ABD'nin tehdidi boşa çıktı: Türkiye'nin yanındayız

Astana müzakerelerine katılan Suriye askeri muhalefet sözcüsü Eymen Asimi, Türkiye'nin Fırat Nehri'nin doğusundaki terör örgütü YPG/PKK'ya karşı düzenleyeceği askeri harekâta ilişkin, "ABD’ye rağmen Türkiye’nin yapacağı harekâta destek vermekte kararlıyız" dedi.

ABD'nin tehdidi boşa çıktı: Türkiye'nin yanındayız
ABD'nin tehdidi boşa çıktı: Türkiye'nin yanındayız
GİRİŞ 17.12.2018 12:25 GÜNCELLEME 17.12.2018 12:25
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fırat'ın doğusundaki terör yapılanmasına yönelik harekât yapılacağını açıklamasının ardından Suriye Ulusal Ordusu ismini alan ÖSO, yabancı medya ajanslarına, "15 bin savaşçımızla harekâta hazırız" açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamadan bir gün sonra, Astana zirvelerinde Suriyeli muhalif kanadı temsilen oturan önemli isimlerden Suriye askeri muhalefet sözcüsü Eymen Asimi'den de bir açıklama geldi.

Operasyon öncesi ABD peş peşe tehditler yağdırdı!

"PKK, SURİYE'DE SİYASİ ÇÖZÜME ENGELDİR"

Asimi de, Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin, Fırat Nehri'nin doğusunu işgal eden terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik başlatacağı askeri operasyonuna desteğe vermeye hazır olduklarını söyledi. YPG/PKK'nın uluslararası güvenliğe tehdit kaynağı oluşturduğunu ve Suriye'de siyasi çözüme engel olacağını belirten Asimi, uluslararası topluma, Türkiye'nin ve Suriye askeri muhalefetinin yanında yer alma çağrısında bulundu.

 

 

"ABD DIŞİŞLERİ'NDEN TEHDİT TELEFONU"

Asimi, "Fırat Nehri'nin doğusuna düzenlenecek askeri operasyon, Suriye halkını güvenliğe ve istikrara kavuşturan Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarının devamıdır. Suriye'nin bütünlüğünü koruyan bir operasyondur" ifadelerini kullandı. Asimi, ABD'li yetkililerden, operasyona destek vermemeleri için tehditkâr mesajlar aldıklarını da ifade etti. Asimi, "ABD Dışişleri'nden ve temsilcilerden, Türkiye'nin yanında Fırat'ın doğusunda düzenlenecek harekâta katılmamamız için telefonlar aldık. ABD’ye rağmen Türkiye’nin yapacağı harekâta destek vermeye kararlıyız" dedi.

"FİLLER TEPİŞİRKEN ORADAN UZAK DURUN"

ABD'li yetkililer, Suriyeli askeri ve siyasi muhaliflere gönderdiği mesajda, harekâta katılacak unsurların doğrudan ABD ordusuyla karşı karşıya geleceğini iddia etmiş ve mesajda, "Özgür Suriye Ordusu veya SMDK’nin harekâta herhangi bir şekilde katılımı ABD ve koalisyon güçlerine saldırı demektir ve bu gerek koalisyon güçleri gerek ABD ile doğrudan çatışmaya yol açacaktır. ABD güçleri ve SDF (YPG/PKK) iç içe geçmiş durumdadır. Dolayısıyla koalisyon güçleri ve ABD güçleri hedef alınıp çatışmaksızın SDF’ye saldırılamaz. Filler tepişirken oradan uzak durmalısınız" ifadelerine yer verilmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Bana da öyle geliyor haklısınız galiba
  Cevapla
 • smart 6 ay önce Şikayet Et
  Vatandaş olarak hükümete tam destek olalım. Görünmeyenleri gören, bilen reis işini bilir. Ulusal çıkarları iç malzeme yapanları bu halk muhalefet bile yapmayacaktır.
  Cevapla
 • VATAN daş 6 ay önce Şikayet Et
  ha dunyanın terorıstı ha dogunun terorıstı farkları yok...
  Cevapla
 • emrew 6 ay önce Şikayet Et
  abd askerlerini cekmek zorunda zaten mucadele gucude yok. bombalar yanlarina duserken orara bulunurlarsa onlarinda teroristten farki kalmayacak.
  Cevapla
 • serhan 6 ay önce Şikayet Et
  10 Bin km.uzaktan gelip bu coğrafyada haydutluk yapan, teröriste her türlü desteği veren terör devleti elbet sende layığını bulacaksın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan son noktayı koydu!
İşte o fotoğrafların gerçek yüzü