Rusya'dan İngiltere'ye tarih dersi! Sert cevap

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İngiltere'nin geçirdiği kötü zamandan dolayı toplumun dikkatini dağıtmak için Rusya'yı dış düşman olarak seçtiğini söyledi.

Rusya'dan İngiltere'ye tarih dersi! Sert cevap
Rusya'dan İngiltere'ye tarih dersi! Sert cevap
GİRİŞ 15.11.2017 10:21 GÜNCELLEME 15.11.2017 10:51
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Zaharova, yaptığı yazılı açıklama ile İngiltere Başbakanı Theresa May'in, Rusya'yı "uluslararası düzeni tehdit etmekle" suçlamasına cevap verdi.

May'in, Rusya'yı suçlayan açıklamalarının "sorumsuz" ve "gerekçesiz" bir niteliğe sahip olduğunu belirten Zaharova, uluslararası düzeni koruma fikrinin, İngiltere kabinesinden alaycı bir şekilde seslendirildiğini ifade etti.

 

"IRAK VE LİBYA'DA YAPTIKLARINA BAK"

Zaharova, "İngiltere'nin, Irak'ta ve Libya'da hiç bir şekilde uluslararası hukukun güçlenmesine yol açmayan, milyonlarca insana acı getiren ve bütün bölgenin istikrarını bozmaya yönelik agresif eylemlerini hatırlamak yeterlidir." dedi.

İngiliz toplumunun ülkenin Avrupa Birliği'nden çekilme süreci ve iç bölünme ile bağlantılı olarak kötü zaman geçirdiğine işaret eden Zaharova, "Toplumun dikkatini dağıtmak için bir dış düşmana gerekli olduğu ve bu düşmanın da Rusya olarak seçildiği tamamen anlaşılmaktadır." ifadelerini kullandı.

MAY: RUSYA ULUSLARARASI HUKUKA TEHDİT

İngiltere Başbakanı Theresa May, Londra Finans Merkezinin yıllık geleneksel yemeğinde yaptığı konuşmada Rusya'nın Batı'da karışıklık yaratmak için "bilgiyi silahlaştırdığını" öne sürerek, "Hepimizin dayandığı uluslararası düzeni tehdit eden, Rusya'nın eylemleridir." değerlendirmesinde bulunmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • hasan 11 ay önce Şikayet Et
    rusyanın başına taş mı düştü diyoruz.gerçekleri söylüyorlar.ama ruslarda aynı şeyi yapıyor.suriyede otoriteyi silahla korumaya çalışıyor.halkının çoğunluğunun istememesine rağmen.zorla milli iradeye gasp var.önce milli irade sağlanmalı sonra itaat etmeyenlere zor kullanılmalı.burda şu anlaşılıyor suriye rusyanın sömürge devleti manda devleti başına kimi koyarsa o yönetir.halkta tek çare sömürge devletinden kurtulamak için bağımsızlık mücadelesi vermeli ki ancak milli iradelerine sahip olabilsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
'Bilge Kral' aramızdan ayrılalı 15 yıl oldu
PKK'lılar askerimizi gözetlemek için bunu yapmış!