Hollanda'da, cami saldırısının tartışılmasına ret!

Hollanda'da, Denk Partisi'nin, PEGIDA hareketi üyeleri tarafından geçen hafta, cami yapılması planlanan alanın üzerine 23 haç dikilmesinin parlamentoda tartışılması teklifi reddedildi.

Hollanda'da, cami saldırısının tartışılmasına ret!
Hollanda'da, cami saldırısının tartışılmasına ret!
GİRİŞ 14.03.2018 01:38 GÜNCELLEME 14.03.2018 01:38
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hollanda'da, Denk Partisi'nin, İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyeleri tarafından geçen hafta, cami yapılması planlanan alanın üzerine 23 haç dikilmesinin parlamentoda tartışılması teklifi reddedildi.

PEGİDA hareketi üyelerinin geçen hafta, cami yapılması planlanan alanın üzerine 23 haç dikmesinin, Adalet ve Güvenlik Bakanı'nın da bulunduğu bir toplantıda parlamentoda tartışılması için Denk Partisi'nin verdiği teklif kabul edilmedi.

Üyelerinin çoğunluğunu Türk ve göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisi'nin Fas asıllı milletvekili Ferid Azarkan, mecliste yaptığı konuşmada, teklife destek gelmemesinin üzücü olduğunu belirterek, "bu şekilde parlamentonun Müslümanlara sırtını döndüğünü" söyledi.

Hollanda'nın Enschede kentinde geçen hafta, cami yapılması planlanan alanın üzerine 23 haç diken İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyeleri, dört ay önce de aynı cami alanına kurdukları kiliseyi temsil eden çadırın önüne yerleştirdikleri tahtadan haç işaretine domuz kanı sürmüştü.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
islam karşıtı
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • mert 1 yıl önce Şikayet Et
    bir gün gelecek bu kafirlere fazlasıya ceza verilecek Allahın izniyle.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İslam Merkezini bombalamaya hazırlanırken Müslüman oldu
Bakan Soylu: Seçilmeleri halinde açığa alınacaklar!