Stoltenberg: Türkiye iki ülkeyle daha görüşüyor!

S-400 tartışmaları sürerken, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'nin Fransa ve İtalya ile SAMP/T hava savunma sistemleri için görüşme halinde olduğunu söyledi.

GİRİŞ 20.09.2017 22:56 GÜNCELLEME 21.09.2017 11:25

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Associated Press’e (AP) verdiği ve dün yayınlanan röportajda, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini satın aldıktan sonra Fransa ve İtalya’dan da benzer sistemleri satın almak üzere görüşmelere başladığını açıkladı.

"SAMP T HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİ İÇİN GÖRÜŞÜLÜYOR"

Geçen akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğini aktaran Stoltenberg, Erdoğan’ın kendisine Fransa ve İtalya’dan Eurosam ortak girişiminin üretimi olan SAMP/T hava savunma sistemlerinin satın alınması için görüşmelere başlandığını aktardığını belirtti. NATO Genel Sekreteri, “Bu görüşmelerden nasıl bir sonuç çıkacağına bakalım, belli bir sonuca ulaşmasını umacağız” ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE KİLİT ÜLKE"

Erdoğan’ın ‘NATO’ya sadece sözlerle değil, yaptıklarıyla da bağlı olduğunu’ vurgulayan Stoltenberg, Türkiye’yi, Irak ve Suriye sınırında bulunduğu stratejik konumu nedeniyle ‘kilit ülke’ olarak niteledi.

NATO Genel Sekteri'nden S-400 açıklaması!

NATO Genel Sekreteri, “Türkiye ayrıca Afganistan’ın yeniden uluslararası terörizmin yuvası haline gelmesine yönelik çabalarımız çerçevesinde önde gelen ülkelerden biri” diye konuştu.

YORUMLAR 29
 • ali 10 ay önce Şikayet Et
  allah yar ve yardımcımız olsun.galipolan allahtır.
  Cevapla
 • Beyin göçmüş 10 ay önce Şikayet Et
  NATO Genel Sekreteri, “Türkiye ayrıca Afganistan’ın yeniden uluslararası terörizmin yuvası haline gelmesine yönelik çabalarımız çerçevesinde önde gelen ülkelerden biri” diye konuştu.
  Cevapla
 • ayhan 10 ay önce Şikayet Et
  bu nasıl bir söz ya benim de dikkatimi çekti afganistanı terör yuvası(ya da üs'sü) mı yapmayı planlıyorlar?
  Cevapla
 • Hakan 10 ay önce Şikayet Et
  Füze değil mühendis ithal etsek kendimiz yapsak daha güzel olur...
  Cevapla
 • Turk 10 ay önce Şikayet Et
  çok doğru, ve yıllardır abd nin yaptığı da bu
  Cevapla
 • hlt 10 ay önce Şikayet Et
  durduğumuz hata.. neyi bekliyoruz neyi.. on yıllardır bu savunma sistemlerini alacaktık. biz üretene kadar elimizde bulunsun kardeşim. ne saçmalık ya.
  Cevapla
 • cevat 10 ay önce Şikayet Et
  küfür tek millettir , kendimiz tüm savunma sistemlerinde gerekli çalışmaları yapmalıyız ..korkmadan adımlar atmalıyız ...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bryan Melisse'den insanlık dışı faulü
28 gün şartı için gözler Erdoğan'da!