Üniversite sınavına 36. kez girdi

Samsun'un Bafra ilçesinde, ilkokulda sözleşmeli öğretmenlik yapan 54 yaşındaki Adem Topçuoğlu, bu yıl 36. kez üniversite sınavına girdi.

Üniversite sınavına 36. kez girdi
Üniversite sınavına 36. kez girdi
GİRİŞ 13.03.2017 15:17 GÜNCELLEME 13.03.2017 15:17

Samsun'nun Bafra ilçesindeki Bafra İmam Hatip Ortaokulunda Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) giren 54 yaşındaki Adem Topçuoğlu, 1980'de Bafra Lisesinden mezun olduğunu söyledi.

Bu yıl 36. kez sınav heyecanı yaşayan Topçuoğlu, "Allah nasip etti, 36. kez YGS'ye girmiş olduk. Sınavdaki sorular benim anlayamayacağım zorlukta sorular değildi. Sınava girmekten evliliği unuttum. 4 üniversite okudum. Sınav üniversite, sınav üniversite derken yaş geldi 54'e ama ne yazık ki evlenmeyi unuttuk. Bu sınavların bana en büyük mağduriyeti de bu oldu." diye konuştu.

'Kendimi her yıl liseden mezun olmuş gibi hissediyorum'

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Meslek Yüksekokulu Otobüs Şoförlüğü Bölümünü bitiren Topçuoğlu, "Sınava girerek kendimi her yıl liseden mezun olmuş gibi hissediyorum. Ömrüm oldukça sınava girmeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bahçeli, MHP'nin seçim beyannamesini açıkladı
Bunu yapan yandı! Para iadesi yok