BM'den Hariri açıklaması!

BM, Lübnan Başbakanı Hariri'nin istifadan sonra Suudi Arabistan'dan ülkesine dönmüş olmamasından endişe duyulduğunu bildirdi. Açıklamada, Hariri'yle ilgili 'bilgimiz yok' denildi.

 • GİRİŞ14.11.2017 22:00
 • GÜNCELLEME15.11.2017 11:09
BM'den Hariri açıklaması!

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde, Hariri'nin durumu hakkında bilgi sahibi olmadıklarını belirtti.

"ENDİŞELİYİZ, DURUMA AÇIKLIK GETİRİN"

Dujarric, "Bu durumdan ve Lübnan'da bulunmamasından endişe duyuyoruz. Duruma açıklık getirildiğini görmek istiyoruz." dedi.

 

LÜBNAN: HARİRİ ZORLA İSTİFA ETTİRİLDİ VE EV HAPSİNDE TUTULUYOR

Lübnan'da bazı siyasetçiler ve basın kuruluşları, Hariri'nin zorla istifa ettirildiğini ve Riyad'da ev hapsinde tutulduğunu iddia ediyor.

Saad Hariri, kurduğu hükümetin güvenoyu almasının üzerinden bir yıl geçmeden 4 Kasım'da, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa konuşmasında, "Hizbullah ve İran'ın bölgeyi istikrarsızlaştırdığını" belirten Hariri, "kendisine suikast düzenlenebileceği endişesi taşıdığını" kaydetmişti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Hariri'nin istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Hariri'nin şu an bulunduğu şartlardan dolayı endişeliyiz. Kendisi Lübnan'a dönmeli ve istifa gerekçelerini açıklamalıdır. Bunu yapmadığı sürece istifası geçerli değildir." ifadelerini kullanmıştı.

Hariri, Riyad'dan katıldığı bir televizyon programında, "ülkesine yakında döneceğini ve istifası ile ilgili anayasal gereklilikleri yerine getireceğini" söylemişti.

KAYNAKAA

Yorumlar13

 • Hasan 4 ay önce Şikayet Et
  Hariri kaybolmuş beni iran vuracak babamı da iran vurdu diyordu belki de vurmuşlardır.
  Cevapla
 • Ali Er 4 ay önce Şikayet Et
  Bu Hriri dnenen adam ne biçim adamdır, yapma bebek mi, yoksa dünün çocuğu mu, yahut maşa mı ? Bu kadar HÖDÜK veya emirkulu bir zavallı nasıl BAŞAKAN yapılmış.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ihsan 4 ay önce Şikayet Et
  senin ne işle bilgin varki göstermli,k büro bm
  Cevapla
 • ayhan 4 ay önce Şikayet Et
  Hayırlısı
  Cevapla
 • Yasin 4 ay önce Şikayet Et
  Allah en iyisini bilir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat