F-35'ler ile ilgili korkutucu rapor!

ABD hükümetinin icraatlerini denetleyen bir sivil toplum kuruluşu olan POGO, F-35 ortak programında çalışan yetkililerin, bütçe ve takvim problemi yaşamamak adına uçakta hayati risklere neden olabilecek bazı kusurları daha az ciddi göstermek üzerine çalıştığı yönünde bir rapor hazırladı.

F-35'ler ile ilgili korkutucu rapor!
F-35'ler ile ilgili korkutucu rapor!
GİRİŞ 30.08.2018 10:02 GÜNCELLEME 30.08.2018 10:02
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Tüm zamanların en pahalı askeri programı olan F-35 savaş uçaklarına ilişkin çarpıcı bir rapor yayınlandı. Washington merkezli kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan POGO, F-35'lerin insan hayatını tehdit eden kusurlara sahip olduğunu açıkladı.

Amerikan Federal Hükümeti'nin icraatlerinde olabilecek israf, yolsuzluk, istismar ve çıkar çatışması gibi durumları araştıran POGO, F-35 Ortak Programı'ndaki yetkililerin savaş uçağındaki hayati kusurları yeniden sınıflandırarak daha az ciddi hatalar olarak göstermeyi hedeflediği yönünde bir rapor yayınladı. Kuruluşa göre, yeniden sınıflandırmanın nedeni 1.5 trilyon dolarlık projenin yeni bir takvim ve bütçe problemi yaşamasını engellemek.

 

 

111 ADET KUSUR TESPİT EDİLDİ

POGO'nun raporunda Washington yönetimine bağlı çalışan bir hükümet organı olan Hükümet Sorumluluk Ofisi'nin konuyla ilgili bir rapor hazırladığı ve bu raporda F-35 savaş uçaklarında 111 adet 1. Kategori kusur bulunduğu tespit ettiği belirtildi.

GELEN PARALAR KESİLMESİN DİYE KUSURLARINI ÖN PLANA ÇIKARMIYORLAR

Kuruluş, F-35'lerdeki ciddi kusurların kabul edilebilir gösterilmesi için yapılan çalışmaların, politik amaçlarla ve F-35 fonlarını korumak için yapıldığına dikkat çekti.

KAYNAK: HABERTÜRK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 39
 • hoca 10 ay önce Şikayet Et
  o uçakları Türkiyeye kusursuz, sabotajsız vereceklerini düşünecek kadar budala var mı ki? Adam uçağı verirken sabotaj düzeneğini içine yerleştiriyor ve istediği zaman düşürüyor. Ama siz inanmayın bana.
  Cevapla
 • Hamdi 10 ay önce Şikayet Et
  Inanin F35 bes para etmez, teneke yigini. Internete girin ve F16'nin bas muhendisinin dediklerine bakin. Adam her seyi acikliyor. Govdesi cok buyuk, Agir, Kanatlari kucuk, Fazla yakit tuketiyor. Mesela F16'nin manevra kabiliyeti daha ustun...
  Cevapla
 • Uğur 10 ay önce Şikayet Et
  uçakları vermemek için alt yapı...
  Cevapla
 • kako2000 10 ay önce Şikayet Et
  Teneke yığınına benziyor, o kadar para vermeye değmez.
  Cevapla
 • TURAB 10 ay önce Şikayet Et
  Uçak devri kapanmak üzere. İha ve Sihalardan sınırsız üretelim. Mini Sihalardan, Kamikaze Sihalardan sınırsız üretelim. Tedbir için Atom Bombası üretelim. Zor değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi: Çok istismarı yapılıyordu
S-400'lerde 9. uçağın sevkiyatı yapıldı! Dikkat çeken görüntü