AÖF geçme notu kaç? 2018 Yeni AÖF sınavı puan hesaplaması

AÖF 2018 Güz Dönemi final sınavları gerçekleştirildi ve öğrenciler notlarını öğrendi. Şimdi ise AÖF ders geçme notu hesaplamasının nasıl olduğu merak ediliyor. İşte, 2017-2018 yılı AÖF Final Sınavı Geçme Notu Hesaplama İşlemleri.

AÖF geçme notu kaç? 2018 Yeni AÖF sınavı puan hesaplaması
AÖF geçme notu kaç? 2018 Yeni AÖF sınavı puan hesaplaması
GİRİŞ 20.01.2018 10:14 GÜNCELLEME 20.01.2018 10:14
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AÖF not hesaplama robotu ve Açıköğretim Fakültesi ders geçme notu ile ilgili ayrıntılar haberimizde. Üniversiteyi açıktan okuyarak bitirmek isteyen adaylar AÖF Bahar dönemi sınavlarını geride bıraktı. Zorlu sınavlarda ter döken adaylar 'AÖF puan hesaplama robotu 2017, puan hesaplaması nasıl yapılır?' konularında bilgi edinmeye çalışıyor. Puanını öğrenmek isteyen adaylar için puan hesaplama robotu ve AÖF ders geçme puanı gibi merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

 AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILACAK?

AÖF not ortalaması hesaplamak için güz dönemi şartlı geçilen derslerden geçilmiş olması, güz dönemi sonundaki veya sonraki bahar dönemi sonundaki Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde bir not alınmış olması gerekmektedir.

Öğrencilerin bahar dönemindeki şartlı geçtikleri derslerden geçebilmeleri içinse bahar dönemi sonundaki veya sonraki güz dönemi sonundaki Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzeri olması gerekmektedir.

AÖF Lisans son sınıf öğrencilerinin mezun olabilmesi için;

1- FF dersinin olmaması,
2- En son Genel Not Ortalaması 2,00 veya üzeri olması,
3- Alttan veya son sınıftan hiç ders bırakmamış olması gerekmektedir.

AÖF'DE 4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU ?

Açıköğretim Fakültesi sınav sistemine göre dört yanlış bir doğruyu götürecek olup puanlama buna göre yapılmaya devam ediyor. ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda geçerli olan dört yanlışın bir doğruyu götürmesi sitemi Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) taraından geçtiğimiz yıldan itibaren açıköğretim sınavlarında da uygulanmaya başlandı.Bu sistem aynı zamandan sadece Anadolu Üniversitesi’nde değil tüm Açıköğretim Fakültelerinde halen geçerliliğini sürdürmeye devam ediyor.

AÖF BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ NASIL HESAPLANIYOR ?

Harf Notu Katsayısı

AA 4,00

AB 3,7

BA 3,3

BB 3,00

BC 2,70

CB 2,30

CC 2,00

CD 1,70

DC 1,30

DD 1,00

FF 0,00

Bu harf notlarına ek olarak; DZ: Devamsız,KL: Kaldırıldı,MU: Muaf,SD: Sorumlu Değil,YT: Yeterli,YZ: Yetersiz, harf notlu değerlendirmeler de yapılabilir.

 

YORUMLAR 2
  • gökçe 1 yıl önce Şikayet Et
    bu sistemi değişitirin hiç hoş olmadı açıköğretim sistemi
    Cevapla
  • ibrahim danışmaz 1 yıl önce Şikayet Et
    ben açık öğretim sisteminin değişmesini değiştirmesini istiyorum.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Binlerce emekliye müjde! Meclis'te kabul edildi
Hangisi gerçek hangisi yalan? Dikkatlice bakın...