahip kişiler bulabilir

Gördüğünüz gibi havuç burada gizlenmişti. Peki, siz verilen süre zarfında görselin atmosferine uymayan nesnenin yerini tespit edebildiniz mi yoksa mücadele size biraz zorlayıcı mı geldi?

Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilir ve sitemizde yer alan bahçe resmindeki mantık hatasını ya da süre dolmadan iki resim arasındaki 5 farkı bul adlı zeka testi bulmacalarını çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Elif Kocalı Haber7.com - SEO İçerik Editörü
Haber 7 - Elif Kocalı

Editör Hakkında

1996 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul Şile'de tamamladı. 2018’de Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu. Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.
YORUMLAR 2
  • Ömer 2 hafta önce Şikayet Et
    Ne saçma şey bu
    Cevapla
  • ibrahimmm 2 ay önce Şikayet Et
    yuh yok daha neler
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dananın hangi yeri ne için kullanılır! Doğru et pay etme yöntemi...
Kassam'dan İsrail askerlerine pusu: Çok sayıda ölü ve yaralı var