ATM'nin hatasını buldu, aylarca sefasını sürdü!

32 yaşındaki Daniel Saunders adlı bir barmen bankamatiklerdeki sistem hatasını keşfederek 4.5 ay içinde 1.6 milyon Avustralya doları (yaklaşık 1 milyon 160 bin ABD Doları) çekti. Saunders hapis yattıktan sonra "rock yıldızları" gibi bir hayat sürdüğünü söyleyerek, "Pişman değilim, o günleri özlüyorum" dedi.

ATM'nin hatasını buldu, aylarca sefasını sürdü!
ATM'nin hatasını buldu, aylarca sefasını sürdü!
GİRİŞ 14.12.2018 10:47 GÜNCELLEME 14.12.2018 10:48
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Olay Avustralya'nın Victoria eyaletinde yaşandı.

 

 

Saunders, bu süre içinde parayı özel uçaklarla gittiği lüks tatillerde ve kumarda harcadı. Hapisten çıktıktan sonra yaşadıklarını Avustralya'da yayımlanan Daily Telegraph gazetesine anlattı.

Barmen, Şubat 2011'de bir gece, para çekmek için saati 22 Avustralya dolarına çalıştığı pub'ın yakınlarındaki National Avustralia Bank'a ait para çekme makinesine gitti. Hesapta parası olmadığını fark etti.

 

 

Daniel Saunders, kredi kartından mevduat hesabına 200 dolar aktardı.

Parayı çektikten sonra ekranda "İşlem iptal edildi" yazısı belirdi. Saunders, daha sonra, bu paranın kaydının ekstrede görünmediğini fark edince önce 500 sonra da 600 dolar çekti.

Aynı bankamatikten bir hafta içinde 20 bin dolar para çeken Saunders, kendi ifadesiyle "rock yıldızları" gibi bir hayat sürdü.

90 bin dolara özel uçak kiralayarak Pasifik'teki bir adaya tatile giden Saunders, bu yolla off-shore hesaplara milyonlarca dolar para transfer etme hesapları yaparken bir daha ailesini göremeyeceği ve her yerde aranan uluslararası bir suçlu olacağı endişesiyle bankaya durumu bildirme kararı aldı.

"BEYAZ VE ŞİŞMAN BİR KANYE WEST GİBİYDİM"

"4,5 ay şişman ve beyaz bir Kanye West gibi bir hayat sürdüm" diyen Saunders, daha sonra kumar alışkanlığının nüksettiğini, psikolojisinin bozulduğunu ve anksiyete nöbetleri geçirmeye başladığını anlattı.

2015'te bir yıl hapis cezasına çarptırılan Saunders ardından 18 ay kamu hizmeti yaptı.

Saunders'in bankaya 250 bin dolar borcu olduğu belirtiliyor.

KAYNAK: ​BBC TÜRKÇE

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Yakub 7 ay önce Şikayet Et
  Allah'tan cc korkan sahtekarlık ve hırsızlık yapabilir mi?
  Cevapla
 • RUHİ 7 ay önce Şikayet Et
  Haber vermesi ilginç!
  Cevapla
 • kthy43... 7 ay önce Şikayet Et
  bizim çiftlikbank dombilisi aklıma geldi...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Avukat hakimlere kemerle saldırdı
Temmuz ayında faizleri sıfırladılar!