Putin'den dikkat çeken Türkiye açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de terörle mücadele de dahil olmak üzere bölgenin istikrara kavuşturulması konusunda yapılanların Rusya, İran ve Türkiye'nin ortak başarısı olduğunu bildirdi.

Putin'den dikkat çeken Türkiye açıklaması
Putin'den dikkat çeken Türkiye açıklaması
GİRİŞ 14.06.2019 17:41 GÜNCELLEME 15.06.2019 17:16
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Şanghay İşbirliği Örgütünün (ŞİÖ) üye ve gözlemci ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı zirve sonrasında Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüştü.

 

 

Putin, Rusya ile İran arasında çok yönlü ve taraflı ilişki bulunduğunu belirterek, Suriye'de terörle mücadele de dahil olmak üzere bölgesel istikrarı sağlamak için ortak çaba gösterdiklerini ifade etti.

Putin, "İran'ın aktif pozisyonu sayesinde bu alanda çok şey yaptık. Tabii ki bu, bizim yani Rusya, İran ve Türkiye'nin başarısıdır" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

İran Cumhurbaşkanı Ruhani de ülkesi ile Rusya arasındaki ilişkilerin her geçen gün daha da ilerlediğini belirterek, "Terörizmle mücadelede ve bölgede istikrarın sağlanmasında çok iyi bir iş birliğine sahibiz" ifadesini kullandı.

Ruhani, dış etkenlerin varlığı ve dış yaptırımlar nedeniyle bölgedeki ülkeler arasında etkileşime duyulan ihtiyacın arttığını dile getirdi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sami 4 ay önce Şikayet Et
  her ne olursa olsun putin saglamci bir yapı uzerinde ilerlemek istiyor. söz konusu Türkiye ise hedefte rusya kesin vardir. Ukraynayi natoya geçirmeye çalışıyorlar. bunun bilincinde. iranda uyanmaya başladı.
  Cevapla
 • meyyid 4 ay önce Şikayet Et
  bu aralar bu rus ayısı çark etmeye başladı.yoksa eset iti bundan habersiz bizim gözlem noktalarına havan topu atamaz.aklına bile getirtemez o kukla.bir film dönüyor ama hayırlısı...
  Cevapla
 • hak yolda 4 ay önce Şikayet Et
  aynen öyle başkan
  Cevapla
 • Yusuf 4 ay önce Şikayet Et
  Trump da " DAEŞ" ile mücadele " Terör Eğitim mücadelesi" verdi Terörrizm de büyük katliamlar yaptı ABD bu yönde küçümsemek lazım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan açıkladı: Putin, 'Biz bunları kesinlikle atarız' dedi
MSB resmen açıkladı: Bugün başlıyoruz