Darbeci Sisi'den İsrail itirafı: Yardımlaşıyoruz

Amerika'da yayın yapan CBS kanalına konuşan Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Sina Yarımadası'nda teröristlere karşı İsrail ile yardımlaştıklarını söyledi.

GİRİŞ 06.01.2019 08:45 GÜNCELLEME 06.01.2019 09:18
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin bu açıklamayı Amerika’da yayın yapan CBS haber kanalına yaptığı, mülakatın tamamının ise 6 Ocak Pazar günü yayımlanacağı belirtildi.

 

 

CBS'nin internet sitesinde yayımlanan habere göre, Mısır’ın Washington Büyükelçisi Yasir Rıda, kanal yönetiminden mülakatın yayımlanmamasını istedi ancak kanal bu talebi reddetti.

"İSRAİL İLE BİRÇOK KONUDA YARDIMLAŞIYORUZ"

 

 

Bir zamanlar birbirine karşı savaşan iki düşman ülke arasında yardımlaşmanın yakınlaşma olarak yorumlanabileceği" şeklindeki soruya Sisi şu cevabı verdi:

"Bu doğru. İsrail ile geniş bir yardımlaşma çerçevemiz var. Mısır ordusu, Sina Yarımadası’nda bin civarında DEAŞ mensubuna karşı mücadele veriyor. İsrail’e havadan müdahale izni verildi."

MISIR'DA SİYASİ TUTUKLU YOKMUŞ

Sisi’ye mülakat sırasında 14 Ağustos 2013'te Rabia Meydanı'na yapılan kanlı müdahale de soruldu. Sisi, Rabia Meydanı'nda silahlı insanların bulunduğunu iddia ederek, barışçıl girişimlerden sonuç alınamadığını söyledi.

Mısır hapishanelerinde 60 binden fazla siyasi mahkum olduğu iddiaları ile ilgili soruyu ise Sisi, "Bu rakamı nereden aldılar bilmiyorum. Mısır’da siyasi tutuklu yok." şeklinde cevapladı.

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Salih 11 ay önce Şikayet Et
  "Mısır'da siyasi tutuklu yok!" zavallının tekisin sisi
  Cevapla
 • vefa 11 ay önce Şikayet Et
  Lanet gelsin sizin üzerinize pis firavunlar
  Cevapla
 • Kıralınsonu 11 ay önce Şikayet Et
  İsrailin sonu geldiğinde kime sarılacaksınız merak ediyorum. Umarım süre az kalmıştır ve biz bu günleri görürüz. Kırallar emirler. Sisiler sonunuz gercekten içler acısı ve yüzünüz hep yere bakacak
  Cevapla
 • MAHO AĞA 11 ay önce Şikayet Et
  OOO sisi adamın olmadığı yerde adamsın be.
  Cevapla
 • Misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Sisi mursiyi siyonistlerle anlaştı kodese tıktı. Mursinin hatası türkiye ve katar vs ülkelerden yardım isteseydi bunlar başına gelmezdi.türkiye nasıl katara yardım etti orda darbe yapamadılar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ahmet Nur Çebi: Avrupa'ya gidemeyebiliriz
Yaralı asker tüyleri diken diken etti: Parkamı yere serin...