AB'den peş peşe İstanbul açıklamaları

İstanbul'da düzenlenen 23 Haziran yerel seçimlerini yakından takip eden Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Maja Kocijancic, İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin "reformlara yeniden dönülmeli" dedi. Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn ise Twitter üzerinden paylaştığı mesajında "Demokratik değerler açısından güçlü bir sinyal gönderen İstanbul halkını tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

AB'den peş peşe İstanbul açıklamaları
AB'den peş peşe İstanbul açıklamaları
GİRİŞ 25.06.2019 10:46 GÜNCELLEME 25.06.2019 10:46
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

İstanbul'da düzenlenen 23 Haziran yerel seçimlerini yakından takip eden Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcüsü Maja Kocijancic, İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin "reformlara yeniden dönülmeli" dedi.

 

 

"Seçilen kişiye mazbatası verilmeli" diyen Komisyon Sözcüsü Maja Kocijancic, "Seçilen kişi halkın iradesi doğrultusunda görevine başlayabilmeli. Ayrıca demokrasi ve hukukun üstünlüğüne saygı gösterilmeli ve reformlara yeniden dönülmeli. Bunlar ilişkilerimizin temel unsuru niteliğinde" dedi.

İstanbul'da seçimleri izleyen Avrupa Konseyi heyetinin de söylediklerini dikkate aldıklarını ifade eden Sözcü Kocijancic, yaptığı açıklamada, seçimlerin şeffaf bir şekilde gerçekleştiğine dair bilgiler edindiklerini söyledi.

 

 

Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn ise Twitter üzerinden paylaştığı mesajında "Demokratik değerler açısından güçlü bir sinyal gönderen İstanbul halkını tebrik ediyorum. Yetkililerin bu seçim sonuçlarını kabul etmesi güzel ancak şimdi halkın iradesi eyleme dönüşmeli" dedi.

KAYNAK: EURONEWS
ETİKETLER
Türkiye
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • Mert 4 ay önce Şikayet Et
  Türkiyemizde olan demokrati hicbir ülkede yok bizde bulunan milyonlarca hainler onlarda olsaydi ne yaparlardi?
  Cevapla
 • MsK 4 ay önce Şikayet Et
  hadi ordan sirtlan suruleri
  Cevapla
 • türkiyem 4 ay önce Şikayet Et
  size ne dingiller ist seçiminden kendi işinize bakın
  Cevapla
 • Mus 4 ay önce Şikayet Et
  Sanki cumhurbaskani seçildi
  Cevapla
 • şöför 4 ay önce Şikayet Et
  ne demek istiyor, yani kazandık ksldığımuz yerden devam.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler
Yerli ve milli... Çin görüntülerini yayınladı