Kuzey Kore'den 'Japonya'yı batırırız' tehdidi!

Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler tarafından alınaan son yaptırımların ardından Japonya ve ABD'ye nükleer saldırı tehdidinde bulundu.

Kuzey Kore'den 'Japonya'yı batırırız' tehdidi!
Kuzey Kore'den 'Japonya'yı batırırız' tehdidi!
GİRİŞ 14.09.2017 12:28 GÜNCELLEME 14.09.2017 12:28

Kuzey Kore, geçtiğimiz Pazartesi günü 15 üyeli BM Güvenlik Konseyi'nde yapılan oylamada; kömür ve maden ihracatından sonra, yakıt ithalatını karşılayan ikinci büyük ihraç kalemi olan tekstil ihracatının oy birliği ile yasaklanmasına tepki olarak, ABD ve Japonya'ya karşı nükleer saldırı tehdidinde bulundu.

Kuzey Kore, resmi devlet ajansı KCNA aracılığıyla, nükleer silahlar kullanarak Japonya'yı batırmak ve son füze denemeleri sebebiyle BM Güvenlik Konseyinde Kuzey Kore'ye yaptırım uygulanmasını destekleyen ABD'yi küle çevirmek ve karanlığa batırmakla tehdit etti.

Kuzey Kore'nin dış ilişkiler ve propagandasını yürüten Pyongyang Kore Asya-Pasifik Barış Komitesi, ABD'nin rüşvet verdiği ülkelerin oluşturduğu ve ABD'nin emrinde hareket ettiğini iddia ettiğini iddia ettiği, kötülük aleti olarak isimlendirdiği Güvenlik Konseyinin kaldırılması çağrısında bulundu.

Kore Asya-Pasifik Komitesi'nin KCNA tarafından yayınlanan bildirisinde, "Juche Nükleer bombasıyla 4 takımadanın denize batırılması lazım. Artık Japonya'nın bizim yanımızda bulunmasına gerek yok" ifadeleri yer aldı.

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • ...... 9 ay önce Şikayet Et
  Yeter be vuruyorsan vur artık hergün bozuk plak ki aynı şeyleri tekrarlama uyuzmusun be adam..
  Cevapla
 • Lokman 9 ay önce Şikayet Et
  ABD bin silah satacağı ülkeler hedef gösteriliyor nedense hep
  Cevapla
 • Sus 9 ay önce Şikayet Et
  Bak vuruyorum..vurmak uzereyim..vursammii..dur birazdan vuriimm
  Cevapla
 • Daver Bey 9 ay önce Şikayet Et
  Hey arkadaşlar ben kim' im. Şimdi bana bu bidonun bir turşu bidonu olmsdığını ispat edin. Bu gerçek bir bomba değil mi der gibi bakıyor yanındakilere kim.
  Cevapla
 • mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  bu da boş boş konuşuyor. vuracaksan vur.. ısıracak köpek havlamazmış. ?? !!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan fark attı! Hangi ilde kim önde gidiyor?
Liderlerin sandığından kim çıktı?