ABD'den dünyayı sarsan açıklama! 'Boğacağız'

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, İran'ın Ortadoğu'daki faaliyetleri nedeniyle nükleer anlaşmadan çekildiklerini belirterek, "İran'a para akıtıyorduk ve tüm bu kötü tavrı sürdürmelerine izin veriyorduk. Yaptırımları tekrar getirdik. Böylece İran petrolünü hedef alacağız ve etkilerini gerçekten hissetmeye başlayacaklar." dedi.

ABD'den dünyayı sarsan açıklama! 'Boğacağız'
ABD'den dünyayı sarsan açıklama! 'Boğacağız'
GİRİŞ 13.09.2018 07:30 GÜNCELLEME 13.09.2018 07:30
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Haley, Fox News televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Trump yönetiminin İran politikasını değerlendiren bu ülkeye  eleştiriler yönelten Haley, şunları söyledi:

 

 

"İran, Suriye'yi mahvetti, İsrail'e tehdit teşkil ettiklerini görüyoruz. İran, Ortadoğu'da vekalet savaşları yürütüyor ve tüm bunlar yüzünden İran nükleer anlaşmasından çekildik. Çünkü İran'a para akıtıyorduk ve tüm bu kötü tavrı sürdürmelerine izin veriyorduk. Yaptırımları tekrar getirdik. Böylece İran petrolünü hedef alacağız ve etkilerini gerçekten hissetmeye başlayacaklar. İran  acıyı hissediyor, zayıf durumdalar ve balistik füze sorununu ele alana, teröre  verdikleri desteği kesene kadar onları boğacağız."

Suriye'de kimyasal silah kullanımı konusunda rejimi, Rusya'yı ve  İran'ı uyardıklarını dile getiren Haley, ABD Başkanı Donald Trump'ın kimyasal  silah kullanımına iki kez karşılık verdiğini belirtti.

Nikki Haley, "Bizi tekrar sınamayın çünkü koşullar onların aleyhine."  diye konuştu.

Trump yönetiminin, Filistin Kurtuluş Örgütünün Washington ofisini  kapatma kararına da değinen Haley, "Müzakere masasına gelmezlerse neden  Washington'da ofisleri olsun, neden Filistinlileri finanse etmeye devam edelim?  Ama bu bizim barış planı üzerinde çalışmamıza engel olmayacak. Yol alıyoruz ve  masaya gelmelerini umut ediyoruz." diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 66
 • az duz 1 yıl önce Şikayet Et
  hic bi halt edemezsiniz .
  Cevapla
 • Realist 1 yıl önce Şikayet Et
  Vahşi ABD ve temsilcilerinin sondurumları endişe verici tüm ülkeler ABD nin insanlarına vize uygulasın Kuduz tehlikesine karşı tedbir alsınlar....durum ciddi,...
  Cevapla
 • İsminiz 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd bir ip almış o ipi düşman dediklerine sarmak isterken ipi kendi boynuna dolamaya devam ediyor. Altındaki sandalyeye kim tekme atacak bakalım.
  Cevapla
 • okur 1 yıl önce Şikayet Et
  insanlık tarihinin en zorba şımarık devleti abd ye birilerinin dur demesi lazım artık. Dünya birleşsin bu şeytana karşı
  Cevapla
 • Selâmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Dünyanın kanını emen asalaklarsınız, milyonlarca Kızılderiliyi katledip topraklarını ellerinden alarak çöreklendiniz oraya, dünyayı sizin zannediyorsunuz. ZULM İLE ABÂD OLANIN SON BERBÂD OLUR. VE BU SONU GÖRECEĞİZ İNŞALLAH.!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş deplasmanda galibiyete hasret!
Terör örgütleri tüm dünyanın aklıyla dalga geçiyor