Liseye Geçiş Sınavı sözel örnek soru ve cevapları!

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren haber az önce duyuruldu. MEB resmen yayınlandı. Liseye giriş sözel örnek sorular merak ediliyordu. İşte o sorular... Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı.

 • GİRİŞ03.01.2018 11:56
 • GÜNCELLEME03.01.2018 11:57
Liseye Geçiş Sınavı sözel örnek soru ve cevapları!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) liselere giriş sınavı öncesinde soru örnekleri bilgisini paylaştı. Yeni sisteme ait örnek soruları yayımlayan MEB, soru örneklerini sözel ve sayısal olarak iki bölümde erişime açtı. Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Lisesi ve Proje Temelli liselere geçiş kapsamında uygulanacak olan sınavda toplam 90 soru yöneltilecek. İşte, MEB'in yayımladığı örnek sorular hakkında detaylı bilgiler

SÖZEL SINAVI ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'in sitesine giren binlerce aday sözel soruları merak etmeye başladı. MEB yaptığı açıklamada lise giriş sınavı LGS örneklerini internet adresi üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayınlandı. “Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

HANGİ LİSELER SINAVLA ALACAK?

MEB tarafından henüz hangi liselerin sınavla alacağı belli olmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan liseleri haberimizden takip edebilirsiniz. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar4

 • selma 1 ay önce Şikayet Et
  Ben acamiyorum indirmenizlazim mi
  Cevapla
 • şahin 3 hafta önce Şikayet Et
  yok be
 • sevim yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  tonguç muhteşem ancak keşke soruları da gösterseydiniz
  Cevapla
 • lens 1 ay önce Şikayet Et
  sözeli tek vermişsinizzz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat