Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, "İltica hakkına sahip olanlar Yunanistan’da kalabilir ancak bu hakkı elde edemeyenlerin, AB ile Türkiye arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye’ye geri dönmesi gerekiyor" dedi.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten Türkiye açıklaması
GİRİŞ 22.08.2019 09:45 GÜNCELLEME 22.08.2019 11:35
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, iltica talepleri konusunda ulusal politikalarını değiştireceklerini ve karar verme sürecini hızlandıracaklarını belirterek, böylece iltica hakkına sahip olanların ülkede kalacağını ancak sahip olmayanların Türkiye'ye geri dönmesi gerektiğini ileri sürdü.

 

 

Miçotakis, Paris'te bugün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yapacağı görüşme öncesinde Le Figaro gazetesine verdiği demeçte, Avrupa'da iklim değişikliğiyle mücadele etmenin önemine değindi.

Türkiye'nin önemli bir komşu ve NATO ortağı olduğunu vurgulayan Miçotakis, göç gibi sorunları çözmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmak için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

 

 

Miçotakis, Avrupa'da iltica politikalarında ve Dublin anlaşmasında değişiklik yapılması gerektiğine dikkati çekti.

Avrupa Birliği'nde (AB) iltica konusunda ortak bir politikanın yürütülmesi gerektiğini ifade eden Miçotakis, iltica talepleri ile ilgili ulusal politikalarını değiştireceklerini ve karar verme sürecini hızlandıracaklarını belirtti.

Miçotakis, "İltica hakkına sahip olanlar Yunanistan’da kalabilir ancak bu hakkı elde edemeyenlerin, AB ile Türkiye arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye’ye geri dönmesi gerekiyor" dedi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • Sassas 6 ay önce Şikayet Et
  Ben bizim işlerimize vallahi aklım yetmiyor neden böyle bir anlaşma yaparız bırakalım gitsinler hatta destek verelim gitmeleri için çok saçma anlaşma
  Cevapla
 • selim 6 ay önce Şikayet Et
  Yok biz istemiyoruz burada çok hain var. Sizde kalsın. Tepe tepe kullanın
  Cevapla
 • Mücahid. 6 ay önce Şikayet Et
  Bildigim kadariyla Disisleri bakani Sayin Cavusoglu ödemeler zamaninda yapilmadigi vizesisiz dolasim Hakki verilmedigi icin geri Kabul anlasmasini askiya aliyoruz dememismiydi birakin gelsinler Avrupaya hep onlar hakli olmasin.
  Cevapla
 • Hakikat 6 ay önce Şikayet Et
  Gevezelik yapma boş konuşma gönder darbecileri kapat terör kamplarını ondan sonra komşu muhabbetiyle gel konuşalım
  Cevapla
 • Hakan 6 ay önce Şikayet Et
  Evet anlaşma var iyiki hatirlattin. Anlaşmaya göre Türk halkina Vizesis seyahat hakki verilcekti ama hala verilmedi bekleniyor yani Avrupa yine yalan oyunlarinla bizi bekletmeye aldilar bizde bence geri alma işlerini bekletmeye almamiz lazim . Insanlar Avrupaya gitmek istiyorlarsa gitsinler biz neden onlari tutalim herkez biliyorki Demokratik bir Ülkede Devlet kimseyi alı koyamaz . Suriyeliler Afganlar Pakistanlilar Iraklilar Afrikalilar seyahat haklarini kullaniyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayraktar açıkladı: AKINCI TİHA'da müthiş özellik
Esed'den ortalığı karıştıracak yeni talimat! Emri verdi: Vurun