Japonya Erbil'de konsolosluk açtı

Japonya, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinde konsolosluk açtı.

Japonya Erbil'de konsolosluk açtı
Japonya Erbil'de konsolosluk açtı
GİRİŞ 11.01.2017 19:36 GÜNCELLEME 11.01.2017 19:36

Japonya, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentinde konsoloslukaçtı.

Konsolosluğun açılış törenine, IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, Japonya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Kentaro Sonoura, Japonya'nın Bağdat Büyükelçisi Fumio Iwai, IKBY Dış İlişkiler Sorumlusu Felah Mustafa ve çok sayıda idari yetkili katıldı.

Açılış töreninde konuşan IKBY Dış İlişkiler Sorumlusu Mustafa, Japonya'nın Erbil'de konsolosluk açmasının ikili ilişkilerin daha da güçlenmesine vesile olacağına inandıklarını söyledi.

Japonya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Sonoura da daha önce Erbil'de fahri temsilciliklerinin olduğunu belirterek bunun konsolosluğa dönüştürülmesinden memnun olduklarını kaydetti.

Japonya ile Erbil'deki konsolosluk sayısı 20'ye ulaştı. IKBY'de İran, Türkiye, Filistin, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Fransa, İngiltere, Almanya, Ürdün, Mısır, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Çekya, Çin, Macaristan, Hollanda, İtalya, Kuveyt, Sudan, Suudi Arabistan ve son olarak Japonya'nın konsolosluğu yer alıyor.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • önce vatan 1 yıl önce Şikayet Et
    siyonis abd yeni oyunu türklere ait musul kerkük erbil yeterki türklerin eline ğeçmesin kimin eline geçerse geçsin yarın başlarına japonlarda ve diğerleride bela olsun diyerek çağırmadık ülke bırakmazlar sen kimin toprağına kimi çağırıyon kim olursa koğun gitsin abdnin ağzına bak 2023 gelmeden o toprakları türklere dar edeceklermiş her türlü oyunlar oynanacak hatta parayla satın aldıkları bütün köleleri türklerle savaştıracak türklerin direncini kıracaklarmış artık bu oyunlar filimlerde kaldı önce seyrettiriyorlar sonra oynuyorlar başroller hep aynı hiç ölmez amma buseferki filimde başroller ölecek köleleştirdiğiniz insanlar kalacak filimin kahramanları onlar olacak
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'nin '2 milyon' yalanı güldürdü
Algı operasyonlarına en özet ve en muhteşem cevap!