Gerilimin ardından Trump'tan dikkat çeken ziyaret

Trump, önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği Güney Kore ziyareti sırasında dünyanın en fazla silah bulundurulan ve tansiyonun çok yüksek olduğu Kuzey Kore sınırına gidecek.

 • GİRİŞ12.10.2017 19:44
 • GÜNCELLEME12.10.2017 19:53
Gerilimin ardından Trump'tan dikkat çeken ziyaret

Kuzey Kore ile ABD arasında uzun süredir devam eden gerilimin ardından Trump bölgede güç gösterisi yapmak için Japonya, Çin, Vietnam ve Filipinleri ziyaret edecek. Ancak ziyaretin en dikkat çekici kısmı Kuzey Kore sınırına yapılacak.

GÖZDAĞI VERMİŞLERDİ

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre; bir süredir Kuzey Kore'nin tehditi altında bulunan bölge ülkeleri Güney Kore, Japonya, Guam ve ABD bölgede ortak tatbikatlar düzenleyerek Trump ziyareti öncesi savaş uçaklarıyla Kuzey Kore'ye gözdağı verdiler.

ABD Hava Kuvveteri Başkanı Patrick Applegate, bölgede ortaklaşa gerçekleşen tatbikatların ABD'nin müttefiklerinin güvenliği açısından hayati öneme sahip olduğunu vurgulayarak, bu tatbikatların ABD ve bölgedeki müttefiklerinin her zaman ve her yerde kesin ve net operasyonlara hazır olduğunun güçlü bir göstergesi olduğunu söyledi.

KUZEY KORE'DEN İLK YORUM

Öte yandan Kuzey Kore bu gelişmeleri "provakatif" olarak değerlendirdi.

Trump için bir ilk olacak bu Kore gezisinde Trump'ın Kuzey Kore'ye karşı sert mesajlarını vermeye devam edeceği belirtildi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar26

 • agah 4 ay önce Şikayet Et
  şimdi uzakdoğuyada milarlarca dolarlık silah satacak
  Cevapla
 • fatsali 4 ay önce Şikayet Et
  Şimdi uzakdoğu karışacak,yakindir,sebe gittiğine göre
  Cevapla
 • ihsan 4 ay önce Şikayet Et
  ulen kim hazır gelmişken bir füze ile bu kerizi gebert
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Kaptan 4 ay önce Şikayet Et
  Bir demet Tiyatro oynayip alkis alip arkasindan Silah satacak. Yoksa bunlar istese aninda Kimi yok eder islerine geliyor Dünya Polisligini oynamak.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • MÜSLÜMAN TÜRK 4 ay önce Şikayet Et
  Provokatif doğrusu
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat