Bakan Avcı'dan öğretmenlere müjde!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlerin çalışma koşullarına ilişkin müjdeli haberler verdi.

Bakan Avcı'dan öğretmenlere müjde!
Bakan Avcı'dan öğretmenlere müjde!
GİRİŞ 14.06.2013 10:20 GÜNCELLEME 14.06.2013 11:03
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Bakan Avcı 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı kapanışında önemli açıklamalarda bulundu. "Bazı çocuklarımızın karnelerindeki notlar kendilerinin veya velilerinin beklediği noktada olmayabilir" diyen Avcı, "Bu karneler çocuklarımızın motive etmek için düzenlenen belgeler. Onun için çocuklarımızı üzmeyelim. Öğretmenlerimizin de velilerle ilişkilerinde bunu hatırlattıklarını biliyorum. Tüm öğretmenlerimize, mili eğitim çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize mutlu sağlıklı bir tatil diliyorum" dedi.

Bakan Avcı, öğretmenlerin çalışma koşullarına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Sözleşmeli personelin sözleşmeli hizmet sürelerinin de zorunlu hizmet süresine sayılacağını açıklayan Avcı, yer değiştirme süresinin hesaplanmasında ise 31 Aralık'ı esas alacaklarını söyledi.

Daha önce alan değiştirmiş öğretmenlerin tekrar kendi alanlarına dönüşleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan Nabi Avcı, "Yer değiştirmek için alan değiştiren öğretmenlerimizin, tekrar kendi alanlarına dönüş yapmaları zor görünüyor. Ancak yer değiştirmeden branş değiştiren sınıf öğretmenlerinde, yeni talep edenleri de mağdur etmeyecek bir çalışma yaparak geçiş imkanı tanıyacağız" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • 365 6 yıl önce Şikayet Et
  yılın haber başlıgı öğretmene müjde... Bu hafta yamurlu geçecekmiş öğretmenlere müjde... Çok yağarsa sel az yağarsa el alacakmış öğretmene müjde... Sel olursa göl göl olursa su olacakmış öğretmene müjde... Göl olursa öğretmen yüzecek su olursa öğretmen içecekmiş müjde... Hala ne dediğimi anlamadı iseniz sizede müjde....
  Cevapla
 • seyithan 6 yıl önce Şikayet Et
  devlet ayıbını 2,5 yıl sonra telafi ediyor. 2010 ağustosta kpss iptali ile ataması yapılamayanlar 2013 agustosta 3 yılını doldurmadıkları için il içi veya il dışı atamada bulunamayacaklardı. 31 aralık baz alınınca şimdi atama hakları geri verilmiş oldu.
  Cevapla
 • Ay Esmer 6 yıl önce Şikayet Et
  müjde mi?. tabi ki yer değiştirmede, 31 Aralık'ın baz alınması müjde, bunu anlamak zor olmasa gerek
  Cevapla
 • metin akdağ 6 yıl önce Şikayet Et
  HEM ÖĞRETMENLİK FEDAKARLIK İSTER DERSİNİZ, HEM DE FEDAKARLIĞINIZI MAĞDUR EDEBİYATI İLE ACINDIRIRSINIZ.... Ayıptır Sultan hanım ayıp!!!! Biraz da gerçekten öğretmen gibi davranın!!!!
  Cevapla
 • metin akdağ 6 yıl önce Şikayet Et
  SULTAN HANIM!!!!. BAKAN BEY bütün öğretmenlere haklarını geri vereceğini söylüyor...Ama sizler öküz altında buzağı aramaktan vaz geçmiyorsunuz.. BAKAN BEY size beş bin lira maaş verse ve; "hiç bir şey yapmayın sadece her ayın 15 nde maaşlarınızı çekip yan gelip yatın" dese yine de MAĞDURZZZ!!!! AÇIZZZZ!!! diye bağırırsınız! Gözünüz doysun biraz, ayıptır ayıp!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cüneyd Zapsu'dan bugünleri işaret eden çarpıcı sözler
Son dakika: MEB 2020 Sözleşmeli Öğretmen atamaları kontenjan ve puan listesini yayımlandı