Liseye Geçiş Sınavı sözel örnek soru ve cevapları!

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren haber az önce duyuruldu. MEB resmen yayınlandı. Liseye giriş sözel örnek sorular merak ediliyordu. İşte o sorular... Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı.

Liseye Geçiş Sınavı sözel örnek soru ve cevapları!
Liseye Geçiş Sınavı sözel örnek soru ve cevapları!
GİRİŞ 03.01.2018 11:56 GÜNCELLEME 03.01.2018 11:57
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) liselere giriş sınavı öncesinde soru örnekleri bilgisini paylaştı. Yeni sisteme ait örnek soruları yayımlayan MEB, soru örneklerini sözel ve sayısal olarak iki bölümde erişime açtı. Fen, Sosyal Bilimler, Anadolu Lisesi ve Proje Temelli liselere geçiş kapsamında uygulanacak olan sınavda toplam 90 soru yöneltilecek. İşte, MEB'in yayımladığı örnek sorular hakkında detaylı bilgiler

SÖZEL SINAVI ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'in sitesine giren binlerce aday sözel soruları merak etmeye başladı. MEB yaptığı açıklamada lise giriş sınavı LGS örneklerini internet adresi üzerinden yayınlanacağını duyurmuştu. Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayınlandı. “Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

HANGİ LİSELER SINAVLA ALACAK?

MEB tarafından henüz hangi liselerin sınavla alacağı belli olmadı. İlerleyen tarihlerde açıklanacak olan liseleri haberimizden takip edebilirsiniz. 

ETİKETLER
lgs söz örnek
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • mercan 7 ay önce Şikayet Et
  sayısal bölümüde paylaşabilir misiniz?
  Cevapla
 • selma 10 ay önce Şikayet Et
  Ben acamiyorum indirmenizlazim mi
  Cevapla
 • şahin 9 ay önce Şikayet Et
  yok be
  Cevapla
 • sevim yılmaz 10 ay önce Şikayet Et
  tonguç muhteşem ancak keşke soruları da gösterseydiniz
  Cevapla
 • lens 10 ay önce Şikayet Et
  sözeli tek vermişsinizzz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
18 askerden sevindirici haber!
ABD'den yeni PKK/YPG skandalı!