Rusya'dan ABD hamlesi! Savaş gemileri oraya ulaştı

Küba ile ABD arasındaki gerilimin artması üzerine Amiral Gorshkov fırkateyni öncülüğündeki Rus filosu Küba'nın başkenti Havana'ya ulaştı.

GİRİŞ 25.06.2019 10:21 GÜNCELLEME 26.06.2019 01:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Rus savaş gemileri, ABD ile yaşanan gerginliğin ortasında Küba'ya ulaştı. Rus filosuna Amiral Gorshkov fırkateyni öncülük ediyor. Havana Limanı'na demirleyen filoda aynı zamanda lojistik gemisi Elbrus ve kurtarma römorkörü Nikolai Chiker de yer alıyor. Rus medyasına göre filonun planları arasında Venezuela'yı ziyaret etmek de var.

 

 

Ziyaretin nedeninin yer almadığı Devrim Silahlı Kuvvetleri'nden (FAR) yapılan açıklamada, ''Rus denizcileri Küba Donanması'nı ve tarihi kültürel açıdan ilgi çekici yerleri ziyaret edecekler'' denildi.

135 metre uzunluğundaki ve 15 metre genişliğindeki fırkateyn, Trump hükümeti tarafından ilan edilen Küba aleyhine yeni kısıtlamaların ışığında Havana Limanı'na demirledi. Rus filosunun Havana'ya gelişi ile aynı gün Venezuela'nın ana hava terminaline bir Rus savaş uçağının inmesi de dikkat çekti.

 

 

1962'den bu yana Küba'ya ekonomik abluka uygulayan ABD, Trump'ın 2017'de seçilmesinden bu yana selefi Barack Obama'nın tercih ettiği yaklaşımın aksine ablukasını sertleştirdi. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
rusya
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Ranga Ranga 4 ay önce Şikayet Et
    Bir kaç parça gemisi hariç hepsi çöp. Yine Karadeniz’in en güçlü donanması bizim
    Cevapla
  • Mert 4 ay önce Şikayet Et
    Rusya Iyiki varsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
MEB'den son dakika açıklaması: Okul müdürleri görevden uzaklaştırıldı
Farklı türden başlıklar taşıyabiliyor! Pakistan füzesini fırlattı